Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 189 of 244 FirstFirst ... 89 139 179 187 188 189 190 191 199 239 ... LastLast
Results 3,761 to 3,780 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3761 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Vehicle 19 (2013) - IMDb "Cursa infernala" - un film decent, daca este urmarit fara pretentii. Prietena mea a adormit, totusi, in cinematograf. 7/10
    Razbunare cu stil (2012) - IMDb "Razbunare cu stil" - o comedie clasica... fara nimic remarcabil. Daca ar fi avut niste actori anonimi in rolurile principale, nici nu ar fi fost bagat in seama... 7/10
    Pozitia copilului (2013) - IMDb "Pozitia copilului" - bun. 9/10
    Si mai greu de ucis (2013) - IMDb "Si mai greu de ucis" - am atipit primele 15 minute din film... Merita laudat doar pentru faptul ca nu e groaznic. Departe de bun. 7/10
    Grozavul si puternicul Oz (2013) - IMDb "Grozavul si puternicul OZ" - dragut de vazut cu prietena la cinema. Unele efecte superb randate. Doar pentru estetica, as da 9/10.

  2. #3762 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Greu de ucis 5 - evitati pe cat posibil este GROAZNIC de prost - actorii joaca prost (inclusiv BW) scenariu e prost (jumate din film vorbesc aia in RUSA nu in Engleza) si restul de dialoguri sunt extrem de fade fara sa urmareasca un fir, totul pare intrerupt si distorsionat, scenele zici ca sunt incropite una cate una fara nici un flow intre ele, singurul lucru care aduce aminte franchisa sunt efectele speciale si cascadele.

    Sincer nota 5/10

  3. #3763 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    scenariu e prost (jumate din film vorbesc aia in RUSA nu in Engleza)
    Sunt de acord ca filmul e foarte slab,dar faptul ca se vorbeste in rusa numai chestie negativa nu e. Nu te-ai saturat de filme americane in care rusii vorbesc o americana ruseasca, chiar si intre ei? E un pas inainte ca se mai vorbesc si alte limbi in filme.

  4. #3764 SP
    Member TheSpider's Avatar
    mie imi place americana ruseasca

  5. #3765 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Pozitia copilului - Pozitia copilului (2013) - IMDb"target="_blank">Pozitia copilului (2013) - IMDb

    Un film destul de bun ... singurul minus ar fi (pentru mine cel putin ) .... finalul , mult prea brusc .
    Nota:8/10

  6. #3766 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Sunt de acord ca filmul e foarte slab,dar faptul ca se vorbeste in rusa numai chestie negativa nu e. Nu te-ai saturat de filme americane in care rusii vorbesc o americana ruseasca, chiar si intre ei? E un pas inainte ca se mai vorbesc si alte limbi in filme.
    Sincer daca actorii americani au interpretat atat de prost rolurile lor, mi-e frica sa stiu ce crede un rus autentic despre dialogurile rusesti - cred ca ar rade si cu fundul (imi aduc aminte de alt film extrem de prost Ghost Raider 2 - unde Nick Cage interpreta niste replici intr'o romana cat se poate de penibila, similara cu rusa lui B. Willls din taxi)

    Ma rog dar e doar opinia mea - sunt convins ca americanii vor suferii groaznic (fiind analfabeti intr'o proportie destul de mare) si efortul de a citi subtitrarea (in caz ca nu sunt dublate portiunile in rusa) le va diminua atentia de la cat de prost e filmul (poate chiar vor crede ca filmul e facut de rusi de aia e asa de prost - dinpotriva filmele rusesti fiind in general mai bune decat cele americane, insa fara o puternica tenta comerciala).

    (ca offtopic) Apropo am auzit una tare de la un prieten ceh - imi zice ca lor le plac filmele dublate pentru ca pot urmari mai fluent ce se petrece, efortul de a citi subtitrarea intervenind ca un factor negativ in perceptia asupra spectacolului artistic (de aici ideea de mai sus). Culmea e ca eu am incercat sa-i explic ca in film actorii sunt pusi acolo sa joace, sa interpreteze si un ceh nu va putea niciodata reda la aceeasi calitate ceea ce interpreteaza (de exemplu Pacino) un actor renumit (ca d'aia ala e renumit si cehu e anonim) - dar nu a inteles si tot incerca sa ma convinga ca dublarea este naturala si fireasca (eu spun ca noi, romanii, ar trebui sa fim fericiti ca n-avem parte de dublare si ca filmele au fost mereu un prilej de "culturalizare" macar in directia invatarii unei limbi straine)

  7. #3767 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    gloata:
    American Psycho 2 cum nici primul nu mi-a prea placut, defapt nu cred ca ma atras vreodata! Nici al doilea nu pot sa zic ca a reprezentat ceva pentru mine asa ca ii ofer un calduros
    Heat (1995) film interesant, Al Pacino cu De Niro, dar cred ca am cam lung pentru povestea pe care o vrea sa-o spuna
    Donnie Darko ciudat film...
    Premium Rush dragut film... actiune pe bicicleta! Nu stiu cat succes a avut in Danemarca dar cred ca s-ar potrivi cu aceasta tara
    BeetleJuice iubesc filmul asta! Sper sa se faca o continuarea la el, si una care merita si nu un ***** de sequel! Cum a patit THE MASK, ce tare ar fi daca s-ar face un crossover cu The Mask!
    TimeLine ceva la acest film mi-a placut.
    Good Morning Vietnam m-am decis sa vad toate filmele cu Robin Williams! si asta intra in categoria NICE MOVIE
    American Mary cred ca a incercat sa fie ceva genul filmelor lui Takashi Miike! Nu prea i-a iesit, dar celor care iubesc filmele ciudate asta ar fi pe cararea lor.
    Dacii e prima oara cand vad filmul asta! L-am vazut cu niste romanii si un danez si un bulgar. Atat am putut sa radem la cum se vorbea pe aceea vreme si costumele erau unele ale naiba de gay! Dar filmul in sine a fost superb, Asta ar fi un film foarte bun lansat in IMAX!
    Golden Compass film fantasy care are un concept fain si interesant pacat de finalul lui sincer...
    From Dusk till Dawn trilogy primul film mi l-am si cumparat pe dvd, pe celelalte doua le-am preluat de la un amic, dar pot sa zic ca nu se ridica la nivelul primului. Al doilea e varza, ar al treilea are o ideie faina dar nu se duce cum trebuie la capat! Ceea ce e si pacat.. 1. movie , 2.movie , 3.movie nu stiu ce nota sa-i dau asa ca nu-i dau nici o nota... dar tind spre un
    The Cabin in the woods revizionare cu niste danezi care erau fumati! Am ras de ne-am stricat la el...
    The mask tot cu aceasi danezi! Ma gandesc sa-l cumpar si eu pe dvd!
    Attached Images Attached Images mask-1994.jpg new-images-cabin-woods-99416-03-470-75.jpg dusk-till-dawn-trilogy-front-cover-22467.jpg 220px-the_golden_compass.jpg dacii_1241822958_1966.jpg american-mary-uk.jpg 220px-good_morning-_vietnam.jpg timeline_theatrical_poster.jpg beetlejuice-poster.jpg premium-rush.png donnie-darko-uk-banner-ds-h-wm.jpg heat_1995_580x808_37045.jpg 219american_psycho_2.jpg

  8. #3768 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Bruce Almighty -Dumnezeu pentru o zi (2003) - IMDb"target="_blank">Dumnezeu pentru o zi (2003) - IMDb
    Revazut pentru a 3-a oara probabil ... Jim Carrey at his finest and ofc Morgan Freeman .
    Nota:9.5/10

  9. #3769 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Niciodata nu am inteles de ce ii spune Dumnezeu pt o zi. Ca e pt mai multe zile... mereu m-a frapat chestia asta

  10. #3770 SP
    Member TheSpider's Avatar
    defapt de unde si pana unde au ajuns de la Bruce Almighty la Dumnezeu pentru o zi ...

  11. #3771 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    de fapt asa se pricep românii sa traducă

  12. #3772 SP
    Member Mariush's Avatar
    ca tot veni vorba, poate cea mai tare traducere pe care am vazut-o vreodata (nu mai tin minte exact in ce ghid TV aparuse). Inca ma amuz si acum cand imi aduc aminte.

    The Deer Hunter = Draga Vanatorule

  13. #3773 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    The Insider sau Scandal in industria tutunului

    Daca nu l-aţi văzut vi-l recomand, un film foarte bun

  14. #3774 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Argo
    E interesant, insa nu exceptional. Merita sa-l vizionezi cand ai timp de pierdut.

  15. #3775 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Jack Reacher, un film drăguţ, de la mine primeşte un 7/10
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1366295938943.jpg

  16. #3776 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Gangster Squad

    Inițial am avut senzația ca e făcut de Tarantino, oricum un film reușit. 7/10 (Distribuție slaba)
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1366303485042.jpg

  17. #3777 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Distributie slaba?! Care to elaborate?

  18. #3778 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Mama foarte bun filmul! Chiar ma surprins cat de bun a fost daca sunteti fan filmelor Horror acesta este pentru voi!
    Fireball (2009) potential mare! productie proasta
    The Fast and The Furious 1-5 revizionare in pregatirea pentru Fast 6! joc scenic ca pix-ul pe tabla dar distractive ca naiba
    A Haunted House Comedia din 2013! Au fost moment funny dar in mare parte cred ca am zambit de vreo 3 ori!
    Tank Girl (revizionare) Comic filmul dar sincer ma asteptam la mai mult, sper sa se faca un remake la el si sa-l faca mai comedic! Tinde spre o comedie neagra ceea ce mie imi plac daca sunt facute bine evident.
    Iron Man Rise of the Technovora Nu, deci pur si simplu nu... asta e cel mai cacacios film posibil si nu merita atentia
    Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (revizionare) Harry Potter cu Zei ceea ce sincer imi place astept continuarea
    PathFinder cand am inceput filmul sa-l vad am crezut ca va fi misto! Dar sincer nu...
    Naruto Shippudden Movie 6 Nu-s Naruto Fan si povestea este defapt WHAT IF si sincer nu prea am dat mare interes pe el. dar a fost interesant
    Attached Images Attached Images b3c4fddc5e62bd59be73af35e89424a51333713097_full.jpg 38-pathfinder.2007-.jpg percy-jackson-movie-uliypq.jpg iron-2bman-2brise-2bof-2bthe-2btechnovore.jpg tank-girl-movie-adaptation-novel-ad-tank-girl-14072908-800-516.jpg haunted_house_ver2.jpg 1465742188f551b310a6e58d5a2beb73d6ce34cb.jpg fireball-109963l.jpg 02_mama_ipad.jpg

  19. #3779 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Broken City, cu indulgenta un 7/10
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1366584518495.jpg

  20. #3780 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Iron Man 3 - 8.5 / 10

    Un film foarte bun, plin de actiune si momente comice. Tony Stark e...Tony Stark
    Povestea este interesanta (mai putin 2-3 momente putin cam patetice si prost realizate), efectele CG si de sunet sunt la inaltime (desi am avut impresia ca era sunetul prea incet in sala), in schimb 3D-ul mi s-a parut cam inutil. Genul de film care ar fi putut fara probleme sa fie vazut 2D (nu stiu daca ruleaza la noi varianta 2D).
    Overall, e posibil sa fie cel mai bun din serie si un mod foarte bun de a incheia o alta trilogie cu superheroes de exceptie.
    Attached Images Attached Images iron-man-3-wallpaper_03.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 189 of 244 FirstFirst ... 89 139 179 187 188 189 190 191 199 239 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts