Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 224 of 244 FirstFirst ... 124 174 214 222 223 224 225 226 234 ... LastLast
Results 4,461 to 4,480 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4461 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    De la Sunshine incoa, n-am mai vazut un SF bun in afara de Gravity. Abia astept sa-l vad si pe asta.

  2. #4462 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Adica nu ai vazut Predestination, Her sau Ex Machina? SF-uri foarte bune

  3. #4463 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am terminat acum Enemy, alt film regizat de Villeneuve. La sfârșit am încheiat cu WTF? Senzațional film, atenție mare cand îl vizionați. Capodoperă dpmdv 10/10!!!

  4. #4464 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by AzFaust View Post
    Adica nu ai vazut Predestination, Her sau Ex Machina? SF-uri foarte bune
    Ba le-am vazut, uitasem de Ex Machina, care e la fel de bun cu Arrival. Her nu mi se pare acelasi gen de SF, e mai mult o drama, o analiza a psihicului uman, alta mancare de peste. Predestination e un film foarte bun si el.

    Cat despre Sunshine, a început bine si s-a sfarsit prost. Gravity nu mi-a placut.

  5. #4465 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ok si Sicario, noroc cu Benicio Del Toro, 7/10. Prisoners, Arrival si Enemy sunt însă la un alt nivel. Ca o concluzie, am descoperit un regizor foarte bun.

  6. #4466 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Arrival 10/10

    Cand vine vorba de filme si jocuri, incerc sa nu citesc critici si sa nu ma uit la note pt ca imi place sa imi creez o parere proprie, nealterata.
    Pe tot parcursul filmului am avut impresia ca scenariul este foarte vag in detalii, insa spre final a inceput sa intre in prim-plan o imagine foarte interesanta.
    Imi plac filmele care se joaca cu intelectul si imaginatia spectatorilor.

  7. #4467 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Eraserhead

    ...the f**k!?!?

  8. #4468 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Infernal Affairs 2. imi permit sa spun ca e mai bun decat godfather 2

  9. #4469 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dr. Strange - 8.5/10

    Printre cele mai bune filme Marvel. Efectele sunt dementiale, Cumberbatch e carismatic as usual, iar filmul nu duce lipsa de faze inteligente si umor. Minusul este ca, dintr-un oarecare motiv, n-as vrea sa-l mai revad. Plus ca villain-ul e cam slabut.

  10. #4470 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În sfârșit am văzut și eu Hacksaw Ridge, foarte bun, dar nu cel mai bun film regizat de Mel. Trebuie văzut la cinema, obligatoriu, sa nu care cumva să îl încercați acasă, sunetul de nota 20. Atmosfera e fantastică, am râs și plâns la filmul ăsta, m-au încercat niste emoții foarte puternice. Ai dracu cu cinematograful lor, tăiau ceapă la greu. Până acum din ce am văzut anul ăsta e acolo sus alături de Arrival. De la mine un 9/10, cu steluță.

  11. #4471 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Aliatul, un film salvat de Brad Pitt, nu-l recomand decât celor care vor sa smulgă o lacrimă iubitei sau cu Orange Film Din păcate previzibil, 6/10.

  12. #4472 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    reguli de craciun
    Attached Images Attached Images korvatunturi_safety_instructions.jpg

  13. #4473 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Arrival - 7.5/10

    Premisa interesanta, actori buni si cinematografie deoesbita, dar putin fortate unele "indicii" astfel incat sa nu te prinzi decat cu putin timp inainte sa iti dea pe tava raspunsurile, iar sfarsitul mi s-a parut jenant de-a dreptul si un pic pueril. Dar avand in vedere ca e greu sa faci un SF ca lumea in ziua de azi, 7.5-ul asta e o nota foarte mare.

  14. #4474 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Fantastic Beasts 8/10

    Desi imi place seria Harry Potter, atat filmele cat si cartile, a fost dea dreptul "revirgorant" sa vizionez un film care nu il are ca protaginist pe micul ochelarist. Un fel de Hobbit pt. LOTR.
    Evident ca filmul lasa loc de continuare iar urmatoarea pelicula va fi lansata in 2018.

  15. #4475 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Don't Breathe 6.5/10 Am incercat acest film cu gandul ca o sa vad un horror, dar nu a fost asa.Ramai doar cu morala ca aparentele pot fi inselatoare.

  16. #4476 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Snowden, o surpriză plăcută, nu ma așteptam să-mi placă atât de mult. Mi-am clătit gustul amar lăsat de Aliatul 8/10

  17. #4477 SP
    Member esop's Avatar
    Hacksaw Ridge

    Vazusem trailer-ul de cateva ori. Auzisem de aplauze in picioare la un festival cand a fost in premiera vazut. Vazusem ceva si din interviurile cu Mel Gibson si ma bucuram ca s-a intors ca regizor dupa 10 ani si ca o sa fie ceva bun.
    Dar nimic din toate astea nu au facut sa fiu mai putin impresionat la ce am fost martor timp de 2 ore in cinema.
    Sincer nu stiu cand a trecut timpul. Am trait pur si simplu aproape fiecare moment ; si nu imi este rusine sa spun, au fost cateva scene in care abia mi-am putut stapani lacrimile. Si nu sunt un tip emotiv... dar nu stiu. Poate pentru ca Desmond Doss mi-a adus aminte de un prieten bun din liceu si din timpul pregatirii in scoala militara, care a plecat dintre noi mult prea devreme. Poate pentru ca lucrez intr-un domeniu unde vad ce inseamna suferinta si de multe ori imi doresc sa fac mai mult. Sau pentru ca Mel e un regizor chiar desavarsit. Nu m-a batut in cap prea mult pe tema religiei si ca a aratat partea adevarata a razboiului. Nu cum sunt obisnuiti altii sa creada... ca este asemanator unui joc video; sau ca totul este in culori alb/negru, eroi vs inamici; cum arata unele filme

    Asa cum Unbroken a avut un efect destul de puternic asupra, de m-a facut sa citesc apoi si cartea. La fel a facut si Hacksaw Ridge, pentru ca venind acasa am mai stat cateva ore pe internet sa citesc despre viata lui Desmond Doss.
    De la mine: 9/10.

    Daca nu am plictisit pe nimeni pana acum si vreti sa cititi un articol interesant:
    Hacksaw Ridge vs the True Story of Desmond Doss, Medal of Honor

    Urmatoarele filme pe lista: Arrival (sper sa fie reusit; din cate vad mai sus la colegi, are note bune), Snowden, Rogue One: A Star Wars Story

  18. #4478 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sunt curios de ce nu i-ai dat 10/10 lui Hacksaw Ridge, avand in vedere ca ti-a placut enorm. Pentru ce l-ai taxat?

  19. #4479 SP
    Member esop's Avatar
    Poate ca pare surprinzator la cat am scris, ca nu este 10/10. Dar prima parte a filmului,
    ... nu stiu. Ceva nu a mers pentru mine.

  20. #4480 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Suicide Squad 7/10 Raufacatorii din Gotham City imi erau cunoscuti si am fost mai atent asupra lor decat la ceilalti.Harley aduce un plus, iese in evidenta alaturi de cealalta "jumatate".Ticalosii, la nevoie pot forma o echipa de salvare, dar s-a vazut ca locul lor nu este acolo.In final, nu trebuie sa posezi o forta pe care nu o poti controla.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 224 of 244 FirstFirst ... 124 174 214 222 223 224 225 226 234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts