Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 181 of 244 FirstFirst ... 81 131 171 179 180 181 182 183 191 231 ... LastLast
Results 3,601 to 3,620 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3601 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    The Hobbit: An Unexpected Journey 7/10

    Yeeey premiera. Chiar am fost bucuros ca am prins bilete a doua zi de la lansare. Sala plina, toate cele.

    Nu vreau sa fac spoilere pentru nimeni, dar mi s-a parut un fel de parodie la inceput. Prima jumatate de ora as zice ca a fost un dezastru. Dialog prost, pacing tampit, a fost chiar dureros sa ma uit. Erau si altii in sala care gandeau la fel, WTF? Dar dupa prima jumatate de ora parca si-a mai dat drumul si abia spre sfarsit am realizat ca e un Lord of The Rings. Povestea mi s-a parut interesanta, dar din nou, inceputul a fost aiurea. A fost prea ca la prosti. Prea pentru americanii prosti, nu au existat subtilitati.

    Un lucru care m-a surprins au fost multe momente de Hollywood. Nu explozii and stuff, dar momente care nu sunt credibile. Imi aduc aminte de faza din Pirates of the Carribean cand Capt Jack fugea in roata unei mori. Au fost momente de genul asta care eu am considerat ca nu au ce cauta in filmul asta. Cea mai reusita parte din film este cea cand apare Smeagol.

    Nu mi-a placut de Martin Freeman (Bilbo Baggins) in Sherlock. Adica nu ca nu mi-a placut, dar fata de colegul sau de platou, mi s-a parut mai slab si aveam dubii daca va reusi o performanta buna in filmul asta. A fost mult peste asteptari si mi s-a parut ca a avut cea mai buna performanta dintre toti actorii prezenti in film.

    Nu imi sariti in cap ca nu ii dau 10 din 10. Mi-a placut filmul, dar e departe de prima trilogie. Iar sfarsitul a adus mult cu sfarsitul din Halo 2.
    Attached Images Attached Images the_hobbit-_an_unexpected_journey_74.jpg hobbit-unexpected-010.jpg

  2. #3602 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Fiind thriller/horror, ai pierde mult uitandu-te la un trailer. Pentru un film de genul asta, pe mine a reusit sa ma sperie. Si nici povestea nu e rea. Chiar merita incercat.
    Chiar e dragut filmul,i-as da un 7.5/10 ,chiar reuseste sa te tina in suspans .

  3. #3603 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    The Hobbit: An Unexpected Journey 7/10

    Yeeey premiera. Chiar am fost bucuros ca am prins bilete a doua zi de la lansare. Sala plina, toate cele.

    Nu vreau sa fac spoilere pentru nimeni, dar mi s-a parut un fel de parodie la inceput. Prima jumatate de ora as zice ca a fost un dezastru. Dialog prost, pacing tampit, a fost chiar dureros sa ma uit. Erau si altii in sala care gandeau la fel, WTF? Dar dupa prima jumatate de ora parca si-a mai dat drumul si abia spre sfarsit am realizat ca e un Lord of The Rings. Povestea mi s-a parut interesanta, dar din nou, inceputul a fost aiurea. A fost prea ca la prosti. Prea pentru americanii prosti, nu au existat subtilitati.

    Un lucru care m-a surprins au fost multe momente de Hollywood. Nu explozii and stuff, dar momente care nu sunt credibile. Imi aduc aminte de faza din Pirates of the Carribean cand Capt Jack fugea in roata unei mori. Au fost momente de genul asta care eu am considerat ca nu au ce cauta in filmul asta. Cea mai reusita parte din film este cea cand apare Smeagol.

    Nu mi-a placut de Martin Freeman (Bilbo Baggins) in Sherlock. Adica nu ca nu mi-a placut, dar fata de colegul sau de platou, mi s-a parut mai slab si aveam dubii daca va reusi o performanta buna in filmul asta. A fost mult peste asteptari si mi s-a parut ca a avut cea mai buna performanta dintre toti actorii prezenti in film.

    Nu imi sariti in cap ca nu ii dau 10 din 10. Mi-a placut filmul, dar e departe de prima trilogie. Iar sfarsitul a adus mult cu sfarsitul din Halo 2.
    O sa revin cu comentariu dupa ce vad si eu filmul in 3D si-n IMAX! sper sa-mi nu-mi stric ochii

  4. #3604 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    BTW ce am vizionat!
    ALEX CROSS
    the man with the iron fists
    Silent Night (2012)
    Silent Night Deadly Night

    primul a fost de un 1.5/10 adica am vazut filme mult mai faine decat atat! al doilea a fost interesant dar se putea mai mult de atat, aveam asteptari ridicate de la el, dar din pacate parca nu a vrut sa fie ceva mai interesant de capul lui, potential avea dracenia dracu! deci 5/10 si ajungem la ultimele doua care amandoua vor primi nota de 2/10 impreuna fac un 2/10 feritiva de ele ca de raie! Sfat parintesc
    Attached Images Attached Images international-poster-alex-cross.jpg man-iron-fists-directed-rza-official-trailer-official-poster.jpeg silent-night-bd.jpg silentnightdeadlynight.jpg

  5. #3605 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Looper, ma asteptam la mai mult, un film slabut salvat de doi actori buni, daca alta era distribuţia nu il vedeam p�nă la capăt, m-a plictisit. Finalul a fost destul de previzibil. Nota 6

  6. #3606 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    The Hobbit - An Unexpected Journey - 9,5/10

    De data asta i-a iesit lui Peter Jackson, reusind sa faca o ecranizare fidela a operei lui Tolkien in proportie de 90%.
    + Atmosfera, personajele, machiajul si ecranizarea;
    + anumite momente de umplutura care nu isi aveau rostul.

    Movie of the year, din punctul meu de vedere.

  7. #3607 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Medie de 5.8 pe metacritic. Se pare ca n-am fost chiar atat de aspru.

    The Hobbit: An Unexpected Journey Reviews, Ratings, Credits, and More - Metacritic

  8. #3608 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da' chiar, sunt curios, filmul a fost cu frame rate-ul ala ridicat ca de telenovela? Sau a renuntat Jackson pana la urma la el?

  9. #3609 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cu el

  10. #3610 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    As vrea sa-l vad si eu tot asa, chiar sunt mega-curios cum e... am inteles ca-i da un aer "cheap", dar ca te obisnuiesti la un moment dat si ca peisajele si scenele de actiune se vad mult mai bine si mai clar (James Cameron a zis acelasi lucru si stim toti ce se intampla cand Cameron "vede" viitorul ). Acum nu stiu daca la imax va fi in 48 de frame-uri, eu acolo am rezervare...

  11. #3611 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    E un film genialThe Hobbit: An Unexpected Journey! GENIAL film si e filmul anului! L-am vazut la IMAX si pot sa spun ca nu regret cele 55.74ROn pe care le-am dat pe bilet (vazut in UK!) Nu am nimic de spus impotriva lui, eu nu am avut un moment in care sa ma plictisesc, e ca si cum as fi primit cadoul de craciun si asa de frumos a fost! L-as recomanda la toti, dar na cum oamenii sunt prostii si nu vor sa vada in afara lungului nasului il recomand celor care stiu sa aprecieze un film bun, ceea ce acesta si este. Noul LORD OF THE RINGS! King of all Fantasy Movies
    Grafic arata minunat! bravo Peter Jackson pentru o noua trilogie care mi-a bucurat copilul din mine

    apoi am vazut CRIME SCHOOL! un film din anii 1938 interesanta poveste, prost executat 4/10
    Gremlins 1 & 2... filme de craciun, al doilea mai funny decat primul. enough said.
    Attached Images Attached Images hobbit-unexpected-journey-wallpaper-01.jpg gremlins-2-new-batch-original.jpg gremlins.jpg crime-school-movie-poster-1938-1020143513.jpg

  12. #3612 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    L-ai vazut in HFR?
    Din pacate la noi la imax ruleaza doar in 24 de cadre, daca vrei 48 trebuie sa te duci la ecran normal... asa ca mi-am anulat rezervarea la imax si mi-am facut la HFR

  13. #3613 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    da l-am vazut in HFR! si arata minunat! crede-ma ca o sa mor daca nu reusesc pana apare pe blu-ray sau pe dvd sa-mi iau un proiector care sa ajunga la aceasi calitate ca si IMAX!

  14. #3614 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am vazut si eu Hobbit. Nu am fost impresionat de HFR. Scenele computer generated au avut mult de castigat la fluenta (vezi scenele de lupta, slow motion, foc, etc) dar au fost si niste momente in care se accentua plasticitatea personajelor...

    Am fost placut surprins de multe peisaje si de multe scene... dar am fost dezamagit profund de scenele de umplutura, puse doar ca filmul sa ajunga sa aiba 2 ore jumatate...

  15. #3615 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Misery (1990) 9.5/10

    Absolut genial filmul, scene care m-au lasat fara aer, filmul te tine in suspans tot timpul. Il recomand tuturor. Este asemanator cu capodopera Rear Window din 1954.

  16. #3616 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    A Serbian Film - 7.5/10 - putin previzibil, inceput cam plictisitor, dar merita daca iti plac filmele de genu' ( f'd up ). m-a surprins cat de bine a jucat actoru' principal.

    Cloud Atlas - 9/10 - un film care pare complicat, dar nu e ( daca esti putin atent si nu un american cu un attention span de 4 secunde ). Superb realizat.

    The Hobbit - 8/10 - m-a enervat interpretarea lu' Freeman, faptul ca au schimbat destule chestii fata de carte, etc. mi-a placut in schimb la nebunie de Thorin si povestea cu scutul, faptul ca nu a lasat cantecele in afara filmului, efectele speciale. Vad ca Jackson s-a decis sa mai umple din continut cu chestii din Silmarillion si povestiri neterminate. Sa vedem ce-o fi.

  17. #3617 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Vad ca Jackson s-a decis sa mai umple din continut cu chestii din Silmarillion si povestiri neterminate. Sa vedem ce-o fi.
    Asta imi place cel mai mult la el, a zis ca vrea sa adauge si alte chestii din lucrarile lui Tolkien care nu apar neaparat in cartea The Hobbit. Asadar, chiar daca am citit cartea, im still in for a treat!

  18. #3618 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Eu astept varianta extinsa. Sunt chiar super curios ce mai baga frate. Daca filmul normal tine 3 ore, ala extins cat tine ? 4 ? 5 ?!

    Nu ca m-as plange. LOTR e seria mea preferata de filme.

  19. #3619 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai din cate stiu, The Return of the King varianta extinsa a avut peste 4 ore... Asa ca nu exclude posibilitatea asta

  20. #3620 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Witness for the Prosecution (1957) un film ft bun, recomand! Un 9 de la mine
    Attached Images Attached Images mv5bmtc0mjgyntuynf5bml5banbnxkftztcwndqzmdg0nw-._v1._sy317_.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 181 of 244 FirstFirst ... 81 131 171 179 180 181 182 183 191 231 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts