Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Recomandari: Filme Horror

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Recomandari: Filme Horror

    Iata-ne inca o data fata in fata cu sarbatoarea americana numita Halloween. Majoritatea oamenilor sarbatoresc uitandu-se la filme Horror. Aici este problema mea (cel putin), nu stiu la ce filme sa ma uit.

    Rolul acestui thread este sa centralizam atat intrebarile cat si raspunsurile (am vazut 2-3 intrebari pe spambox.. 2-3 pe alte topicuri.. ).

    Sunt deschis la orice propuneri, oricat gore au. Mersi

  2. #2 SP
    Member Skaar's Avatar
    Sincer nu am mai vazut un film horror de cand aveam vreo 10 ani. Acum reteta de succes a unui film horror este: cateva fete pe jumatate dezbracate, cativa tineri care vor sa si-o traga cu acele fete si bineinteles toti sa sfarseasca decapitati intr-o cabana in mijlocul padurii.

    Asa ca iti recomand ceva mai vechi cum ar fi Hellraiser, A Nightmare on Elm's Street sau The Shining.

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    daca vrei sa te sperii calumea iti sugerez The Grudge (oricare) si Shutter (versiunea tailandeza , nu americana ) . Astea si hardcore . Daca nu , atunci ai putea sa te uiti la A nightmare on elm street cum a spus si skaar , sau 1408 , The unborn , 13 ghosts , the ring , Boo ! . White noise , friday 13th ,Alien , The exorcist si multe altele . Vizionare placuta

  4. #4 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Saw (toate)

  5. #5 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    The Grudge, Shutter, The Ring, White Noise, Psycho, Invasion of The Body Snatchers, My Bloody Valentine 3D

  6. #6 SP
    Member octav's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    daca vrei sa te sperii calumea iti sugerez The Grudge (oricare) si Shutter (versiunea tailandeza , nu americana ) . Astea si hardcore . Daca nu , atunci ai putea sa te uiti la A nightmare on elm street cum a spus si skaar , sau 1408 , The unborn , 13 ghosts , the ring , Boo ! . White noise , friday 13th ,Alien , The exorcist si multe altele . Vizionare placuta
    1408 este un film psihologic

  7. #7 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    The exorcism of emily rose

  8. #8 SP
    Member I-Ray's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Saw (toate)
    saw e mai mult...socant decat horror
    filmele la care m-am ***** pe mine (la figurat) sunt:
    the grudge 1, 2, 3
    the ring 1, 2

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Presupun ca merge in perioada asta si Final Destination...

  10. #10 SP
    Member dogdan's Avatar
    nightmare on elm street,fredy vs jason,drag me to hell,poulterygeist,constantine(stiu e mai mult actiune)

  11. #11 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    The Nightmare before christmas xD

  12. #12 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    DEAD END(cel cu familia care se duce la rude de Cracium) - NU trebuie sa lipseasca din portofoliul unui iubitor de filme horror.
    DEAD SILENCE - Mult mai bun decat Chucky, mai horror.
    REC - Foarte bun filmul, te tine in suspans pe tot parcursul lui.Gen homemade.
    PARANORMAL ACTIVITY - Foarte bun filmul, te tine in suspans pe tot parcursul lui.Gen homemade.
    BLAIR WITCH - Desi se zice ca e cel mai bun film in gen homemade pe mine nu m-a impresionat mai tare decat cele de mai sus dar totusi e un film bun.
    THE RING - Nu e un film care sa te sperie dar e foarte bine facut cu unele faze terifiante.
    WICKED LITTLE THINGS - O mama cu fica ei se muta intr-o casa langa o fost mina unde lucrau fortat copii.In mina a fost o explozie si copii au murit.Un film foarte bun.
    MIRRORS - Mi-a placut foarte mult la vremea respetiva.
    VENOM - Venom (2005)

    Toate trebuiesc vazute seara, cu lumina stinsa, de preferat singur in camera si cu sunetul cat mai tare.

  13. #13 SP
    Member klausn's Avatar
    Ce recomandati pentru diseara? Seara de HALLOWEEN ?

  14. #14 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    The Orphan, The Uninvited, The Shining, restul de filme pe care as fi putut sa le recomand au fost deja mentionate.

  15. #15 SP
    Member klausn's Avatar
    Pentru diseara am pregatit Tricke'r Treat,am auzit ca e ceva de el,sa vedem

  16. #16 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Emisiunile cu tema electorala ale candidatilor la presedentie.

  17. #17 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Presupun ca merge in perioada asta si Final Destination...
    Final Destination 4 mi s-a parut un horror prost,in unele momente lumea radea,si cand am iesit din sala toata lumea se plangea ca nu a fost bun ca nu stiu ce....pe mine nu m-a impresionat/speriat/socat cu nimic(vazut 3D)
    Celelalte nu comentez pentru ca nu le-am vazut.

    P.S Mi-au placut momentele cand mureau pe rand

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    N-am mai fost speriat de un horror de cand am vazut un film pe la 9-10 ani pe video, pe vremea cand nu existau ratinguri. Culmea e ca l-am vazut chiar cu taicamiu langa mine dar am vazut si cosmaruri noaptea & ****.
    De atunci, nu m-a speriat nici un horror, n-am tresarit la nici o scena, cel mult am clipit des.

    Si ca sa elimin suspansul... acel film este... tananana [Spoiler="tobele_cumva"]http://www.imdb.com/title/tt0098084/[/Spoiler]
    Mi-e frica sa-l revad

  19. #19 SP
    Member octav's Avatar
    de sweeney todd the demon barber of fleet street ce ziceti?merita sa il vad?

  20. #20 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Merita domne...da nu e chiar horror filmu ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari jocuri horror/thriller/weird pentru PS3. By hamiltonDSi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 10-12-2013, 03:27
  2. Ce filme horror imi recomandati? By StarKiller in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 33 Last Post: 06-03-2012, 01:42
  3. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  4. Horror PSP Games By klausn in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 11-08-2010, 21:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts