Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 240 of 244 FirstFirst ... 140 190 230 238 239 240 241 242 ... LastLast
Results 4,781 to 4,800 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4781 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hereditary ai vazut? Nu sunt fan horror asa ca s-ar putea sa ma insel, dar mi s-a parut deosebit de bun.

  2. #4782 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Hereditary e fantastic. Daca ti-am placut, vezi si The Witch de la acelasi producator.


    Daca vrei ceva mai slow paced, axat mai mult pe degradarea psihicului personajelor, incearca A Dark Song, The Blackcoat's Daughter, The Orphanage si, eventual, Goodnight Mommy.


    Daca vrei horror psihologic neaparat sa vezi Raw (2016) si Enemy, dar la astea 2 recomand sa mergi pe incredere in recomandarea mea si sa nu citesti absolut nimic, sa nu vezi niciun trailer ca sa nu iti iei spoilere.

  3. #4783 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Acuma m-am uitat la trailer la Hereditary, tin minte ca l-am vazut dar nu mai stiu nimic din film, imbatranesc probabil! In schimb imi aduc aminte de The With si nu mi-a placut de loc, fiecare cu gusturile lui.

    Imi aduc aminte de Good Night Mommy, tin minte ca a fost OK! Enemy cred ca l-am vazut dar tot imi e neclara desfasurarea povestii dar imi place Jake Gyllenhaal si am sa ma mai uit la el.

    Caut si Raw, dupa plot sigur nu l-am vazut!

  4. #4784 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Atat timp cat nu sunt jump scares in ele, I'm totally fine.

  5. #4785 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Enemy cred ca l-am vazut dar tot imi e neclara desfasurarea povestii

    In Enemy este vorba despre

  6. #4786 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    M-am uitat la Raw, mie unul mi sa părut o prostie, no offence! Mi-am mai adus aminte de unul ce mi-a plăcut, Incident in a Ghostland.

    Acuma ca ai mai zis de Enemy imi aduc aminte, a fost bun! Trebuie să-l revăd. Ai mai lăsat niste titluri si vad că îți plac si tie filme care nu-s facute la Hollywood si încă o dată recomand Martyrs 2008 facut de francezi precum Raw dar din punctul meu de vedere si ca poveste si ca impact cu mult peste Raw!

  7. #4787 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am pus Martyrs pe lista de filma de vazut, o sa revin cu pareri dupa ce imi fac putin timp.

  8. #4788 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Snatch (2000) - Mama ce nebunie de film. Foarte tari personajele, actorii foarte buni, dialogul amuzant, pacingul perfect. Nu m-am plictisit o secunda.

  9. #4789 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Dpmdv e cel mai bun film a lui Guy. Brad Pitt a fost demențial

  10. #4790 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu stiu daca mai vreti sa auziti de virusi cu tot ce se petrece pe pamantul asta dar cum tot aud la televizor de virusi, pe unde umblu numa virusi, pe internet tot imi iese vrand nevrand in cale virusi mi-am adus aminte de mini seria numita Hot Zone, poveste bazata pe fapte reale despre Ebola. L-am gustat si mi-a placut haha, deci daca nu va-ti saturat sa tot auziti de virusi si nu la-ti vazut inca eu il recomand.
    Vazusem Cernobil si apoi Hot Zone intr-un binge de 2-3 zile, super mini serii!

  11. #4791 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    The Founder 6.5/10 - Povestea McDonald's. Un film ok, de duminica, usor de vazut, Michael Keaton a jucat foarte bine si spre sfarsit te face sa-i urasti personajul

  12. #4792 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Marvin's Room (1996). Un film excelent, cu Maryl Streep, Diane Keaton si DiCaprio în tinereţe, când încā nu juca în filme de tip mercantilist. Un film care va fi înţeles mai bine de cātre cei trecuţi de o anumitā vârstā, sau cei care au cunoscut la un moment dat si mici obstacole în viaţā.

  13. #4793 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Extraction - Netflix

    Un film foarte bun de actiune, cu o scena de ~12 minute filmata in genul "one shot/no camera cutout" absolut fabuloasa.

    Pentru cine nu l-a vazut, sa o faca.
    Pentru cine l-a vazut, sa urmeasca si video asta.

  14. #4794 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O să-i mai dau și eu o șansă, am renunțat la el după 30 de min

  15. #4795 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Dacă vrei sa vezi un film de acțiune e ok da fără alte prea mari așteptări!

  16. #4796 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. E un film de actiune normal, dar faza aia de 12 minute este peste multe filme de actiune (doar ea, standalone, senzational realizata/coregrafiata/filmata/montata).

  17. #4797 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Au fost filmate 12 minute in întregime sau a fost ceva ca in filmul 1917 unde nu-ți dădeai seama unde e tăiat editat? In 1917 mi-am dat seama repede că nu se schimba imaginea dintr-o dată si ca totul parcă ne filmat dintr-o bucată dar aici nu mi-a sarit in atentie secvența.

    Ce mi-a plăcut mult de am dat si slow motion a fost scena cand el cu băiatul erau angajati într-o urmărire de mașini si totul era filmat din afara masinii apoi la o frânare si intoarcere bruscă a masinii perspectiva se schimbă camera trecand prin fereastra masinii de unde se reia actiunea cu filmari din interiorul mașinii.
    Nu stiu cat de bine m-am exprimat sau dacă m-am facut înțeles dar m-am mirat cum au filmat scena aia.

  18. #4798 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aia e scena. Inainte si dupa faza aia cu masina. Tine 12 minute cu totu

    Nu ai cum sa filmezi ceva atat de grandios dintr-o bucata, deci exista camera cuts (care nu se vad dar daca stii cum se fac, iti dai seama unde sunt) dar sunt scene foarte lungi de bataie cu o coregrafie perfecta (se vede clar ca nu are niciun camera cut).

  19. #4799 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E clar editat. Singura scena dintr-un film/serial de genul asta unde nu e editata e in True Detective, primul sezon.
    Dar am vazut si eu filmul azi, 7.5/10, actiunea foarte buna, a la John Wick. Povestea e meh dar indeajuns cat sa justifice restul actiunii.

  20. #4800 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    O să-i mai dau și eu o șansă, am renunțat la el după 30 de min
    L-am terminat și eu, greu. Nu mi-a plăcut. Nu mai dau note pentru că am văzut ce s-a întâmplat ultima data.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 240 of 244 FirstFirst ... 140 190 230 238 239 240 241 242 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts