Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 81 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 ... LastLast
Results 1,401 to 1,420 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1401 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    The Night Of e foarte bun si are doar 8 episoade pe sezon, nici nu pierzi mult timp cu el. Westworld e super slow paced, dar probabil o sa vina un plot tiwst nebun mid season. Eu ma uit la el doar pentru a avea ce vedea si lunea.

  2. #1402 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu daca se incadreaza neaparat aici, dar este MUSAI sa vedeti primul episod din Planet Earth 2 (si pe restul, cand apar). Este de-a dreptul incredibil, un deliciu auditiv si vizual, si tin sa mentionez ca in doar o scena de 5 minute din primul episod m-au trecut apele si am strans din dinti cu n-am mai facut-o la niciun film/serial de actiune pana acum. Superb!

  3. #1403 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ultimul episod din Westworld m-a facut sa trec peste plot hole-urile minore si sa-mi placa serialul si mai mult. Ma asteptam sa fie imprevizibil pe alocuri, dar nici chiar asa... Mi-a dat un vibe de Game of Thrones in sezoanele lui bune. Sper s-o tina tot asa.

  4. #1404 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sincer, eu speram inca din primele episoade sa vedem o situatie similara.

  5. #1405 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Culmea ca cica toata lumea se astepta la asta. HOW?! De obicei am un ochi bun pentru lucruri de genul asta, dar n-am vazut-o venind de niciunde

  6. #1406 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Pe net fiecare poate sa spuna ce vrea, nici eu n-o vedeam venind. Ma asteptam ca omul sa aiba niste asi in maneca/masuri de siguranta, dar nu asa. Reformulez ce am zis mai sus, acum chiar mi-a trezit interesul serialul.
    PS. eagle, pune si tu un link cu clarvazatorii, chiar sunt curios de argumente.

  7. #1407 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu mai stiu exact unde citeam, dar sigur erau doua site-uri mari gen Kotaku/Polygon care spuneau ca era un fan-theory foarte popular ce s-a intamplat si ca majoritatea se asteptau la asta...

  8. #1408 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Banuiam din Ep. 2

  9. #1409 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai ok, dar asta se putea aplica la toata lumea. Cine stie cati or fi acuma

  10. #1410 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Articolul asta prezinta hint-urile care conduceau catre evenimentele recente plus alte teorii.
    Westworld: The Unsettling Ramifications of That Chilling Twist | Vanity Fair

  11. #1411 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Black Mirror FTW

  12. #1412 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Dap si eu tot black mirror, am terminat astazi sezonul 3. Merita din plin!!!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  13. #1413 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am ajuns si eu la zi cu Westworld, idee faină, ma bucur ca a fost peste mizeria aia de film vechi. E ok, foarte departe însă de a fi o capodoperă. Noroc cu Anthony Hopkins, altfel era slăbuț, sunt câțiva actori foarte slabi. Îi lipsește factorul wow, nu m-a dat nimic pe spate, sunt seriale HBO care-i dau clasa ăstuia. Nici coloană sonoră nu are, deși tipul respectiv a facut o treabă senzațională cu GoT. De la mine, dupa 9 episoade primește un 7/10. Cei de la HBO voiau sa faca din Westworld "The next big thing", din păcate nu au reușit, dpmdv

    PS: Se pare ca fratele lui Chris Nolan a lăsat tot talentul la frate-su

  14. #1414 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pfff, pe mine m-a prins bine de tot. Foarte foarte bun serialul, ce-i drept, nici mie nu imi place cum joaca unii actori, dar poate asa trebuie, avand in vedere ca sunt... ce sunt. Dar pe mine m-a prins aproape la fel de bine ca GoT in primul sezon. Abia astept ultimul episod.

    Tot serialul asta este perfect orechestrat, fiecare scena, fiecare moment, incep sa cada piesa cu piesa si sa formeze puzzle-ul. Numai daca esti atent la anumite faze si chichite realizezi geniul din spatele povestii. Cine e Wyat, cine Man in Black, cine e Dolores - tot. Man, my head's spinning right now, n-am mai vazut asa intriga intortocheata armonios in vreun serial. Doar Lost ce mai avea din-astea, dar acolo erau aruncate lucruri random fara sa-ti dea raspunsuri. Brilliant, I say, brilliant.

  15. #1415 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ma bucur pentru tine, mi-era teamă ca sunt prea prost pentru serialul asta Am citit si cateva recenzii scrise de critici, mi-a trecut teama Cu actori mai buni poate mi-ar fi plăcut mai mult, sunt vreo 3 care nu au treabă cu meseria asta.

    PS: Lost, ce vremuri frumoase, inca e în top 5 acolo lângă GoT, Twin Peaks.

    PPS: Pe mine m-a prins altul de la HBO, greu, dar m-a prins, Leftovers, de-abia aștept sezonul 3.

  16. #1416 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    mama cum a fost sezonul 2 din Leftovera. n-am mai vazut serial asa dramatic de la Braking Bad

  17. #1417 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Tocmai ce-am inceput si eu noul sezon din Black Mirror, am vazut azi episodul doi din sezonul 3. Mi-a placut (primul episod a fost mai slabut, dar interesant in felul sau).

    PS: Lui Westworld i-am spus pana la urma, pas.

  18. #1418 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Well, s-a terminat Westworld. Tot ce pot sa spun este ca a fost ca un dans serialul asta, care a inceput haotic, fara sa stii pasii, calcand pe picioarele tuturor, dar daca iti observi partenera incepi sa te prinzi usor usor, iar la sfarsit se termina lin, elegant si majestic. Te hraneste fix cu cantitatea necesara de informatii si de metafore ca sa vezi venind sfarsitul, dar in acelasi timp nu-si acreste executia. Trecand peste micile scapari actoricesti, recomand serialul oricui are rabdare sa-l vada pana la capat.

  19. #1419 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ok am vazut si eu ultimul episod din westworld. Foarte bun. Foarte rar am mai vazut seriale sau filme in ultimii douazeci de ani care sa puna in valoare atat de bine teoria mintii bicamerale si a constiintei umane nascute din aceasta. Frumos.
    Nu stiu in ce masura serialul de azi reproduce cartea lui Crichton, dar mi se pare interesant ca romanul a iesit in 73 si teoria mintii bicamerale a fost publicata parca prin 76.
    Banuiesc ca nu constituie spoiler ce am zis, pentru cei care nu stiu despre asta nu o sa conteze daca nu citesc articolul de mai jos. Altminteri, recomand: Video Explores WESTWORLD’s Bicameral Mind Theory on Consciousness | Nerdist

    Ps: mie nu mi se par actorii slabi. Si chiar daca unii ar fi, cei care conteaza sunt ok. Mie Jeffrey Wright, Hopkins si Harris mi se pare ca sunt foarte buni, si nici Jimmi Simpson, Thandiwe Newton sau Rachel Wood nu imi displac. De restul nu comentez ca oricum sunt umplutura.

    PPS: Lost e unul din preferatele mele dar trebuie sa zic: si acolo se dadeau raspunsuri, doar ca astea nasteau alte intrebari. Pana spre final cand raspunsul de la sfarsit a fost penibil.

  20. #1420 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca stau sa ma gandesc, "scaparile" alea actoricesti e posibil sa fi fost facute dinadins, avand in vedere.... natura personajelor. Oricum, nimic demn de repros. Mi-a placut cum ti le da cu lingurita si acum in ultimul episod iti confirma toate banuielile, e ca o rasplata pe care putine seriale ti-o dau, dar in acelasi timp nu ramai plictisit de faptul ca stiai cum se va incheia. Oricum, macar stim ca

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 81 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts