Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 244 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 ... LastLast
Results 4,001 to 4,020 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4001 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The secret life of Walter Mitty - 5/10

    Ideea de la baza filmului a fost buna si cu un Ben Stiller ca se pliaza perfect pe personaj ai fi zis ca totul e perfect. Pacat ca tot el a fost si regizor, filmul se pierde in detalii cretine si este si foarte tras de par, ar fi putut iesi un film bun daca ar fi fost luat in serios. Norocul meu ca am fost la vip si am baut si mancat de m-am spart, ca sa nu ma plictisesc

  2. #4002 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    I hear you brother. O singura remarca as mai face: afara ca e prost, este doar pregatirea pentru Hunger Games 3.

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Hunger Games 2 4/10

    Am vazut si eu filmul ieri, mi s-a parut o mare porcarie. Primul mi s-a parut plictisitor, dar asta chiar mi s-a parut prost. Actiunea e complet neinteresata si plina de momente la care te astepti, dialogul e foarte prost si plin de clisee, actori joaca prost iar filmul e mult prea lung. De mult nu am mai vrut sa plec de la un film, dar eram in mijlocul unui rand plin, astfel am stat pana la final.

  3. #4003 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    In partea a doua din vacanta am vazut filme ca si le voi scoate in relief pe cele mai interesante dintre ele:
    Thor: The Dark World cred ca mai mult m-am uitat la film pentru Kat Dennings, e ceva la tipa asta de ma face sa ma-ntorc si sa mi-o aduc aminte din tot filmul, care sincer se putea fi mai bun decat a fost 7/10
    Ninja: Shadow of a Tear & Green Street Hooligans 3 doua filme care sincer nu sar departe unul de altul, adica Scott Adkins face ceea ce facea de obicei. 7/10 ceea ce nu inseamna ca-s filme proaste numai ca nu aduc nimic nou sub soare
    Escape Plan film starring Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel ce mai mult iti doresti de la un film? Si ceea ce e mai tare
    si este genial de fain filmul. 9/10
    Frozen film pentru copii la care te simti ca un copil si nu pot decat sa-l laud, este genial de fain, funny si de placut de vizionat 9/10
    Godzilla 2000: Millennium, Godzilla vs. Megaguirus, Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack pana in 2014 poate reusesc sa vad si eu toate filmele Godzilla 8/10
    Unbeatable film cu MMA, si putina melodrama dar nu ma plang, pentru ca filmul a fost foarte tare 9/10 si mai ales ca aduce un subiect pe care eu cu un amic il dezbateam cu ceva vreme in urma.
    The Wrath of Vajra
    ce sa zic decat ca este fain pentru un film care nu cred ca a avut atata buget cat si-ar fi dorit, dar sincer sunt happy ca l-am vazut 9/10

    restul sunt animatii si Riddick varianta extinsa
    Attached Images Attached Images green-street-3-never-back-down-2013.jpg 02_d__0_godzillamothraandkingghidorahg.jpg megsposter1.jpg thor_the_dark_world.jpg escape_plan_ver3_xlg.jpg 2.jpg 2219193-jldoom.jpg justice-league-crisis-two-earths-2010.jpg superman_batman_apocalypsedvd.jpg superman-batman-public-enemies-blu-ray-dvd-disc.gif 2013-unbeatable-movie-poster-e1375628433611.jpg ult_av_poster.jpg ultimate_avengers_2.jpg wonderwoman2009.jpg ninja-shadow-tear-2013-movie-poster.jpg green-lantern-emerald-knights-dvd-cover.jpg green_lantern_first_flight_dvd_cover.jpg poster37379_2.jpg 150509.63877000.jpg disney-frozen-movie-poster.jpg

  4. #4004 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Sleep Tight

    Foarte interesant filmul.




    PS: Actorul principal seamana cu Travor din GTA V

  5. #4005 SP
    Member AzFaust's Avatar
    The Hobbit: The Desolation of Smaug - 5/10 - Chiar daca nu mai canta nimeni in film, tot nu este mai bun ca primul. Trecerea de la o secventa la alta se face dubios in unele cazuri, adica acum se intampla ceva si in secunda urmatoare cu totul altceva, iar tranzitia este facuta foarte prost incat pe mine aproape ca ma lua durerea de cap. Sau secvente de genul magie, fata lui Gandalf, magie, fata lui Gandalf . Ce urmeaza sunt spoilere, asa ca nu citi daca nu ati vazut filmul.



    Mai sunt destule faze tampite, dar nu stau sa le insir pe toate.

    Peter Jackson, ai de la mine.

  6. #4006 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    NOW YOU SEE ME , Un film care m.a tinut in suspans si imi dadea multe idei despre final, dar la acest final nu ma asteptam deloc.
    P.S. pt cei care ati vazut filmul... mai cunoasteti altul in genul acesta?

  7. #4007 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    NOW YOU SEE ME , Un film care m.a tinut in suspans si imi dadea multe idei despre final, dar la acest final nu ma asteptam deloc.
    P.S. pt cei care ati vazut filmul... mai cunoasteti altul in genul acesta?
    Îmi vine în minte doar The Prestige, una dintre capodoperele lui Cristopher Nolan.

  8. #4008 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sau shutter island

  9. #4009 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    @silvian92 The Ilusionist

  10. #4010 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Mie The Ilusionist nu mi-a plăcut, nu m-a dat pe spate la fel ca The Prestige sau Shutter Island. Am văzut cele două, iar finalul la The Ilusionist mi s-a părut un fâs apoi că l-am prevăzut.

  11. #4011 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Nici pe mine The Ilusionist nu m-a dat pe spate ca am citit pe net ca ar semana foarte mult cu The Usual Suspects, care e fabulos din toate punctele de vedere, si cum il vazusem pe cel din urma ma asteptam la modul in care a decurs actiunea.
    I-am recomandat The Ilusionist ca e tot o poveste care il va tot tine in suspans si e si cu iluzionisti (ca a zis ca i-a placut mult Now You See Me).
    Atunci na, ii recomand The Usual Suspects, din care The Ilusionist se inspira mai mult decat trebuie, si ii este superior din absolut toate punctele de vedere

  12. #4012 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Capitanul Phillips (2013) - IMDb 9.5/10
    Absolut superb daca treci cu vedere unele probleme mici.

  13. #4013 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Capitanul Phillips (2013) - IMDb 9.5/10
    Absolut superb daca treci cu vedere unele probleme mici.
    Sau mai mari. Și mie mi-a plăcut filmul, deși nu i-aș da o notă atât de apropiată de 10.

    Din păcate, a trebuit să aștept până la ultima scenă pentru ca emoția și drama să fie simțite cu adevărat. Culmea este că acea scenă cică ar fi fost o improvizație a lui Tom Hanks, ea nerăgăsindu-se în scenariul inițial.

  14. #4014 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    The Wolf of Wall Street 10/10

    Tocmai ce vin de la cinema. Filmul, desi tine 3 ore, este plin de viata si nu te dezamageste nici macar o secunda. DiCaprio, interpreteaza cel mai bun rol al carierei sale, iar faptul ca este un film de Scorsese, spune multe, desi filmu, este usor atipic regizorului.

    Cuvintele nu si au rostul. Singurul sfat: mergeti la cinema si vizionati l.
    Attached Images Attached Images thewolfofwallstreet_itunespre-sale_1400x2100.jpg

  15. #4015 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Filmele de final de vacanta ultimele doua le-am vazut recent... dupa 9 ianuarie:
    47 Ronin (2013) nu stiu, dar mi-a placut, si din cate am vazut multe comentari ca nu se merita dar mie mi-a placut 9/10 efectele sunt faine si povestea e acceptabila dar sincer Keanu Reeves nu prea se potriveste in acest film.
    The Medallion (2003) nu seamana cu film a la Jackie... 4/10
    Godzilla Against Mechagodzilla (2002), Godzilla Tokyo S.O.S. (2003), Godzilla Final Wars (2004) Acesta si urmatorul din 2003 sunt legate si putin si al treilea deci le voi pune pe toate trei o nota adica 8/10
    Millionaire's Express (1986) isi pierde din farmec pe parcurs! 5/10
    Pirates Of The Caribbean (2003) (2006) (2007) (2011) primele trei, sunt faine, dar al patrulea e deja boring. Seriei ii mai trebuie inca o trilogie si o poveste care sa acopere tri filme... 9/10
    National Treasure (2004) (2007) se putea mai bine sper ca treiul sa fie mai bun decat primele doua. 7/10
    Thor (2011) dupa al doilea Thor am zis ca mai trag o vizionare la primul Nu mi-am schimbat pararea de ultima oara cand l-am vazut 8/10
    The Replacement Killers(Extended Cut)(1998) boring... nu e nimic special la el, ca si urmatorul film Chow Yun-fat pe care le-am vazut din aceasta lista: 6/10
    Grudge Match (2013) NU cred ca am vazut un film mai amuzant decat acesta! 10/10
    Bulletproof Monk (2003) boring film 3/10
    Attached Images Attached Images potc_quad_v2_br_.jpg 51q-cyxxttl.jpg 2013-47-ronin-poster-2-e1383407168566.jpg medallion_ver4.jpg 325229-75_large.jpg 518rhrnt3yl._.jpg godzilla-tokyo-sos-dvd.jpg godzilla-finalwars.jpg thor_ver14_xlg.jpg 0004339614231_500x500.jpg grudge-match-poster10.jpg bulletproof_monk_ver3.jpg

  16. #4016 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    American Hustle - 2/10

    Da stiu, are multe premii, nominalizari, blabla, puteti sa ma numiti cum vreti voi, dar n-am rezistat pana la sfarsit (si eu mereu ma uit pana la sfarsit). I-am dat un punct pentru actori, care au jucat bine, in rest... plictiseala si timp pierdut.

  17. #4017 SP
    Banned killuminati's Avatar
    American hustle nota 8

    Desi inceputul este foarte plictisitor este un film bun cu un final pe masura.Singurul minus este prestatia donșoarei Jennifer Lawrence care mie mi se pare ca joaca exact la fel ca in Silver Lining playbook;nici pana acum n-am putut sa-mi dau seama de ce are deja un Oscar la 23 de ani pe cand actori precum Gary Oldman n-au niciunul dupa o viata intreaga petrecuta pe platourile de filmare.

  18. #4018 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hangover 3 - 4/10

    Credeam ca partea a 2-a e nasoala, dar asta e si mai si. Nu inteleg de ce nu au lasat un singur film (de fapt inteleg $$$). Glume rasuflate, replici puerile. Scena de final face cat tot filmul in schimb.

  19. #4019 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Captain Philips 9/10
    - Un film care te tine in suspans. Insa unul din lucrurile care nu prea le inteleg de ce nu exista arme pe un asemenea vas tinand cont ca are ruta pe langa Somalia, oricum este un film bun, fata de ce a aparut in ultimul timp.

  20. #4020 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The Wolf of Wall Street - 8/10

    A fost mai mult o experienta decat un film , with all the crazy sh*t going on. Interesant si captivant, nu pot sa spun ca m-a tinut pe marginea scaunului salivand la ce se va intampla, dar actorii au jucat incredibil de bine (cel mai bun rol al carierei lui Leo si cred ca e valabil si pentru Jonah Hill) si scenele au fost filmate exceptional. In ciuda acestui fapt, n-as spune ca e chiar de oscar, dar cu siguranta DiCaprio merita unul.
    Si inca o chestie, mi s-a parut prea lungit, erau ok 2 ore jumate sa zicem, dar 3 ore e deja de nivelul Peter Jackson

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 244 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts