Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 81 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 ... LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1521 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Pe 1 septembrie apare un nou sezon din Narcos !!


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #1522 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mersi de heads-up, astept cu interes sezonul 2 din Narcos. Sper sa se ridice la nivelul asteptarilor.

    M-am uitat zilele astea la Deadwood. Mai vechiut, cu niste sincope la capitolul casting/abilitati actoricesti, dar bunicel per ansamblu (daca esti pasionat de "western" si vrei sa "vezi" si niste personaje memorabile ale acelor timpuri).
    Cand a aparut eram prins cu alta.. perioada a vietii mele E bine si un deceniu mai tarziu (ma gandesc) decat deloc. A "imbatranit" frumusel.
    Am terminat sezonul 1 weekendul trecut, am inceput sezonul 2.
    Poate fi gasit si pe HBO GO (stiu ca sunt destui fani/utilizatori ai acestei platforme aici pe forum).


    PS: are niste faze de-a dreptul hilare, pentru ce este de fapt o drama.

  3. #1523 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Mersi de heads-up, astept cu interes sezonul 2 din Narcos. Sper sa se ridice la nivelul asteptarilor.
    Sezonul 3



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1524 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ah 3, corect, aveam impresia ca a fost un singur sezon cu Pablo Escobar (eu am vazut tot Narcos la foc automat, in aceeasi perioada, probabil din aceasta cauza).
    Pentru cine este interesat/nu a vazut, trailer:
    https://www.youtube.com/watch?v=Ory6b2EJ3Bk

  5. #1525 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Sau cum au mai zis producatorii pe twitter: Narcos is NOT Pablo Escobar


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1526 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Daca vreti ceva asemanator cu Narcos va recomand: El Chapo (TV Series 2017– ) - IMDb il gasiti pe Netflix.

  7. #1527 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Băgați ochiul la Mindhunter pe Netflix!

  8. #1528 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Daca va place Donald Glover aka Childish Gambino, incercati Atlanta

  9. #1529 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Recomand si eu Mindhunter. Un alt serial foarte bun marca Netflix. Unde mai pui ca e si 4K DolbyVision/HDR.

  10. #1530 SP
    Member Otman's Avatar

  11. #1531 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Recomand The Knick 9/10, pacat ca finalul a fost oarecum grabit si putin previzibil, in rest, excelent.

  12. #1532 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Dark - 9/10

    Netlix at its finest!

    Mi-a placut foarte mult! Probabil pt ca arata bine de tot si pt ca imi place subiectul abordat, time travel, wormholes, paradoxuri.

    Toti actorii fac o treaba excelenta, episodul in care se face un "rezumat" al evolutiei lor a fost foarte bine venit, pt ca deja uitasem cine e cine, cine va fi tanarul ala, cine a fost batranul asta, etc. Nu i-am dat 10 pt ca de multe ori, cand se vorbeste de time travel stuff, imi ziceam singur "thats not how it works", poate pt ca am deja o idee generala cum ar trebui sa fie lucrurile, facuta dupa atatea carti/filme/emisiuni vazute. Citisem ca sfarsitul e e la fel de ok ca restul seriei, dar a fost incheiat totul ok, desi poti sa spui ca e putin grabit.

    Un sfat ar fi sa il vedeti pe tot intr-o zi, nu cum am facut eu, ca m-am tot uitat vreo doua saptamani, noaptea, de multe ori adormind ca eram obosit, nu ca era show-ul boring.

  13. #1533 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    "Godless" -- un must see pentru orice fan western, o poveste buna (cumva generica) pusa in scena foarte bine.
    Au fost niste momente extraodinare in ceea ce priveste caii si viata lor in acele vremuri (supriza mini-serieri pentru mine, s-a investit foarte mult in acest aspect). Scene umane si ..inumane, emotionante, artistice, realiste.. eu unul nu am mai vazut asa ceva in niciun western.
    Daca tot sunt la acest capitol, Jeff Daniels face si el un rol mare.
    Nota 8.5/10 de la mine. 10/10 pentru scenele cu cai.

  14. #1534 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Black Mirror - S04 - 10/10

    I binged the crap out of it.

    Ar trebui sa fie un thread separat! Desi la inceput am avut niste eyerolls la fazele cu implants, chips, tech, same ol' **** ca in sezoanele precedente, am trecut peste si fiecare episod a fost excelent! Nu vreau sa dau spoilere, ca mai toate au plot twists faine la sfarsit.

  15. #1535 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Primul episod nu mi-a plăcut deloc, ăla gen parodie Star Trek.

  16. #1536 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Stiam ca iese azi, nu stiu daca o sa am timp sa-l vad.. probabil in 2018. Si ca tot sunt aici, la multi ani tuturor!

  17. #1537 SP
    495
    Member 495's Avatar


    The end of the f****** world - 10/10

    Mi-a placut foarte mult! Nu prea ii gasesc minusuri, poate doar impartirea ciudata pe episoade de 19-22 minute. Mergea lejer un artistic de 2h30m. Castingul este excelent, ambii actori principali parca au fost facuti pt rolurile astea, doar pe el il stiam, din black mirror si pe detectiva din game of thrones, restul au fost suprize placute. Soundtrack-ul iar a fost excelent! Cateva scene memorabile pe care o sa le tin minte,



    A breath of fresh air!

  18. #1538 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am vazut si eu Black Mirror, 8/10. Departe de ce ma asteptam, dar a fost bunicel.

  19. #1539 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Gunpowder 6/10

    E...ok. Si asta pentru ca se intampla foarte multe chestii si sunt multe persoanaje pentru doar 3 episoade. Ni se zice destul de putin despre personajele principale, si de aceea atasamentul e cam mic. Apar dintr-o data multe personaje secundare despre care nu ni se zice nimic (dar de care ar trebui sa ne pese).

    Scenele de tortura sunt ok iar actorii joaca destul bine.

    Il recomand doar daca aveti trei ore de pierdut.

  20. #1540 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Lumea de dincolo 7/10
    Un nou serial de urmarit pe HboGo.E doar sezonul 1 si are 10 episoade.Mie mi-a placut.

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 81 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts