Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 187 of 244 FirstFirst ... 87 137 177 185 186 187 188 189 197 237 ... LastLast
Results 3,721 to 3,740 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3721 SP
    Member TheSpider's Avatar
    ps: ceva frumos din film

  2. #3722 SP
    Member TheSpider's Avatar
    azi am vazut Life of Pi ii dau un 6/10 pentru ideea filmului care este interesanta, insa prost pusa in practica. ar fi trebuit sa il faca mai realist si sa aibe mai multa grija la micile detalii si mai putin cu efecte speciale, sf-uri dastea. in anumite momente chiar si-au batut joc de poveste si a parut penibil.


    220px-life_of_pi_2012_poster.jpg


  3. #3723 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sinister, un horror bun, primeste de la mine un 8/10
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1359665381508.jpg

  4. #3724 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E cel mai bun horror/thriller de la Orfelinatul incoace

  5. #3725 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Doar am citit ce scrie deasupra si m-am ingrozit

  6. #3726 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Skyfall 7,5/10, mi-au plăcut mai mult celelalte doua in care a jucat Daniel Craig, oricum "James Bond" e facut pentru el, cand ma gandesc la porcăriile cu Brosnan...
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1359767286175.jpg

  7. #3727 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    filmele pe care le-am vazut in ultima perioada:
    KungFu Dunk 7/10 m-am distrat uitandu-ma la el... daca va placut Shaolin Soccer atunci si asta o sa va placa!
    Tiger Cage 6/10 Primul film in care il vad pe Donnie Yen murind dar filmul a fost interesant...
    Psycho (1983) 1.5/10 copie ieftina a filmului si sincer mai boring decat originalul... Macar acolo actorii erau mai credibili aici nu e nimic interesant sau captivant
    Psycho (1960) 5/10 Poate ca am vazut Hitchcock (2012) ma facut ca prima vizionare in viata mea a filmului, sa fie una nu foarte impresionanta! Dar nu stiu la fel ca si Seven Psychopaths pur si simplu parca nu ma impresionat sau mi-a pasat de elTaiChi Hero 7/10 La cat de mult mi-a placut primul, al doilea e mult inferior, si sincer mai bine faceau trilogie, ca al doilea cum am zis, nu se ridica la nivelul la care primul la ridicat, si parca tot filmul nu s-a intamplat nimic, si in ultimele 10minute au facut tot..THE ****???
    Wreck it Ralph 9/10 Fain film, astept continuarea
    Seven Psychopaths 2/10 Am vrut sa-mi placa dar pur si simplu m-am trezit ca nu mi-a pasat de nicio culoare si m-am plictisit de mi-a crapat cascatul
    Frankenstein Unbound 3/10 atata potential si nu s-a facut nimic cu el! Pacat, mare pacat. Un alt film cu Raul Julia care sincer e singurul motiv pentru care i-am dat 3 e pentru el ca in rest filmul cade in groapa cu prostie
    The Rookie 2/10 Cred ca unul dintre cele mai slabe filme pe care le-am vazut cu Clint EastWood, pacat de Raul Julia ca si-a irosit timpul jucand in filmul asta
    Vertigo 9/10 interesant fim am fost placut surprins
    Attached Images Attached Images psycho_xlg.jpeg 10879004_det.jpg 220px-frankenstein_unbound_filmposter.jpeg mv5bmtgwmzuxmjc0m15bml5banbnxkftztcwmzq2mjyyoa-._v1_sx214_.jpg 1.jpg 2.jpg kung_fu_dunk_dvdcover.jpg tai-chi-hero-282012-29.jpg wir1.jpg 60029790.jpg vertigo.jpg

  8. #3728 SP
    Member Mariush's Avatar
    Sinister, un horror foarte previzibil. Am tresarit putin la unele faze, dar ma asteptam la mult mail mult si la o poveste mai originala.
    Nota: 6/10

  9. #3729 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The Perks of Being A Wallflower - 10/10

    O capodopera de film, adaptare geniala dupa carte (citit-o daca n-ati facut-o inca). Incerc sa-l descriu in cuvinte, dar mi-e imopsibil, mai bine va uitati singuri... A devenit al 2-lea film preferat al meu (dupa Into The Wild )

  10. #3730 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    A vazut cineva Lincoln?

  11. #3731 SP
    Member Mariush's Avatar
    Da, un film bun, foarte bun prin prisma prestatiei lui Daniel Day-Lewis. Filmul mizeaza mai mult pe coversatii, decat pe actiune, deci nu te astepta sa te tina cu sufletula gura.
    8.5/10

  12. #3732 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am vazut multe filme mai lente si cu putina actiune care m-au tinut cu sufletul la gura doar prin prisma conversatiilor. Nu cred ca e un motiv sa desconsideri un film din punctul asta de vedere doar pentru ca se bazeaza mai mult pe dialog decat pe actiune.

  13. #3733 SP
    Member Mariush's Avatar
    Dupa nota ce i-am dat-o nu cred ca il desconsider. Am specificat treaba asta ca sa fie clar la ce sa se astepte.

    In mod cert cele mai bune filme sunt cele bazate pe conversatii inteligente. De exemplu filmul meu preferat al anului este Scenariu pentru happy-end (2012) - IMDb care nu-i tocmai Van Damme style....

  14. #3734 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Shaolin Girl
    They Live
    Tiger Cage 2 & 3
    re: Resident Evil Retribution
    Rope (1948)
    Trigun Badlands Rumble
    re: Silent Hill Revelation
    TPB AFK
    The Losers


    ultima perioada in materie de filme... prea mult timp liber, ciuciu iubita.... stiti rutina! No social life! De abia astept DIE HARD 5: A GOOD DAY TO DIE HARD
    Attached Images Attached Images losers-banner.jpg tpb-afk.jpg silent-hill-revelation-3d-772942l.jpg 3.jpg rope-poster.jpg 220px-resident_evil_retribution_poster.jpg tiger-cage-2.jpg tiger-cage-3.jpg they-live-again.jpg sh-rin-sh-jo-464479-165.jpg

  15. #3735 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Django Unchained - Django dezlantuit (2012) - IMDb"target="_blank">Django dezlantuit (2012) - IMDb
    Un film western de actiune foarte bun ... stiu ca a primit multe laude insa eu nu ma asteptam sa fie chiar asa bun . Conversatiile , prestatia actorilor ( Jamie Foxx si Leonardo DiCaprio in special ... ) ,coloana sonora si actiunea au facut un film foarte bun , cu un aer " a la Tarantino" . Merita!
    Nota :9/10

  16. #3736 SP
    Member Mariush's Avatar
    On the Road (2012) - IMDb

    Interesant, captivant, pe alocuri socant. Aduna actori buni, dar nu in roluri principale.
    Nota: 7.5/10

  17. #3737 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    Django Unchained - Django dezlantuit (2012) - IMDb"target="_blank">Django dezlantuit (2012) - IMDb
    Un film western de actiune foarte bun ... stiu ca a primit multe laude insa eu nu ma asteptam sa fie chiar asa bun . Conversatiile , prestatia actorilor ( Jamie Foxx si Leonardo DiCaprio in special ... ) ,coloana sonora si actiunea au facut un film foarte bun , cu un aer " a la Tarantino" . Merita!
    Nota :9/10
    L-am vzut si eu aseara si e bestial! Cel putin rolul lui Leo Di Caprio s-a potrivit ca o manusa

  18. #3738 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    A GOOD DAY TO DIE HARD 9/10
    singurele minusurile ale filmului ar fi: - personajul negativ cam absent in ast film
    - durata filmului... daca il faceau de 120minute ar fi fost mai bine! dar asa am primit de 97minute
    In rest filmul mie mi-a placut... a fost DIE HARD! Nu se ridica la nivelul primului dar macar se injura in asta fata de patru! Si ca si cu 4! o sa ia ceva vreme pana cand pot sa zic ca merita un 10! Imaginati-l un fel de Die Hard With A Vengeance dar in Moscova! Astept pe al 6-lea
    A sa spun ceva si despre baietul lui! Spartacus! Nu prea mi-a pasat de el, e distractiv si conversatiile dintre ei sunt ciudate, ceea ce e bine, pentru ca in poveste ar trebuie sa se fi instrainat unul de altul...dar a mers in film ceea ce e bine, fiind un film mai dark din fire decat restul seriei.
    Attached Images Attached Images good-day-die-hard.jpg

  19. #3739 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by Malach HaMavet View Post
    A GOOD DAY TO DIE HARD 9/10
    singurele minusurile ale filmului ar fi: - personajul negativ cam absent in ast film
    - durata filmului... daca il faceau de 120minute ar fi fost mai bine! dar asa am primit de 97minute
    In rest filmul mie mi-a placut... a fost DIE HARD! Nu se ridica la nivelul primului dar macar se injura in asta fata de patru! Si ca si cu 4! o sa ia ceva vreme pana cand pot sa zic ca merita un 10! Imaginati-l un fel de Die Hard With A Vengeance dar in Moscova! Astept pe al 6-lea
    A sa spun ceva si despre baietul lui! Spartacus! Nu prea mi-a pasat de el, e distractiv si conversatiile dintre ei sunt ciudate, ceea ce e bine, pentru ca in poveste ar trebuie sa se fi instrainat unul de altul...dar a mers in film ceea ce e bine, fiind un film mai dark din fire decat restul seriei.
    PS: la film am primit Sobieski Vodka de baut! **** YES! Asa promovezi un film Die Hard 5

  20. #3740 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    The Dark Knight Rises 9/10

    Ce pot sa mai spun in afara de ce s-a spus pana acum despre acest film?
    Mi-a placut, mult. A fost exact asa cum ma asteptam poate chiar mai bun. Joc actoricesc, scenariu, cascadorii, personaje... toate au fost la inaltime.
    Cred ca o sa mai revad inca o data toata seria cand o sa am putin timp liber.

    Silent Hill: Revelations 6/10

    Cu siguranta primul mi-a placut mai mult. Partea a doua nu a fost cine stie ce. Mi-a placut in schimb aparitia personaje si locurilor pe care le cunosteam din celebra serie de jocuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 187 of 244 FirstFirst ... 87 137 177 185 186 187 188 189 197 237 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts