Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 185 of 244 FirstFirst ... 85 135 175 183 184 185 186 187 195 235 ... LastLast
Results 3,681 to 3,700 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3681 SP
    Member SkyBorg's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Probabil am exagerat un pic... insa pentru mine care inca nu am avut parte de cine stie ce petreceri... este extraordinar

    Sent from my U8815 using Tapatalk 2

  2. #3682 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Malach HaMavet View Post
    si tu sa dai nota asta la THE HOBBIT... trist chiar foarte trist!
    Ti se pare ca a dat nota proasta cu 8.5 ? nu a fost perfect. nici pe departe. eu i-am dat 8.

  3. #3683 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Zero dark thirty, mai bun decat Argo, de la mine un 7/10
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1358351299426.jpg

  4. #3684 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Ti se pare ca a dat nota proasta cu 8.5 ? nu a fost perfect. nici pe departe. eu i-am dat 8.
    no love for THE HOBBIT!

  5. #3685 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Imi spune si mie cineva un film inteligent, care merita vizionat?

  6. #3686 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Cloud Atlas

  7. #3687 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    The Prestige.

  8. #3688 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by PayneKiller View Post
    Imi spune si mie cineva un film inteligent, care merita vizionat?
    A beautiful mind, Memento.

  9. #3689 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Le gasesc pe Voyo cu un Smart TV si apropo, cand revine Imperiul din Atlantic City pe HBO ?

  10. #3690 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Hotel Transylvania, mi-a placut (8/10), are efecte frumoase in 3D
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1358369325468.jpg

  11. #3691 SP
    Member Mariush's Avatar

  12. #3692 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Ultimul film vizionat

    Depinde ce tip de film inteligent preferi, eu iti pot recomanda urmatoarele:

    - national treasure 1 si 2 pe vremea cand N. Cage facea filme bune, imbina istoria cu aventurile de tipul indiana jones. Mie mi-au placut foarte mult

    - shutter island un film mai psihologic, poate pentru unii este putin plictisitor, insa are o parte psihologica si se joaca putin cu mintea cinefilului. Mie mi-a placut mai mult decat inception, un alt film inteligent. Si sa nu uit de the butterfly effect

    - inside man, un film calsic cu un jaf la o banca si cu luare de ostatici ti-l recomand daca vrei si putina actiune si heat e iarasi foarte bun cu greii al pacino si de niro, e putin cam lung si sunt sanse sa te plictisesti. un alt film bun the departed

    - sherlock holmes e iarasi foarte interesant, dar eu ti-as recomanda miniseria sherlock care a ajuns la sezonul 2 si e peste filmele aparute. Si filmul "21" face parte din categoria asta .

    - un film simpatic inspirat dintr-o fapta reala si s-a facut si un serial pe aceasta tema, catch me if you can, cu tom hanks si dicaprio. Si memento e ok, e regizat de c. nolan, asta spune tot cred

    Cam atat imi vin in minte sper sa te ajute


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #3693 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Ft. bun filmul recomandat de marius, l-am văzut acum vreo 6 ani, stiu ca a avut probleme mari Christian Bale dupa acest rol, slăbise ft mult

  14. #3694 SP
    Member Mariush's Avatar
    da, un film excelent, spre rusinea mea l-am vazut acum cateva luni pentru prima data. La cat de slab era Christian Bale (i se vedea clar coloana vertebrala cand era filmat din spate), ma mir ca nu a vut probleme si mai grave.

  15. #3695 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Christian Bale starved himself for over four months prior to filming, as his character needed to look drastically thin. Allegedly, his eating consisted of one cup of black unsweetened coffee and anapple (or a can of*tuna) each day (approximately 55-260 calories).
    According to the DVD commentary, he lost 28 kilograms (62*lb), reducing his body mass to 54 kilograms (120*lb). Bale wanted to go down to 45 kilograms (99*lb), but the filmmakers would not let him due to health concerns. He later regained the mass, plus an additional 27 kilograms (60*lb) through weightlifting and proper eating, in preparation for his role in*"Batman Begins"
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1358433424161.jpg

  16. #3696 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    No offence, dar nu vreti sa reveniti on topic ? Eu sunt curios de filmele astea noi, daca le-a vazut cineva si merita - Lincoln, Hitchcock, Les Miserables samd.

  17. #3697 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    No offence, dar nu vreti sa reveniti on topic ? Eu sunt curios de filmele astea noi, daca le-a vazut cineva si merita - Lincoln, Hitchcock, Les Miserables samd.
    Vorbeam de un film bun, no offence, daca ti se pare ca nu era ceva interesant sau offtopic vezi ca ai buton de report Cineva a întrebat de un film "deştept", am încercat sa aducem nişte argumente

  18. #3698 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, am vazut ce si cum s-a intamplat, dar thread-ul se numeste "Ultimul film vizionat" si cred ca despre asta ar trebui sa se discute. Chiar nu vreau sa supar pe nimeni, dar chiar urmaresc thread-ul asta si nu-mi place cand dau peste discutii de genu. Recomandari se pot da cu miile (e de ajuns sa ofere fiecare un top 5 all time si gata). Cel mai corect este sa se lase discutiile de genu asta pentru alte thread-uri (la fel ca cele de seriale).

  19. #3699 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Depinde ce tip de film inteligent preferi, eu iti pot recomanda urmatoarele:

    - national treasure 1 si 2 pe vremea cand N. Cage facea filme bune, imbina istoria cu aventurile de tipul indiana jones. Mie mi-au placut foarte mult

    - shutter island un film mai psihologic, poate pentru unii este putin plictisitor, insa are o parte psihologica si se joaca putin cu mintea cinefilului. Mie mi-a placut mai mult decat inception, un alt film inteligent. Si sa nu uit de the butterfly effect

    - inside man, un film calsic cu un jaf la o banca si cu luare de ostatici ti-l recomand daca vrei si putina actiune si heat e iarasi foarte bun cu greii al pacino si de niro, e putin cam lung si sunt sanse sa te plictisesti. un alt film bun the departed

    - sherlock holmes e iarasi foarte interesant, dar eu ti-as recomanda miniseria sherlock care a ajuns la sezonul 2 si e peste filmele aparute. Si filmul "21" face parte din categoria asta .

    - un film simpatic inspirat dintr-o fapta reala si s-a facut si un serial pe aceasta tema, catch me if you can, cu tom hanks si dicaprio. Si memento e ok, e regizat de c. nolan, asta spune tot cred

    Cam atat imi vin in minte sper sa te ajute


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Shutter Island mi-a placut foarte mult. Un film in genul ala caut dar nu gasesc

  20. #3700 SP
    Member TheSpider's Avatar
    tot in genul ala e si The Machinist iti recomand sa te uiti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 185 of 244 FirstFirst ... 85 135 175 183 184 185 186 187 195 235 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts