Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Festivalul Peninsula Targu Mures

  1. #1 SP
    Member I-Ray's Avatar

    Arrow Festivalul Peninsula Targu Mures

    Peninsula - F�lsziget - T�rgu Mures - Marosv�s�rhely

    26 august :
    Ska-P * Babylon Circus * Sub Focus & MC I.D. * Pannonia Allstars Ska Orchestra * De�k Bill Blues Band * Lajk� F�lix �s band�ja * Duo Harry Tavitian & Cserey Csaba * Kumm


    27 august :
    Gorillaz Sound System * The Rasmus * Fedde Le Grand * Parov Stelar Band * Quimby * Charlie * Compact * Kiscsillag * Pokolg�p * Şuie Paparude * Dan Helciug şi Spitalul de urgenţă


    28 august :
    Omega * Europe * Phoenix * Tricky * Hernan Cattaneo * Noisia * Anima Sound System * Magna Cum Laude * Irie Maffia * Grimus * Sarmalele Reci * Gojira


    29 aug.:
    Korn * Above & Beyond * Tankcsapda * Zdob şi Zdub * Che Sudaka * Belga * Subscribe * Puya * Mike Godoroja & Blue Spirit feat. Marius Mihalache* Magashegyi Underground

    Peninsula - F�lsziget - T�rgu Mures - Marosv�s�rhely




    merge cineva ?

  2. #2 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Da! Eu ma duc...

    Daca ne intalnim pe acol', fac o bere!

    L.E. Mai era un thread deschis, tot in legatura cu Peninsula, dar inafara de mine si de tipul care a facut threadul nu a mai zis nimeni nimic...
    Poate reusim sa ne strangem aici, daca suntem...

  3. #3 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    O sa vin si eu insa doar in ultimele 2 zile

  4. #4 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Update lista formatii.

    26 aug.:
    Ska-P * Babylon Circus * Sub Focus & MC I.D. * Mark Knight * Pannonia Allstars Ska Orchestra * De�k Bill Blues Band * Lajk� F�lix �s band�ja * Duo Harry Tavitian & Cserey Csaba * Kumm * Vama * Philip Straub * Horace Dan D * Persona * Katapult * Adrian Eftimie * Dj F�l�p & Lobenwein

    27 aug.:
    Gorillaz Sound System * The Rasmus * Fedde Le Grand * Parov Stelar Band * Quimby * Nero * Charlie * Compact * Kiscsillag * Directia 5 * Pokolg�p * Şuie Paparude * Dan Helciug şi Spitalul de urgenţă * The Model * Junkie & Hawky * Ultimul Rand * Blazzaj

    28 aug.:
    Omega * Europe * Phoenix * Tricky * Hernan Cattaneo * Noisia * Butterflies In My Stomach * Che Sudaka * Anima Sound System * Magna Cum Laude * Irie Maffia * Grimus * Sarmalele Reci * Gojira * Coyote * Hot X * Dj D�me * Livio & Roby

    29 aug.:
    Korn * Above & Beyond * Dub FX * Tankcsapda * Zdob şi Zdub * N.O.H.A. * Belga * Taxi * Subscribe * Nora Naughty * Beatrice * T�nd�rground * Puya * Mike Godoroja & Blue Spirit feat. Marius Mihalache* Magashegyi Underground * Partizan * Dj Almund * P�li

  5. #5 SP
    Member I-Ray's Avatar
    primele 2 zile sunt cele mai atractive

  6. #6 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by gus View Post
    primele 2 zile sunt cele mai atractive
    Da, apoi pe 28 e seara de relaxare, si ultima e iar "rupere" lol. E gandit destul de ok programul...

  7. #7 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Hernan Cattaneo? Noisia? Gojira? Relax?
    Apropo. Ce inseamna acel Gorillaz sound System?
    Sent from my Hero using Tapatalk

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Foarte faine formatiile, dar o singura chestie nu inteleg. Ce dracu cauta Puya acolo? Se potriveste ca nuca in perete printre ceilalti.

    Si totusi de ce e Gorillaz Sound System si nu Gorillaz?

  9. #9 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    La chestie cu Puya, is perfect deacord cu tine, adica....e "in plus" acolo..

    Si, la faza cu Gorillaz Sound System, din cate am inteles eu, sunt doar DJ care cantau inainte in Gorillaz (pentru ca Gorillaz nu mai exista). Sincer, nu prea inteleg cum sta treaba, adica....in afara de DJ care faceau muzica lor, cine mai era?

    Oricum, din cate am citit pe site-ul celor de la Peninsula, Gorillaz Sound System canta piesele celor de la Gorillaz, putin modificate + ceva remixuri din hip-hop, rock...Dar, am inteles ca in mare parte, diferenta e ca acuma nu mai sunt holograme de scena, ci totate imaginile sunt proiectate pe un ecran imens...

    (Daca vorbesc prostii, corectati-ma va rog )



    L.E. : Cand ziceam de relaxare, ma refeream la Omega, Europe, Phoenix si mai ales la Tricky...

    Deci, am cautat pe Wikipedia, si Gorillaz inca canta, deci acuma chiar nu mai inteleg nimic...lol
    In schimb, am gasit pe YouTube, un clip cu Gorillaz Sound System. In mare parte, e ceea ce am auzit, melodii de la Gorillaz + alte piese...


  10. #10 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Gorillaz inca mai canta. I-am vazut acum 2 saptamani intr-un concert. Initial sieu am crezut ca goriilaz sound system sunt decat DJ. Si Faithless, Pendulum sau Groove Armada au mai maers pe acest principiu, decat de dj set.

  11. #11 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Mai avem 3 zile de asteptat, mai vine cineva?

  12. #12 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Ce aiureala mi se pare, niste unii folosesc nume cunoscute ca sa atraga mai multi spectatori: Gorillaz Sound System si Parov Stelar Band. WTF ?

  13. #13 SP
    Member verde's Avatar
    Oficial am inceput!

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Cine a fost? Cum a fost Europe aseara? Si nu inteleg ceva: cine a fost headliner ieri? Europe la ce ora a inceput sa cante?

    LE: M-am lamurit cum sta treaba. Nu stiam ca la TM se canta pana la 1 noaptea.

  15. #15 SP
    Member verde's Avatar
    s-a cantat si pana la 4-5 dimineata
    in rest a fost supertare ,pacat ca in ultimele 2 zile a cam plouat

  16. #16 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Ce aiureala mi se pare, niste unii folosesc nume cunoscute ca sa atraga mai multi spectatori: Gorillaz Sound System si Parov Stelar Band. WTF ?
    De Gorillaz ai perfecta dreptate...cred ca a fost un fel de cover band. Dar, de Parov Stelar Band, nu prea ai. A fost fix el si formatia lui, de Parov Stelar Band scrie si pe wikipedia, pe pagina lui.

    "Parov Stelar aka Marcus F�reder (born November 27th, 1975) is a musician who lives and works in Linz, Austria. He performs with his Band - the Parov Stelar Band - and as a DJ worldwide. Parov Stelar is the head of Etage Noir Recordings."

    Nota finala pentru festival: 10. (omulte puncte merg catre lume si admosfera, nu pentru concerte lol)

  17. #17 SP
    Member verde's Avatar
    ai sarit la bungee? a fost bestial

  18. #18 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by verde View Post
    ai sarit la bungee? a fost bestial
    Eu? Eu, da!

  19. #19 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Cum a fost la Gorillaz?

  20. #20 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Cum a fost la Gorillaz?
    Nu vorbesc in numele altora, dar pe mine m-au dezamagit....adica ma asteptam la muult mai mult, desi stiam ca nu sunt chiar ei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri --- Targu mures By Rulpra in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-04-2012, 01:26
  2. Peninsula 2010 By verde in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 3 Last Post: 20-06-2010, 01:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts