Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 230 of 244 FirstFirst ... 130 180 220 228 229 230 231 232 240 ... LastLast
Results 4,581 to 4,600 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4581 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Wonder Woman 7/10 Subiectul si circumstantele mi se par asemanatoare cu cele din "First Avenger".Avand aceasta impresie, nu am fost prea incantat de cele vazute.

  2. #4582 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Hitman's Bodyguard 4/10

    Ca de obicei toate glumele sunt in trailer. Bine, nu chiar toate pt ca mai avem câteva poante de "calitate" in film: una cu *****, una cu pișat și una cu o bășină. Genial, ce sa mai. Avem si o scenă cu un atentat cu TIR capcana direct într-o mulțime, parca nu se potrivește in perioada asta într-o comedie. Scenele cu iubita personajului lui Samuel L Jackson puteau lipsi din film ca tot aia era. Ma treceau fiori de cat de penibile erau.

    Doua puncte pentru Sam, care e amuzant in rol de genul si mi-a smuls câte un zâmbet la fiecare "mother****er". Si doua puncte pentru doua sau trei melodii din soundtrack care au fost mai tari decât scenele aferente.

  3. #4583 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    "Wonder Woman" un alt film pe care mi l-am stricat din trailere. Sau poate am avut eu asteptari prea mari dupa impresia buna facuta de Gal Gadot in "Batman v Superman". Sau poate "scandalurile zioniste" din jurul acesteia mi-au facut sa para relativ ipocrite scenele in care ea vorbea despre compasiune. In fine, este vorba despre film.. este unul decent, ce a prezentat intr-un mod bun "povestea" Wonder Woman.
    Nota 6.5 de la mine.

    "The Mummy".. nu prea am cuvinte pentru acest film, decat de blam. Nu are nicio treaba cu seria "Mumia", mult sub orice asteptari cu o poveste plictisitoare, presarata cu clisee stupide si cu o regie indoielnica. Oh si sa nu uit, zombalai sub apa! Dupa zombies pe motociclete (vezi nu stiu care Resident Evil) am ajuns sa vad si asa ceva! Personaj negativ total.. fad. Personaj pozitiv? total.. scremut.
    Nota 4.5 pentru aceasta pierdere de timp (si ca tot am atins mai sus acest subiect, nu are legatura cu viata reala a protagonistului principal si ale sale nebunii scientologice, care ar fi putut, cumva, sa ma faca sa ma uit la film cu alti ochi).

  4. #4584 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nimeni in istoria cinematografiei nu a luat in serios o comedie romantica.
    The Hitman's Bodyguard este mediocru, dar e ok pt o comedie romantica.

  5. #4585 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Hitman's Bodyguard e o comedie romantica?

  6. #4586 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu, dar o da in zona aia.

  7. #4587 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    IT (2017)
    Deci acest film nu m-a speriat cum zic toti ca ar fi defapt! Si cam imi e dor de
    Copii cam toti fac treaba buna cu ce au, dar cum am zis filmul nu e scary! Imi e dor sa ma uit la un film horror care sa-mi dea cosmaruri.
    Baby Driver (2017)
    Fun movie! Soundtrack-ul este interesant! Finalul lasa de dorit! A fost placut sa-l vad pe Jon Hamm in alt rol decat Don Draper. Fiecare personaj este interesant in felul lui.
    Attached Images Attached Images 2cd18da70a30b1cc2637cb842fad6c95-horror-posters-film-posters.jpg baby-driver-poster.jpg

  8. #4588 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales 7/10 Inca o gasca de pirati blestemati ce cauta razbunare.Acelasi comic de situatie cu care ne-a obisnuit.

    Transformers: The Last Knight 6/10 O poveste noua, masini faine si cam atat...

  9. #4589 SP
    Junior Member mateimatthew's Avatar
    Un pas in urma serafimilor 8/10

    Am avut mai multe trairi pe parcursul sau.Am mers cu teama ca voi fi indoctrinat,dar a fost ok..

  10. #4590 SP
    is the man! trickz's Avatar
    IT 8/10

    O comedie foarte buna. Un thriller decent.

  11. #4591 SP
    Junior Member bodo constanta's Avatar
    Little evil, film produs de Netflix, bunicel de plictiseala 6/10

  12. #4592 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Kingsman - the golden circle

    8.5/10

    Mai bun ca primul si primul mi-a placut foarte mult. Nu aveam cum sa nu fie putin diferit, in primul atractia fiind evolutia lui eggsy din trash in kingsman. Aici e deja kingsman si tranzitia in US cu agentii lor cu nume de spirits a fost faina tare!

  13. #4593 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    IT -7.5
    Nu pentru ca nu ar fi bun dar pentru ca acel clown este putin incosistent.Cu ma sa sa ranesti o entitate.Adica pe scurt ori e om ori e fantoma.

  14. #4594 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    ^ De fapt, nu e nici una, nici alta o sa vezi/vedem probabil in 2019.
    Sunt fan Stephen King, dar prefer mai mult sci fi, decat horror (sau comedie, ce-a fost asta). Ma rog, revenind, film decent, pentru mine au fost mai degraba 2 filme in 1? copii au jucat genial (dialogurile potrivite la momentele potrivite, intr-o "atmosfera Maine" redata perfect), dar puteau la fel de bine sa fie in oricare alt "insert random plot here" sau in antiteza cu "insert random villain here" ..nu prea mi s-au parut.. "pe subiect".
    Dar poate mi s-a parut mie, ce-i drept am si cam intepenit pe scaun la cinema. M-am plictisit pe alocuri (cu exceptia momentolor amuzante si a vreo 2 scene mai.. nepotrivite sa zicem, care puteau la fel de bine sa nu fie in film, avand in vedere nota in care s-a vrut a se livra acest film).
    "IT (2017)" nota 7 de la mine.

    PS: care e faza cu clovnii "infricosatori".. nu am inteles-o niciodata!

  15. #4595 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Blade Runner - 8/10 Cel og. Nu l-am vazut niciodata, am auzit nenumarate referinte, "best sci fi movie ever", "ahead of its time", "ridley's masterpiece". L-am cumparat in 4k hdr, si din cele 5 versiuni primite, l-am vazut evident in final cut, cu culorile schimbate, scena cu unicornul, mai mult gore si sfarsitul in aer. Mi-a placut foarte mult, desi a incercat sa fie mai ambiguu decat trebuia. Actori ok, visuals excelente, coloana sonora minimalistica care si-a facut efectul. L-am vazut saptamana asta ca urma sa merg la cel nou...


    Blade Runner 2049

    10/10 Gizas, what a fcuking masterpiece! Nu imi vine sa cred ce film am vazut. Nu am prins bilet ieri seara, deh sambata, 20:00, aglomerat, doar locuri in fata, pas. Am dat precomanda la versiunea 4k dar sunt constient ca apare prin ianuarie probabil, asa ca am luat bilet pt seara asta, desi eram mai pe stanga (am o regula sa stau pe mijloc, in a 3-a treime din cinema or gtfo). Imediat am uitat ca nu am locuri ideale, mi-am pus scaunul all the way down, intins si asa am stat cele ~3 ore. Socat de vizuale, socat de coloana sonora, impresionat de cat de inchegat a fost totul. Vileneuve asta are un stil care il recunosti din 1000. Dupa Arrival si blade runner am devenit fan, probabil cel mai bun la ora actuala, impreuna cu Nolan. Sunt cateva scene la care daca nu eram in cinema cu sala plina as fi zis un foarte audibil "WOW", scena cu cele 2 fete imbinate, e opera de arta. Dupa vreo 10 minute din film, m-am intors la prietena si i-am zis ca imi pare rau ca nu am fost la imax, dupa inca vreo ora, intr-un moment mai tacut al filmului, deja cumparasem biletele, marti seara, imax. Trebuie sa il vad si sa il aud in imax.

    Sunt si minusuri bineinteles. E fooooarte putin prea lung. Cand a aparut Ford a scazut putin calitatea, nu-s mare fan, mi se pare ca e de lemn ca actor, dar e restul filmului fain asa ca trece. Jared Leto e under used si asta e o crima ca e un actor excelent. Nuditatea mi s-a parut putin gratuita, buts its hollywood so "we need more ass", "boobs please"!

    Abia astept sa il vad in imax, si pe urma in final release, in 4k hdr. Wow, ce film!

  16. #4596 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu am mers inca la el, prietena nu a vazut originalul (dar poate reusim in perioada urmatoare). Am ceva asteptari de la el, ma bucur ca pare a fi iesit ceva frumos.

  17. #4597 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Spider-Man: Homecoming 7/10 Amuzant, abordare prea adolescentina pentru mine.Costumul arata bine, dar e cam sofisticat.


    Annabelle: Creation 5.5/10 Putine scene inspaimantatoare, mai buna prima parte.Finalul a fost interesant.

  18. #4598 SP
    Junior Member Arijit Bandhu's Avatar
    where is the wallpaper section, gamewallpaperrs section

  19. #4599 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Thor: Ragnarok

    10/10

    Nu mi-a venit sa cred cat am putut sa rad la acest film, chiar daca unele glume putin fortate, dialogul caracterelor a fost genial per total.
    Un film plin de momente comice, actiune, plin de culoare si un soundtrack mult prea potrivit, adica, tot ce ai putea sa iti doresti de la o banda desenata transpusa in film. Pentru mine este unul dintre cele mai bune filme din Marvel Cinematic Universe, oricare phase. Saptamana viitoare merg sa il mai vad odata si abia astept sa apara in 4K, oh boy cum o sa se vada acest film in 4K.

  20. #4600 SP
    Member Otman's Avatar



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 230 of 244 FirstFirst ... 130 180 220 228 229 230 231 232 240 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts