Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Urgent! Save good comic-book movies!

  1. #1 SP
    Member Mykayel's Avatar

    Urgent! Save good comic-book movies!

    Aseara am fost la cinema sa vad Kick-Ass a doua oara. ERAM 5 OAMENI IN TOATA SALA! WTF?
    Daca esti genul care iubeste efectele speciale si filmele 3D doar pentru ca sunt 3D si au buget mare, nu o sa iti placa filmul asta. Daca esti genul care vrea ceva mai mult: ori il vei iubi, ori nu il vei tolera, dar se merita cei 19 lei ca sa afli. Eu ma duc RAR la filme pentru ca nu gasesc nimic interesant, la asta ma duc diseara a 3-a oara.

    Recomand ca cei care vor sa vada what all the fuss is about, sa nu se uite pe youtube la clipuri, ci sa vina direct sa vada filmul. Pana acum, am vazut filmul cu 7 oameni diferiti, unuia nu i-a placut dar acela e genul "Avatar are un super story, comic book heroes suck", ceilalti 6 au fost 'blown away' cat se poate de 'la-propriu'. Dar nici unul din ei nu au vazut reclama, asa ca se asteptau la un fel de Spiderman 3.

    Oricum, daca careva de aici e fan comic book superheroes si vrea ceva mai...controversial, dati si voi un reply va rog, incerc sa strang azi cati mai multi oameni sa mergem sa il vedem (again). Costa 19 lei biletul si filmul incepe la ora 19:45. Mergem in Afi.

    PS: Nu zic ca e cel mai bun film facut vreodata, dar e un film care merita vazut pentru multi care probabil nici nu au auzit de el.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Personal... nu inteleg de ce ai pus URGENT! in titlu. Nu cred ca se poate face nimic urgent... lumea se duce cat mai mult spre comercial, senzational... Mai mult, eu am ajuns sa fiu anti-cinema. Prefer sa astept BluRay-ul si sa stiu ca-l pot vedea in liniste fara sa-mi scuipe cineva seminte in cap sau sa aud telefoane si beep-uri in timp ce-si scriu mesaje. Nu mai zic ca de banii cu care-mi iau floricele si suc la un film, mananc popcorn o saptamana si ma umflu de suc

    Pe de alta parte sunt un fan al filmelor dupa comic books, chiar daca de multe ori nici n-am citit respectivele comic books (o mare greseala, dar nah, daca nu m-am nascut in US, ce sa fac ?). Insa si astea mi se par ca au devenit prea comerciale... Oricum, mi-ai deschis apetitul pt. Kick-Ass

  3. #3 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Hai azi cu noi, merita vazut fara sa citesti reviews sau sa vezi toate trailerele de pe net. Crede-ma pe cuvant, e cat se poate de anti-comercial.

  4. #4 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Usor, usor ca nu e nimic grav, lumea mereu va fi atrasa de filme gen: "avatar" , "alice in wonderland"etc.

    Te-ai gandit ca sala a fost goala pentru ca oameni sunt mult prea zgarciti ?

  5. #5 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Yup, si tocmai asta ma si oftica. Dar macar ieri au venit mai multi. Mi-ar placea ca lumea sa fie mult mai suportive de astfel de filme care chiar incearca sa fie mai mult decat 3D si efecte speciale. Oh well.

    Am scris 'urgent' pentru ca speram sa vina mai multi cu noi ieri.

  6. #6 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by Mykayel View Post
    Yup, si tocmai asta ma si oftica. Dar macar ieri au venit mai multi. Mi-ar placea ca lumea sa fie mult mai suportive de astfel de filme care chiar incearca sa fie mai mult decat 3D si efecte speciale. Oh well.

    Am scris 'urgent' pentru ca speram sa vina mai multi cu noi ieri.
    Oameni vor sa vada mult "pac-pac" , "bom-bom", puteri supranaturale, etc, etc.

    In plus benzile desenate nu au prins la romani (nici nu prea avem de unde face rost).

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    un link, ceva, nu am auzit de filmul asta. e adevarat ca nu merg la cinema decat fff rar, asa ca nu sunt cu noutatile la zi. pe de alta parte, in afara de ultimele 2 batman, sincity si 300, cam tot ce a fost ecranizat dupa comics a supto rau de tot. prea infantile (si ma refer la punisher (ala vechi e mai ok, asta nou e varza), catwoman, daredevil, spiderman, ironman, transformers). cu toate astea, mi-a placut x-men (primul).

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar

  9. #9 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Din trailer pare foarte amuzant....

  10. #10 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Personal... nu inteleg de ce ai pus URGENT! in titlu. Nu cred ca se poate face nimic urgent... lumea se duce cat mai mult spre comercial, senzational... Mai mult, eu am ajuns sa fiu anti-cinema. Prefer sa astept BluRay-ul si sa stiu ca-l pot vedea in liniste fara sa-mi scuipe cineva seminte in cap sau sa aud telefoane si beep-uri in timp ce-si scriu mesaje. Nu mai zic ca de banii cu care-mi iau floricele si suc la un film, mananc popcorn o saptamana si ma umflu de suc

    Pe de alta parte sunt un fan al filmelor dupa comic books, chiar daca de multe ori nici n-am citit respectivele comic books (o mare greseala, dar nah, daca nu m-am nascut in US, ce sa fac ?). Insa si astea mi se par ca au devenit prea comerciale... Oricum, mi-ai deschis apetitul pt. Kick-Ass
    Ai mare,mare dreptate. E mai comod sa stai acasa si sa te uiti singur,fara sa fi deranjat.

  11. #11 SP
    Member zempty's Avatar
    Sunt mare fan de filme cu eroi , super eroi asta e un fel de parodie ceva , oricum e foarte tare filmu ma duc si eu zilele astea sa-l vad in plaza faza cu red mist de sare de pe tomberon si se loveste e foarte tare , si la sfarsit cand zice " That's right were Super-Heroes love us "

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si Defendor este oarecum related... insa e mai "drama" decat pare la prima vedere.
    Oricum, fiind vorba de Woody Harrelson, merita incercat...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Movies vs Games sau Movies & Games By ony81 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2014, 14:17
  2. Replies: 0 Last Post: 22-07-2012, 21:49
  3. Replies: 0 Last Post: 07-07-2011, 12:08
  4. Replies: 0 Last Post: 07-07-2011, 12:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts