Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 234 of 244 FirstFirst ... 134 184 224 232 233 234 235 236 ... LastLast
Results 4,661 to 4,680 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4661 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    A Quiet Place - 5/10, o grămadă de chestii tâmpite, unele sunt enumerate de un coleg mai sus.

  2. #4662 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ready Player One - un film care arată într-un mare fel în 4k HDR, dar cam atât. Nota 6 pentru că sunt nostalgic

  3. #4663 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Skyscraper 4/10

    Pentru ca aceea cladire arata minunat, insa filmul e plin de prea multe momente penibile.

  4. #4664 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Red Sparrow 7.5/10 Un rol nou pentru Jennifer.Mi s-a parut destul de bun filmul, fara acele scene caracteristice filmelor de spionaj.


    Avengers: Infinity War 7/10 Poveste buna, unii razbunatori si-au pierdut din farmec.Majoritatea sunt raniti, dar nimeni nu moare.Asteptam mai multa actiune, pentru mine este mai slab ca precedentele.

  5. #4665 SP
    Junior Member daimy2020's Avatar
    The Spy Who Dumped Me 7.5/10 - O comedie captivantă care o are în prim-plan pe Mila Kunis. Secvențele de acțiune și dragoste își îndeplinesc rolul de a menține suspansul la cote ridicate pe toată durata filmului.

  6. #4666 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am facut maraton de groaza saptamana trecuta, ca ramasesem in urma cu genul:


    The Witch 10/10, masterpiece. Este cel mai bun film horror pe care l-am vazut vreodata, nu stiu de ce l-am ignorat pana acum.
    A Quiet Place 3/10 - are cateva scene filmate foarte frumos, dar cam atat. Personaje idioate si lipsite de personalitate, plotholes, orătănii mai mult comice decat infricosatoare etc.
    Annabelle 6/10. Mult mai slab decat The Conjuring, in principal din cauza ca arata prea mult supranatural, distrugand astfel misterul. Ca sa citez tocmai din film "cu cat intelegem mai bine un lucru, cu atat ne temem mai putin de el".
    Mother ?/?. ???
    Na, e un film avantgardist care mi-a placut, dar nu stiu cum ar trebui sa il evaluez obiectiv.
    Goodnight Mommy 8/10. Filmul e plin de surprize. Am respirat apasat pe aproape toata durata lui.

  7. #4667 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  8. #4668 SP
    Junior Member Undevainaer's Avatar
    Solo - star wars. Un film pentru cunoscatori si fani. 10/10.

  9. #4669 SP
    Junior Member daimy2020's Avatar
    Night School 9/10 - Comedie, Kevin Hart...și cu asta am spus tot

  10. #4670 SP
    Member Mishy's Avatar
    The Nun 5/10 - Faptul ca a fost filmat in Romania m-a facut sa-l vad, dar am ramas dezamagit. Un film horror generic care se axeaza mult prea mult pe jump scares.

  11. #4671 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Predator 2018
    Fun movie! Liked the characters! Bit dark humor there dar misto filmul! As vrea sa vad un sequel la el daca e posibil

  12. #4672 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu nu sunt asa de incantat de acest "reboot". Au ingropat si franciza asta
    Altfel da, ca action fick/comedie, a fost.. distractiv. Dar nu aceasta este directia in care trebuia sa o ia "Predatorul". Cei 2 bani ai mei (la fel ca nota data, din cauza acestui lucru).



  13. #4673 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Moama, sunt in urma rau cu Hollywood-ul. Au scos Predator nou si din ce vad pe iMDB e comedie? WTF?!? Opriti planeta, vreau sa cobor!

  14. #4674 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    L-am văzut și eu, o panarama de film. Bătaie de joc, nota 3 de la mine. A fost mai degrabă o parodie...

  15. #4675 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Wilson: o ciudatenie despre un om naiv, lenes, curios, bagacios, dar totusi bun in interior, cu Woody Harrelson. Film total anti-comercial. Nota 6.
    Bad Cat: animatie turceasca pentru adulti (limbaj, violenta samd.) reusita cu un motan fff vulgar si peripetiile lui prin Istanbul. Nota 8.

    PS lunggg: Acum se fac filme mai mult pentru spectacol si vanzari, scenariul trece pe un plan inferior. Asta este, se produce ce se vinde/ cauta de cei mai multi.


  16. #4676 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Are cineva idee de unde as putea sa cumpar filmele lui Hayao Miyazaki (Studio Ghibli) la noi? Am gasit pe Carturesti la comanda insa ma gandeam sa nu ma arunc ca poate gasesc si alte optiuni. Clar nu le gasesc dublate dar macar cu subtitrare. Multumesc.

  17. #4677 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Bohemian Rhapsody 8/10 Stanjenit oarecum de originile sale, ne sunt prezentate inceputurile si ascensiunea trupei.Prejudecatile societatii nu lipsesc, actorul intra bine in pielea artistului.Filmul transmite multa emotie, pentru fanii lui Freddie este un deliciu muzical si artistic.

    Moromeții 2 7.5/10 Epoca si atmosfera acelor vremuri sunt redate pe masura. Replici bune, dar nu la inaltimea primului film.Actori acceptabili, una peste alta este un film bun.

  18. #4678 SP
    Member clovnusor's Avatar
    The Ballad of Buster Scruggs - 10/10. Un western "atipic" in stilul fratilor Coen (Lebowski, Fargo). Filmul consta in mai multe povesti fiecare cu morala sa. Il recomand cu incredere.

    Annihilation - 8/10 Sci-fi cu o premisa interesanta si un final satisfacator. Natalie Portman in rol principal.

    The Outlaw King - 8/10 Film istoric bazat pe evenimentele ce succed povestea lui William Wallace (Braveheart). Filmul il are in rol principal pe Chris Pine.

  19. #4679 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Roma - 9/10. Un film foarte bun, se vede mana lui Alfonso, m-a tinut lipit de ecran nestiind la ce sa ma mai astept de la el. Pe cat e de light-hearted, pe atat e de dramatic, mai ales in ultima jumatate. Singurul minus e ca incepe un pic mai greoi.

    Blackkklansman - 6.5/10. Avea potentialul sa fie urmatorul The Departed, eu cel putin la asta ma asteptam, dar in schimb a fost all over the place, fara sa reuseasca sa ma investeasca emotional in vreun fel. Personajele, desi aveau potential, n-au fost deloc explorate, nefiindu-le atribuita niciun fel de adancime, la fel si cinematografia, multe cadre reusite ca si tehnica dar parca fara sens, ca un punchline venit dupa o gluma mult prea lunga. Inteleg ca e dupa fapte reale, dar eu m-as fi jucat mult mai mult cu personajele. Mi-e destul de clar oricum de ce la Oscar, genul de film slabut dar "cu mesaj".

  20. #4680 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Captain Marvel - 5/10 cel mai prost film din universul Marvel

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 234 of 244 FirstFirst ... 134 184 224 232 233 234 235 236 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts