Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 231 of 244 FirstFirst ... 131 181 221 229 230 231 232 233 241 ... LastLast
Results 4,601 to 4,620 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4601 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    Thor: Ragnarok

    10/10

    Nu mi-a venit sa cred cat am putut sa rad la acest film, chiar daca unele glume putin fortate, dialogul caracterelor a fost genial per total.
    Un film plin de momente comice, actiune, plin de culoare si un soundtrack mult prea potrivit, adica, tot ce ai putea sa iti doresti de la o banda desenata transpusa in film. Pentru mine este unul dintre cele mai bune filme din Marvel Cinematic Universe, oricare phase. Saptamana viitoare merg sa il mai vad odata si abia astept sa apara in 4K, oh boy cum o sa se vada acest film in 4K.
    Sunt de acord, si eu l-am vazut aseara a doua oara. Mi-a placut foarte mult, mult mai mult decat primele doua filme. Faptul ca nu apare Jane Foster e un mare plus, iar noile personaje sunt excelente. Ma bucur ca pana la urma l-a regizat Waititi, din cate am auzit, s-a inteles de minune cu Chris Hemsworth, care era foarte satul de cum era Thor, overall si a vrut sa incerce ceva putin diferit. Oricum, 2017 a fost splendid pentru MCU. Am avut 3 filme foarte bune, iar pe partea de seriale, facand abstractie de Inhumans si a doua jumatate din Iron Fist, totul a fost OK, cu exceptia anumitor momente/episoade/personaje. Nu pot sa cred ca in 6 luni apare Infinity War, iar in februarie Black Panther.

    Justice League

    5/10


    Pentru mine, filmul asta a fost dezamagirea anului. In ceea ce priveste aceste asa-numite "comicbook movies", incepand cu Logan si pana la Ragnarok inclusiv, totul a fost bun, respectiv foarte bun. Ce e si mai revoltator e ca nici macar nu e un film prost. Nu, e un film mediocru. Ori la asa ceva nu te astepti de la un film cu cel mai celebru team-up de super-eroi din istorie, care pe deasupra a costat si 300 de milioane de dolari.

    Mi-ar fi greu sa ma leg de CGI (lucru de care multi s-au plans), in principiu din cauza faptului ca 3D-ul e o experienta la fel de odioasa ca intotdeauna. E greu sa critici aspecte vizuale la un film pe care il vezi intr-un cinematograf, cu niste ochelari care intuneca excesiv imaginea. Problema e ca filmul se grabeste sa introduca personaje care nu au beneficiat de niciun fel de prezentare in filmele anterioare. Fara sa dau prea mari spoilere, apar din neant 3 personaje despre care the general audience nu stie nimic si care totusi parca pretind sa fie luate in serios, cu backstory-ul lor prezentat cat se poate de succint. Villain-ul e generic, unidimensional si in anumite momente, penibil de-a dreptul. Filmul mai are are vreo-doua trei hibe pe care nu vreau sa le expun aici, din cauza spoilerelor. Iar cea mai tampita decizie posibila, venind de la mai-marii WB, e ca filmul sa aiba 121 de minute, ca sa poata rula de mai multe ori intr-o zi la cinema. Timpul e mai mult decat insuficient, iar dupa ce vezi filmul, e clar cat de mult a fost sectionat. Dar, hei, peste vreo 4 luni iese si pe BluRay, o sa avem din nou o varianta Extended de 3h.

    In ceea ce priveste partile bune ale filmului, punctul forte e clar cast-ul. Interactiunea dintre personaje e excelenta, iar in afara de Cyborg, toti au fost foarte buni. Ben Affleck e foarte bun ca Batman, e actorul care mi se pare ca se potriveste cel mai bine de pana acum, mai ales din moment ce are si fizicul ala mult mai bulky decat Bale sau Keaton si seamana foarte tare cu comic-urile. Gal Gadot excelenta, la fel ca in WW, face o treaba de milioane si i se potriveste rolul asta ca o manusa. Pacat ca au gasit de cuviinta baietii sa faca niste cadre in care punctul central e fundul ei. Mi se par stupide astfel de scene (numeroase in acest film) si nu prea au sens. Ezra Miller a fost o surpriza foarte placuta, iar de Jason Momoa, ce sa mai zic? Imi place enorm de mult adaptarea aceasta pentru DCEU, Aquaman arata complet neinteresant in comic-uri, dupa parerea mea. Merita mentionat si J.K. Simmons, e foarte bun ca Gordon. Mi-a placut mult si umorul, ma bucur ca s-au indepartat usor de abordari nejustificat de serioase. BvS e absolut deprimant, e genul de film care te face sa plangi, iar asta nu datorita momentelor emotionante. E pur si simplu disturbing.

    Concluzie - nu stiu exact ce se intampla cu DCEU de acum inainte. E cu siguranta un lucru bun ca a plecat Snyder, dar nu stiu daca asta se va traduce neaparat intr-o calitate sporita a urmatoarelor filme. Mi se pare ca WB face tot ce ii sta in putinta sa transforme franciza asta intr-un veritabil rival al MCU, dar atata timp cat grabesc lucrurile, lasa regizori care au avut rezultate mediocre (Man Of Steel) / foarte slabe (BvS) sa se ocupe de titluri extrem de importante in continuare, iau decizii legate de run-time-ul filmului dupa ce acesta a fost filmat (decizii evident ghidate de lacomie) si altele asemenea, nu cred ca vor reusi. Filmul asta nu e nici jumatate din ce a fost primul Avengers. Succesul de care se bucura MCU acum e rezultatul a nenumarati factori de care WB nu pare sa tina cont si stiu ca ii doare sa vada ca un film cu Thor, care inainte de MCU era absolut nimeni in afara comic-urilor, rupe box office-u', in timp ce filmul lor, cu personaje de un cu totul alt calibru, se zbate sa atinga niste asteptari ridicole raportat la ceea ce ofera.

  2. #4602 SP
    Junior Member freddie91's Avatar
    Eu m am cam saturat sa citesc articole care nu fac altceva decat sa refoloseasca aceleasi pareri / idei din zecile de alte articole scrise in legatura cu acelasi subiect (mai ales cand calca in picioare un univers pe care il indragesc si pe care il cunosc). Este asa de greu sa ne formulam propriile opinii (si sa le argumentam) fara a fi influentati de tot ce circula pe Internet / mass-media?
    Ai trantit 4 paragrafe de text fara a comunica nimic concludent, in special:
    1) "Apar din neant 3 personaje despre care audienta generala nu stie nimic."
    Barry, Victor si Arthur sunt 3 dintre fondatorii JL si printre cele mai vechi caractere create pentru comics. BvS a dat un prim glimpse sublim in legatura cu cine sunt si ce pot face. Flash a avut apoi cameo in Suicide Squad. Toti 3 au fost promovati in toate trailerele si campaniile publicitare pt JL. Toti 3 ar fi avut mai mult screen-time daca nu le ar fi fost taiat in post-prod (detrimentul principal al filmului constand in amestecarea viziunilor a 2 regizori diametral opusi, impreuna cu graba inutila a unui studio WB panicat de pe urma succesului unui rival care stie atat ce vrea si incontro sa o apuce).
    2) Iti recomand sa vezi astfel de filme la IMAX. De altfel, cu exceptia Grand Cinema, n am intalnit probleme cu ‘intunecarea’ imaginilor in alte cinematografe. Da, filmul a avut CGI slab, dar se putea observa din primele scene.
    3) "Cea mai tampita decizie ca filmul sa aibe 121 minute,ca sa poata rula de mai multe ori intr-o zi la cinema."
    Multe studiouri se folosesc de acest 'artificiu'. Cel mai important este cum iti scrii povestea si scenariul a.i. sa folosesti cel mai eficient timpul de pe ecran. Exista filme geniale cu o durata de < 01:30h: Drive, Locke, 12 Angry Men, etc. BvS a avut 02:31h - multe dintre critici fiind directionate catre acest aspect. WB a vrut sa "corecteze" asta.
    4) "In ceea ce priveste partile bune ale filmului, punctul forte e clar cast-ul...Merita mentionat si J.K. Simmons, e foarte bun ca Gordon."
    J.K Simmons, un actor foarte bun, apare in film 2-3 minute. Oare cum te-a convins pe tine ca e foarte bun ca Gordon, avand 4-5 replici neimportante si 2 scene in care apare?
    Affleck este poate cel mai bun Batman de pana acum. Bale a jucat excelent rolul carismatic al lui Bruce, Keaton reusing o imbinare acceptabila a ambelor identitati. Aici insa, a jucat poate cel mai slab dintre toti - daca in BvS a adus o abordare originala rolului si stapanea foarte bine personajul : intunecat, brutal, visceral, indurerat, in JL au propus un Bats / Bruce muult mai temperat, pus sa faca glume de 2 lei, total necaracteristice personajului si un Affleck ce parea nesigur pe jocul sau actoricesc.
    Ezra, desi un actor foarte bun, nu-mi pare ca se potriveste cu persona lui Barry Allen / Flash - cel putin nu in modul in care a fost pus sa-l joace in JL. 'Fastest man alive', detectiv, om de stiinta posesor al unui IQ ce rivaliza uneori cu cel al lui Batman, este portretizat aici ca un adolescent fricos, incapabil sa ia cele mai simple decizii si care, se impedica la fiecare 'sprint' de parca alerga pentru prima data in viata. Motivatia sa de a se alatura echipei este cliseica si simplista, artificiala.
    Momoa / Aquaman, poate cel mai cool 'bro' al momentului, a reusit sa aduca pe ecrane un personaj care foarte usor putea fi considerat penibil. Din pacate prea putin screen-time si ar fi putut lipsi total din script, fara sa afecteze in vreun fel povestea. De asemenea, prea multe replici scriptate.
    Ray / Cyborg - singurul dintre cei 3 "noi" care detinea o motivatie palpabila de a se alatura / indeparta de ceilalalti, avand constrangeri interioare cu care am putea multi rezona, cu un aport important in povestea filmului si al carui personaj a beneficiat de o oarecare dezvotare a caracterului pe perioada filmului.
    Gal Gadot se potriveste bine rolului dar a fost introdusa excesiv in majoritatea scenelor din film, in urma succesului nebun din filmul ei solo.
    5)"Mi-a placut mult si umorul, ma bucur ca s-au indepartat usor de abordari nejustificat de serioase." - Pentru asta exista universul Marvel, nu DC.
    Din pacate filmele DC tind sa copieze acest trend. Glumele din JL nu au facut decat sa duca in penibil personajele, total nepotrivite pentru acestea. 1-2 glume sa zic ca s-au apropiat de genul inteligent si sublim al celor din desenele / comic'urile DC.
    6)" BvS e absolut deprimant, e genul de film care te face sa plangi, iar asta nu datorita momentelor emotionante. E pur si simplu disturbing...E cu siguranta un lucru bun ca a plecat Snyder.."
    BvS este printre cele mai fidele comic-book related movies facute vreodata: acolo sus cu V for Vendetta si Watchmen (dar asta este un subiect pentru altadata). Si, la fel ca in cazul Watchmen si Man of Steel, Zack Snyder este cel mai potrivit regizor care putea sa stea la carma acestora - este un fanboy comics declarat, are un stil vizual ideal pentru astfel de filme, este foarte priceput in alegerea castingului si are o capacitate extraordinara da a adapata un continut original pentru ecran reusind in acelasi timp sa-si lase si semnatura asupra sa (intro-urile din filmele sale fiind printre cele mai bine puse in scena secvente pe care le-am vazut). Are si unele scapari dar nimeni nu este perfect.
    PS: Snyder nu a plecat, a avut un deces in familie si a parasit proiectul in post-productie. Rezultatul final nu-i face in vreun fel cinste muncii sale.
    Cam asa ceva.

  3. #4603 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lumea nu intelege ca "copie fidela comics" nu inseamna neaparat succes. Nu e comic book, e film mainstream, are o audienta mult mai mare, 80% din publicul tinta nu a citit in viata lui comics. Degeaba e el fidel daca nu e adaptat pentru the broader audience.

  4. #4604 SP
    Junior Member freddie91's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Lumea nu intelege ca "copie fidela comics" nu inseamna neaparat succes. Nu e comic book, e film mainstream, are o audienta mult mai mare, 80% din publicul tinta nu a citit in viata lui comics. Degeaba e el fidel daca nu e adaptat pentru the broader audience.
    Nu trebuie sa fie mainstream. Calitatea nu e mainstream.
    Logan nu a fost mainstream si a facut 616,795,600$.
    BvS atat de injurat, $873,260,194$.
    Deadpool $783,112,979$ - enorm pt bugetul sau de 58 mil si un personaj foarte putin cunoscut pana la momentul respectiv de audienta generala.

  5. #4605 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dar ESTE mainstream. Cand bagi 300 de milioane intr-un film, nu are cum sa nu fie mainstream. Si daca vrei sa faci profit, ai face bine sa fie si de calitate. Dar trebuie sa lovesti un sweet-spot astfel incat sa incanti si publicul de rand, cat si fanii universului, asa cum o face Marvel.

  6. #4606 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post

    5/10[/B]

    Pentru mine, filmul asta a fost dezamagirea anului. In ceea ce priveste aceste asa-numite "comicbook movies", incepand cu Logan si pana la Ragnarok inclusiv, totul a fost bun, respectiv foarte bun. Ce e si mai revoltator e ca nici macar nu e un film prost. Nu, e un film mediocru. Ori la asa ceva nu te astepti de la un film cu cel mai celebru team-up de super-eroi din istorie, care pe deasupra a costat si 300 de milioane de dolari.

    Mi-ar fi greu sa ma leg de CGI (lucru de care multi s-au plans), in principiu din cauza faptului ca 3D-ul e o experienta la fel de odioasa ca intotdeauna. E greu sa critici aspecte vizuale la un film pe care il vezi intr-un cinematograf, cu niste ochelari care intuneca excesiv imaginea. Problema e ca filmul se grabeste sa introduca personaje care nu au beneficiat de niciun fel de prezentare in filmele anterioare. Fara sa dau prea mari spoilere, apar din neant 3 personaje despre care the general audience nu stie nimic si care totusi parca pretind sa fie luate in serios, cu backstory-ul lor prezentat cat se poate de succint. Villain-ul e generic, unidimensional si in anumite momente, penibil de-a dreptul. Filmul mai are are vreo-doua trei hibe pe care nu vreau sa le expun aici, din cauza spoilerelor. Iar cea mai tampita decizie posibila, venind de la mai-marii WB, e ca filmul sa aiba 121 de minute, ca sa poata rula de mai multe ori intr-o zi la cinema. Timpul e mai mult decat insuficient, iar dupa ce vezi filmul, e clar cat de mult a fost sectionat. Dar, hei, peste vreo 4 luni iese si pe BluRay, o sa avem din nou o varianta Extended de 3h.

    In ceea ce priveste partile bune ale filmului, punctul forte e clar cast-ul. Interactiunea dintre personaje e excelenta, iar in afara de Cyborg, toti au fost foarte buni. Ben Affleck e foarte bun ca Batman, e actorul care mi se pare ca se potriveste cel mai bine de pana acum, mai ales din moment ce are si fizicul ala mult mai bulky decat Bale sau Keaton si seamana foarte tare cu comic-urile. Gal Gadot excelenta, la fel ca in WW, face o treaba de milioane si i se potriveste rolul asta ca o manusa. Pacat ca au gasit de cuviinta baietii sa faca niste cadre in care punctul central e fundul ei. Mi se par stupide astfel de scene (numeroase in acest film) si nu prea au sens. Ezra Miller a fost o surpriza foarte placuta, iar de Jason Momoa, ce sa mai zic? Imi place enorm de mult adaptarea aceasta pentru DCEU, Aquaman arata complet neinteresant in comic-uri, dupa parerea mea. Merita mentionat si J.K. Simmons, e foarte bun ca Gordon. Mi-a placut mult si umorul, ma bucur ca s-au indepartat usor de abordari nejustificat de serioase. BvS e absolut deprimant, e genul de film care te face sa plangi, iar asta nu datorita momentelor emotionante. E pur si simplu disturbing.

    Concluzie - nu stiu exact ce se intampla cu DCEU de acum inainte. E cu siguranta un lucru bun ca a plecat Snyder, dar nu stiu daca asta se va traduce neaparat intr-o calitate sporita a urmatoarelor filme. Mi se pare ca WB face tot ce ii sta in putinta sa transforme franciza asta intr-un veritabil rival al MCU, dar atata timp cat grabesc lucrurile, lasa regizori care au avut rezultate mediocre (Man Of Steel) / foarte slabe (BvS) sa se ocupe de titluri extrem de importante in continuare, iau decizii legate de run-time-ul filmului dupa ce acesta a fost filmat (decizii evident ghidate de lacomie) si altele asemenea, nu cred ca vor reusi. Filmul asta nu e nici jumatate din ce a fost primul Avengers. Succesul de care se bucura MCU acum e rezultatul a nenumarati factori de care WB nu pare sa tina cont si stiu ca ii doare sa vada ca un film cu Thor, care inainte de MCU era absolut nimeni in afara comic-urilor, rupe box office-u', in timp ce filmul lor, cu personaje de un cu totul alt calibru, se zbate sa atinga niste asteptari ridicole raportat la ceea ce ofera.
    Cel mai amuzat review din tot topicul, multumesc Razzosinni pentru aceasta insiruire de nonsensuri, made my day!

  7. #4607 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    freddie91 :

    1) Eu nu pot cataloga ca "glimpse sublim" video-urile alea de cate 30 de secunde din BvS. Ala ti se pare tie un mod bun de prezentare a "3 dintre fondatorii JL si cele mai vechi caractere create pentru comics"? Mie nu, niste filmulete blurate pe care exista niste simboluri nu inseamna nimic pentru 90% dintre aia care merg sa vada filmul. Pentru mine inseamna, probabil ca pentru tine, pentru altii care mai citesc comic-uri, iar noi insumam cam maxim 10% dintre aia care au platit bilet. Vad ca ai mentionat cameo-ul lui Flash din Suicide Squad. Ai uitat de cel din BvS. Un alt moment genial, de altfel.
    2) Multumesc de recomandare.
    3) Singura problema e ca BvS trebuie sa se ocupe de mult mai putine personaje decat JL. Daca asta a fost solutia pentru criticile impotriva BvS, sa taie vreo 20-30% din JL in varianta din cinema... no comment.
    4) Pentru mine au fost suficiente alea cateva minute in care a aparut J.K. Simmons, respectiv putinele schimburi de replici. In aceeasi maniera, am stiut din trailer ca Flash o sa imi placa. In unele situatii, nu am nevoie de zeci de minute ca sa imi dau seama daca un personaj e OK sau nu.
    5) Nu stiu neaparat daca il copiaza, tind sa cred ca Joss Whedon e responsabil pentru majoritatea glumelor si momentelor "comice" din film. Am vazut ce a facut si in filmele Avengers. Pentru mine, umorul a functionat din cauza faptului ca sunt aproape convins ca filmul asta ar fi avut un ton mult mai dark, dar o executie la fel de proasta ca in BvS daca ar fi fost 100% un produs Snyder. Nu vreau un alt moment Martha. Nu vreau sa vad tot felu' de incercari de momente epice. Nici mie nu mi-au placut toate glumele din JL, iar in MCU unele glume sunt chiar tampite. Sunt perfect de acord, e buna aceasta diferenta de ton intre DC si Marvel, uita-te cat de bune au putut fi filmele lui Nolan. Dar nu cand e Snyder la butoane. Imi pare foarte rau pentru tragedia prin care a trecut, nici nu vreau sa imi imaginez cat ii poate fi de greu. Independent total de acest aspect, raportandu-ma strict la DCEU, consider ca dupa receptia acestor 3 filme, trebuie sa primeasca si alti oameni, poate mai potriviti, alte sanse.
    6) Mie personal nu mi-a placut niciodata Snyder, am vazut si filmele despre care vorbesti, am citit si comic-urile... Ma rog, asta e o chestie de gusturi, e tot ce pot sa spun aici.

    Ma limitez la ce am scris mai sus, e al doilea moment de "nerd-out" pe care il am pe pagina asta, vad ca deja crede lumea ca sunt dezaxat. Mai putin colegul caruia ii raspund, care crede ca ma las influentat de mass-media si ca nu imi formulez propriile opinii. Asta chiar daca nu am nevoie de mai mult de 2 minute sa intru pe Facebook, Reddit si sa ii gasesc toate contra-argumentele in 100 de alte locuri.

  8. #4608 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Justice League Nu stiu daca as putea spune ceva diferit decat mega lungul review pe care Razzosinni l-a facut dar voi incerca sa restrang la liniuta
    • + Actorul este foarte bun, Batman este batman și e minunat
      + Great chemistry între Liga, desi nu se compara cu cea din MCU!


      * - Povestea este slab (tipul rău vrea să distrugă lumea ca-n restul de filme (The Avengers, Avengers: Age of Ultron, Man of Steel, Suicide Squad, X-Men: Apocalypse). Poti spune cum se termină, totul este foarte previzibil. Plus ca e grabita ca dracu! Sunt curios sa vad varianta de trei ore... desi suta la mie o sa fiu dezamagit si de ea
      - VFX este o scădere în comparație cu Omul de Oțel și BvS (mustața ștearsa a lui Superman foarte prost realizata, nu au putut gasi alte metode de-a face cumva s-o stearga?)
      - Foarte puțină dezvoltare a personajelor, ar trebui să facă două filme! Part 1 si part 2 sau sa faca mai multe filme solo inainte de Justice League!
      - Puteți să spuneți, în principiu, toate scenele adăugate în reluări
      - Bancuri nu au funcționat. Cele mai multe dintre ele sunt prostie, nu amuzante!
      - Filmul nu are mize sau nici un sentiment de pericol + Lupta finală este cu adevărat generică

    Ma uitam la un video azi pe youtube despre genul de filme heroes! Si eu cel putin am ajuns la saturatie... Vreau o schimbare la genul de filme heroes!
    In acest moment singurul film care m-a facut sa topai ca vreau sa-l vad neaparat a fost: The New Mutants. Care pare ca aduce ceva diferit.



    Cat despre Justice League Cinema Version 4/10 Am dat banii degeaba!
    Attached Images Attached Images justice-league-2017-poster-you-can-t-save-world-alone-justice-league-movie-40583604-1500-500.jpg

  9. #4609 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Thor Ragnarok - 10/10 babaitule, top Marvel movies cu Deadpool, Logan si primul Avengers. Fenomenal!

  10. #4610 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Dunkirk 8/10 Nu stiu daca a urmarit sa prezinte exact realitatea, dar filmul transmite emotie si suferinta.Pe alocuri te pierzi in protagonisti insa atmosfera creata si sunetul ridica nota.

  11. #4611 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Dunkirk - 8/10
    Leatherface - 5/10
    Jeepers Creepers - 3/10
    A silent voice - 10/10

    Filme horror ...pe cale de disparitie, ar trebui sa le zica cineva ca gore nu defineste categoria horror.

  12. #4612 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Murder on the Orient Express (2017)
    Cel mai bun rol pe care l-a jucat Johnny Depp de la Sleepy Hollow (1999)! Si acest rol este cel al unui cadavru
    Sa revenim la acest minunat film care vizual arata bine dar in rest! De ce e asa de greu sa vina Hollywood cu concepte noi si pur si simplu recicleaza tot ce a fost initial...
    2/10
    Attached Images Attached Images xnzrar-film-onlayn-ubiystvo-v-vostochnom-ekspresse-bez-registracii.jpg

  13. #4613 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    • - Bancuri nu au funcționat. Cele mai multe dintre ele sunt prostie, nu amuzante!
      - Filmul nu are mize sau nici un sentiment de pericol + Lupta finală este cu adevărat generică


    Asta poti spune despre absolut toate filmele din MCU si DCEU

  14. #4614 SP
    Member Otman's Avatar
    Amu am venit de la Star Wars........OMG......I LOVE IT!!!
    Mi-a placut, sambata merg iar

  15. #4615 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Star Wars eps. VIII - Cel Mai slab de până acum dpmdv. Din păcate unii au avut dreptate, Disney l-a transformat într-un film pentru copii. Nu mai e Star Wars-ul care m-a transformat într-un fan nebun. Azi mi-am dat seama că din păcate nu sunt fanboy SW. Păcat, as fi fost mai bucuros...

    PS: De la mine un 6/10, cu indulgență

  16. #4616 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Chiar asa, e cel mai slab de pana acum? E mai bun decat VII, oricum.

  17. #4617 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Star Wars: The Last Jedi

    Din păcate trebuie sa spun ca sunt de acord cu Dant3. Atât de mult am asteptat filmul acesta, aveam biletul luat din Octombrie, aseară m-am dus la film purtând tricou cu SW dar pe când am iesit din sală mi-am dat seama că nu mai astept deloc episodul IX, da a fost bun filmul, unele scene de actiune frumoase, ultima planetă fiind minunată însă multitudinea de glume care chiar nu isi aveau locul sau scenele extrem de cheesy au facut ca acest film sa fie chiar prea pentru copii.

    De la mine primeste un 7/10

    Încă sper că cel de anul viitor cu Han Solo in prim plan sa nu fie facut tot in aceeasi notă ci puțin mai serios. Dar cred că sper degeaba din păcate...

  18. #4618 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Pentru cei care sunteti de parere ca ultimele 2 SW sunt proaste, va recomand sa nu va mai duceti la urmatoarele Star Wars, decat dupa ce cititi review-urile, ca sa nu va mai plangeti ca ati dat banii degeaba pe bilet, ca in fond de asta va plangeti.

    Am vazut si eu Thor Ragnarok, dar de nota 10 nu este. Daca Ragnarok este de nota 10, iar Star Wars nu este nici de nota 5, atunci s-a intors lumea cu fundul in sus.

  19. #4619 SP
    Member Otman's Avatar
    Io le dau 10 la amandoua

    Daca urmatorul Avengers e ce imi doresc eu, la ala ii dau 11

  20. #4620 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Pentru cei care sunteti de parere ca ultimele 2 SW sunt proaste, va recomand sa nu va mai duceti la urmatoarele Star Wars, decat dupa ce cititi review-urile, ca sa nu va mai plangeti ca ati dat banii degeaba pe bilet, ca in fond de asta va plangeti.

    Am vazut si eu Thor Ragnarok, dar de nota 10 nu este. Daca Ragnarok este de nota 10, iar Star Wars nu este nici de nota 5, atunci s-a intors lumea cu fundul in sus.
    Eu va recomand sa va respectati parerile unii altora si sa nu mai veniti cu asemenea comentarii pe acest thread. Este un thread in care fiecare-si spune parerea personala despre un film.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 231 of 244 FirstFirst ... 131 181 221 229 230 231 232 233 241 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts