Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 228 of 244 FirstFirst ... 128 178 218 226 227 228 229 230 238 ... LastLast
Results 4,541 to 4,560 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4541 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Silence 8/10 Religia a fost mereu un subiect amplu si controversat.Asistam la un conflict de idei asupra crestinismului, tradand cauza pentru care a fost trimis.Misiunea de salvare initiala a dus si la alte suferinte, in final lepadarea.


    Rogue One: A Star Wars Story 7/10 Nu am stiut intre ce episoade se desfasoara aceasta noua actiune, vazand de la Amenintarea Fantomei incoace.Robotul cel nou este tare simpatic.

  2. #4542 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Kong - 9/10
    Misto filmul, ma asteptam sa vad doar un action-flick cu 2-3 scene de actiune si in rest palavre, dar am ramas impresionat atat de pacing-ul filmului si efectele sale, cat si de regie si cinematografie, lucru neasteptat si rar intalnit la un film de genul asta (aduce un pic cu stilul lui Guy Ritchie). Recomand!

  3. #4543 SP
    Member esop's Avatar
    Rasko My man!! Multumesc pentru review. Voi cauta filmul: Beasts of No Nation.
    Si din cauza a ce ai scris despre el "Nu cred ca am vazut ceva mai brutal din punct de vedere emotional si imagistic de la Schindler's List incoace." iti recomand: Brimstone

    Brimstone - un 7 curat
    De mult nu am mai vazut un film care sa ma stoarca emotional in asa hal.
    Toti actorii sunt la un nivel mai mult decat decent, dovada ce am spus mai devreme.
    Regizorul si-a asumat un risc foarte mare; nu este usor de digerat.
    Singurele minusuri: a durat mai mult decat imi doream si ca au fost unele scene care m-au deranjat si nu prea au avut nici o logica.

    Kong: Skull Island - un film de 8
    Care in prima ora chiar m-a facut sa uit ca sunt intr-o sala de cinema. A urmat o scurta perioada in care ma gandeam... serios?!
    Dar filmul isi revine si urmeaza ultimile 15-20 chiar reusite. Actorii au jucat bine, pana si cei mai putin cunoscuti, nu a fost un moment in care sa ma plictisesc, CGI ok (chiar daca nu sunt fan ochelari si 3D), etc.
    Un film care dupa parerea mea a meritat sa-l vad in cinema.
    Attached Images Attached Images 2c9lntcf.jpg new-kong-skull-island-poster-16291.jpg

  4. #4544 SP
    Member esop's Avatar
    Logan - 8/10

    Au trecut mai bine de 20 si ceva ani, de cand am vazut pentru prima data la tv seria animata X-Men.
    La fel si filmele ce au urmat. Dupa atata timp, este imposibil sa nu te atasezi de toate personajele, cu care practic ai crescut. Si spre final, sa-ti para rau, ca ii vezi asa..
    Au fost cateva scene in care Hugh Jackman, Patrick Stewart, chiar si Dafne Keen au jucat foarte bine.
    Scenariul nu pot sa spun ca a impresionat pe cat speram eu. Mi-am adus aminte de Last of Us... chiar si Mad Max: Beyond Thunderdome...cred ca nu are rost sa intru in detalii.

    In concluzie si sper sa nu fiu subiectiv cand zic asta, un film bun, care merita vazut. Bafta!
    Attached Images Attached Images logannewposter.jpg

  5. #4545 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by esop View Post
    Rasko My man!! Multumesc pentru review. Voi cauta filmul: Beasts of No Nation.
    Si din cauza a ce ai scris despre el "Nu cred ca am vazut ceva mai brutal din punct de vedere emotional si imagistic de la Schindler's List incoace." iti recomand: Brimstone

    Brimstone - un 7 curat
    De mult nu am mai vazut un film care sa ma stoarca emotional in asa hal.
    Toti actorii sunt la un nivel mai mult decat decent, dovada ce am spus mai devreme.
    Regizorul si-a asumat un risc foarte mare; nu este usor de digerat.
    Singurele minusuri: a durat mai mult decat imi doream si ca au fost unele scene care m-au deranjat si nu prea au avut nici o logica.

    Kong: Skull Island - un film de 8
    Care in prima ora chiar m-a facut sa uit ca sunt intr-o sala de cinema. A urmat o scurta perioada in care ma gandeam... serios?!
    Dar filmul isi revine si urmeaza ultimile 15-20 chiar reusite. Actorii au jucat bine, pana si cei mai putin cunoscuti, nu a fost un moment in care sa ma plictisesc, CGI ok (chiar daca nu sunt fan ochelari si 3D), etc.
    Un film care dupa parerea mea a meritat sa-l vad in cinema.

    Mersi, nu stiam de Brimstone. Pare foarte interesant dupa ce am vizionat trailerul, mai ales ca sunt un mare fan al perioadei western.

  6. #4546 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Gost In The Shell - 7ish/10

    Nu sunt mare fan anime, insa subiectul filmului mi se pare fascinant.
    Pe alocuri filmul are momente de sclipire, dar parca prea incearca sa inghesuie trei carti in 1:40 de film, ca nu cumva sa te plictisesti....probabil.
    Insa din punct de vedere vizual nu dezamageste, si aici nu ma refer doar la Scarlett Johansson.

  7. #4547 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Iti recomand filmele anime Ghost in the Shell din '95 & '04 si tot pe partea SF, Akira

  8. #4548 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Daca v-a placut Life is Strange, jocul, sigur o sa va placa 13 Reasons Why, un serial de 9/10, superb.


    Allied 7/10, cu un Brad Pitt sters insa cu o interpretare buna a frantuzoaicei Marion Cotillard, o poveste emotionanta.

  9. #4549 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by AzFaust View Post
    Iti recomand filmele anime Ghost in the Shell din '95 & '04 si tot pe partea SF, Akira
    Chiar ma gandeam sa ma uit la ele, insa momentan sunt cu mutatul si nu am net.

  10. #4550 SP
    Member esop's Avatar
    Split - nota? chiar nu stiu. 7 ? .. 8 ? ...Pentru prima data sunt dezorientat ce nota sa dau la un film. Merita vazut? Categoric.
    Pe James McAvoy l-am remarcat prima data in mini seria Children of Dune. Au urmat multe alte filme care au impresionat mai mult sau mai putin.
    Ei bine... dupa ce am vazut Split, pot spune ca omul asta da dovada de o versatilitate incredibila.
    Are cateva scene in care iti dai seama ca:
    a) este foarte talentat si abia acum a prins un rol in care sa arate tot ce poate
    sau
    b) are niste pitici pe creier si a trecut prin ceva asemanator candva.

    Nu spun ca filmul este perfect. Din cale afara (rar gasesc filme sa-mi placa atat de mult incat sa dau 9 sau 10), dar parerea mea este ca filmul merita vazut.

    Attached Images Attached Images split_poster.jpg

  11. #4551 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Va recomand acest desen animat :


  12. #4552 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    fate of the furious 7/10
    Ce sa zic despre acest film? is it Fun Dumb Action Flick? Da!
    Is it Entertainment? **** Yes
    Mai sunt doua filme din serie sunt tare curios sa vad cum o vor inchide seria! Mai ales ca acum there is a baby on board! in scena cu Jason Statham si bebelusul! Oh for the **** God incercau sa-l imite pe Jackie Chan? Si care a fostul rolul lui Scott Eastwood in acest film? Sau al astuia Tyrese Gibson! Mai ales?! Sincer mai bine lasau doar pe Dwayne Johnson si Michelle Rodriguez in acest film cred ca mi-ar fi pasat mai mult de personaje sau de poveste. Sau asta Nathalie Emmanuel?! What was her point in this movie?
    Prea multe personaje care nu au avut un motiv sa apara in film!
    Eu as fi facut filmul asa: Cu un heist si Dom devine rogue si-i casapeste pt toti (Red Wedding style! pt cei care nu stiu) mai putin pe Leni (in acest punct e singurul personaj that I Give a flying ****!) si Gorilla Rock! Si asa tai jumate din aceste personaje nefolositoare. Il aduc pe Jason Statham si singuri trei ramasi il vaneaza pe Dom si pe Charlize Theron! Si fa film cu atatea personaje!
    **** sake!
    Attached Images Attached Images fate_of_the_furious_ver3_xlg.jpg

  13. #4553 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^mă doare capul.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  14. #4554 SP
    Member chris diaz's Avatar
    /\
    /\ Romglish curat, frate, desi e cam nasol sa vezi oameni de altfel inteligenti, cum stalcesc limba materna. Pacat, fiindca si indigenii nostrii te-ar invidia, la cat de subtil faci trecerea din limba romana in limba engleza... w.t.f. sa moara enemies.

  15. #4555 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    The Bye Bye Man 5/10

    Scenariul este adaptat dupa un roman redenumit, pt. a avea aceelasi nume ca si filmul...in timp ce Beetlejuice se rascoleste in mormant.
    Acest film prezinta povestea unor adolescenti care descopera ceva, iar apoi lucruri rele se intampla...tocmai ma intrebam: oare de ce mereu adolescenti, de ce nu niste octogenari nastrusnici, care si-au incurcat retetele?
    Raspunsul mi-a venit aproape instantaneu: pentru ca adolescentii din ziua de astazi nu sunt dusi la biserica.
    Infine, multe idei furate din alte filme si poate 2-3 momente nu-foarte-rele.

  16. #4556 SP
    Member esop's Avatar
    Beasts of no Nation - 9/10
    Am vazut in trecut copii actori destul de talentati, dar ca aici (si cand pui ca este si primul sau film) ... mai rar asa ceva. O sa mai auzim cu siguranta de baiatul asta.
    Regizorul si directorul de imagine, care vad ca sunt unul si acelasi, au facut o treaba splendida. Imagini foarte bune, cadre reusite, culori, tot filmul editat foarte bine, samd.
    ...Acum inteleg si de ce. True Detective (TV Series) (executive producer). E clar!
    Chiar nu are rost sa mai dezvolt. Ma bucur ca am descoperit acest film.
    Rasko:

    Mine 5/10
    Premisa/idee de baza buna. Cu un actor in mare parte placut (am realizat de unde il stiu - The Lone Ranger) si potential de a fi un film reusit. In primele 20-30 min interesul meu a fost in crestere continua. Apoi... Filmul pur si simplu iti infige un cui in cap si il tot bate la nesfarsit. Crezand probabil, ca publicul este complet idiot si nu intelege ce incearca filmul sa-i sugereze; asa ca iti spune acelasi lucru de 100 de ori, poate cine stie, te prinzi. In concluzie, ultima parte din film, pentru mine a fost un chin. Pacat! Putea sa fie un Buried destul de bun.
    Attached Images Attached Images beasts-no-nation_poster_goldposter_com_15.jpg mine-poster.jpeg

  17. #4557 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Brimstone, 6.3? L-am vazut de Paste, filmul "perfect" pentru o asa zi! (i-am dat .3 pentru ca a fost.. a 3-a zi de Paste
    Ma rog nu a fost ce ma asteptam sa fie (un western "tipic").
    Altfel o drama ok? (am vrut sa scriu decenta, dar nu stiu ce-a fost decent in acest film).

  18. #4558 SP
    495
    Member 495's Avatar
    In sfarsit am vazut si eu cap coada asta.

    18055924_10203055644589391_476437586557588785_o.jpg

    L-am luat sa vad cum arata un bluray mai vechi pe oled si nu am fost dezamagit. Are noise foarte mult si nu e pin sharp ca un uhd dar se vede ca e film serios cu un director of photography legendar. Fiecare scena zici ca e un tablou si eu sunt fan al perioadei, costumele, masinile, armele, gangsterii etc

    Nu strica si tom hanks in rolul principal, actorul meu preferat all time.

    9.5/10

  19. #4559 SP
    Member esop's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Brimstone, 6.3? L-am vazut de Paste, filmul "perfect" pentru o asa zi! (i-am dat .3 pentru ca a fost.. a 3-a zi de Paste
    Ma rog nu a fost ce ma asteptam sa fie (un western "tipic").
    Altfel o drama ok? (am vrut sa scriu decenta, dar nu stiu ce-a fost decent in acest film).
    Eu i-am dat 7, probabil am fost prea generos
    Daca vrei western tipic,
    ceva mai nou, In a Valley of Violence; este in regula; 6 - 6.5
    Ceva mai vechi, Seraphim Falls; 7
    Western/Horror; Bone Tomahawk 7 - 7.5
    Western in sec XXI? Pentru ca este in Texas Hell or High Water; am auzit ca este excelent filmul; 8, 9 ? Ramane de vazut.

  20. #4560 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Multmesc de recomandari esop.

    In a "Valley of Violence", l-am vazut chiar de curand, tot un 6.5 si eu (.5 datorita cainelui Putea sa iasa ceva mai bun, am avut asteptari mai mari de la el. Mie unul mi-a placut de Ethan Hawke in "The Magnificent Seven", ma asteptam ca aici sa aiba un personaj mai complex, sa faca o figura mai.. memorabila.

    "Seraphim Falls", poate e prea de dimineata, dar eu nu imi aduc aminte de acest film. Exista posibilitatea sa-l fi vazut, dar sa nu-mi fi facut cine stie ce impresie si sa fi uitat de el.. am o memorie selectiva cu privire la astfel de lucruri , dar o sa verific.

    "Bone Tomahawk", mixed feelings cu zice muricanu, mi-a placut tot la el.. mai putin partea de final. Putea sa iasa ceva foarte bun, altfel, 7 de la mine.

    "Hell of High Water", bun film, si da.. "western modern", o surpriza foarte placuta (de obicei nu prea ma uit la trailere, imi stric filmul). Nota 8.5.
    Si ca tot sunt aici.. si ca tot despre Jeff Bridges este vorba, recomand "True Grit", 8.5 si acesta, dar doar pentru ca sunt fan fratii Coen ("Fargo", "No Country for Old Men", etc.) Au o atmosfera filmele astea.. genial.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 228 of 244 FirstFirst ... 128 178 218 226 227 228 229 230 238 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts