Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 232 of 244 FirstFirst ... 132 182 222 230 231 232 233 234 242 ... LastLast
Results 4,621 to 4,640 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4621 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce-i să-i ceri lui catalineatza, e la a 7-a clonă. S-au săturat și moderatorii sa-l baneze.

  2. #4622 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Ciudat ca toti i-au sarit in cap lui JJ Abrams, cand colo e mai bun Force Awakens decat Last Jedi. A avut alt impact. Last Jedi nu duce mult actiunea inainte, nu are momentele de impact asteptate, si personajele in loc sa fie dezvoltate sunt adaugate altele noi. Pana si locatiile unde se petrece actiunea (daca pot sa le spun asa) sunt dezamagitoare, exceptie ultima planeta care vrea sa fie interesanta dpdv vizual.

  3. #4623 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Foarte slab ultimul star wars. TFA awakens e o bijuterie fata de asta. Rogue one la fel. Kylo Ren ce mai tine in picioare franciza, dpdv al calitatii, ca filmul arata foarte bine, dar a fost un esec.

    Spoiler imprumutat de pe alt forum, dar fix la fel am gandit si eu dupa ce am vazut filmul, doar ca el a spus mai elocvent, cu liniuta de la capat.


  4. #4624 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Star Wars the Last Jedi - 9/10. A fost mai bun ca partea VII. De abia astept sa apara pe Blu-ray ca sa-mi completez colectia de filme Star Wars.

    Ca raspuns la spoilerul lui @495, cititi spoilerul de mai jos.


  5. #4625 SP
    Member Otman's Avatar
    Cum am spus, mie mi-a placut enorm, am fost de 2 ori la el.
    A doua oara am fost 100% atent la toate detaliile, timp de 2:30 ore n-am clipit.

    Da sigur ca filmul are mici scapari....de ce nu a facut aia prima data.....de ce nu i-a zis de la inceput......dar sa fim seriosi, fara astea nu am avea filmul practic.

    Asa poti sa mergi la oricare episod si sa zici da ce ce nu a facut x sau y........de ce a mai stat Mace Windu la povesti in loc sa bage sabia direct in Palpatine, there all that is evil gone.....

    Cateva comentarii care mi-au placut de pe Kotaku:


  6. #4626 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Problema mea cea mai mare cu filmul asta este ca ma asteptam sa vad un film cu "super" eroi (si nu .. nu ma refer aici la MCU sau DCU ci la SWU) si am vazut un film cu personaje care gresesc pentru ca sunt "umani" (Poe - fails, Finn - fails, Snoke - fails, Ray - fails, Leia - fails, rebels - fails, FO - fails, KL(BS) - fails)... regizorii din ziua de azi sunt prea concentrati pe latura "surprindem viata si oferim mesaje" ... nu dragilor, noi avem nevoie sa vedem ceva SF, care sa ne dea sperante si sa ne atatze imaginatia, ceva care sa ne tina treji noaptea ... experienta e mult prea negativa, totul pare "blocat" si "limitat" ... mult prea multa filosofie presarata cu umor de gradinita ...

    Si revenind la partea buna:

    1. navute care se bat in cosmos - check
    2. sabii laser - check
    3. super puteri - check
    4. batalie la nivel de planeta - partial check
    4. eroi - failed
    5. the collector - check ... aaa pardon, wrong movie
    6. super nave spatiale - check
    7. rau vs bine - check
    8. noi planete - partial check (sunt acolo dar nu sunt exploatate suficient)
    9. new battle of Hoth ... va las pe voi sa vizionati filmul si sa va dati cu parerea
    10. Jedi Masters ... check
    11. red 5 ... if you blink .. you missed it

    Avem absolut toate elementele unei francize SW insa sunt combinate intr-un fel bizar, e clar ca regizorul n-are nici o treaba cu filmele SF de acest calibru, actiunea pe toata durata filmului este estompata, nu este un flow, o poveste coerenta (sau ma rog coerenta nu este pe univesul SW si pe genul filmului ci pe "umanitatea" caracterelor si pe incapatanarea in a trasmite un mesaj, tematic revenind de 4-5 ori pana la final, s-a exagerat cu motivul "FAILURE")

    Daca ep 7 a fost un fel de ep 4 re-incalzit, ep 8 nu se ridica in nici un caz la niv episodului 5.

    And the best actor awards goes to
    trist dar adevarat

    Insa astept cu nerabdare ep 9 ... JJ Abrams este mai pe gustul meu si a dovedit ca poate face filme de calibru.

    Eu zic ca este un film interesant din punct de vedere cinematografic, dar slab ca si film Star Wars, chiar inainte de a merge la el am revazut Ep1 .. considerat de multi ca cel mai slab din serie si mi-am dat seama ca e un film mai bun decat EP 8 (ca si film Star wars) ...

    Abea astept sa-l iau pe BR si sa-l vizionez de 2-3 ori pentru a sedimenta si sper eu a surprinde anumite lucruri noi care sa-l creasca in ochii mei.

    PS: Mentionez ca am vazut majoritatea filmeleir din seria SW la cinema cand s-au lansat (singura exceptie fiind ep 4 ) si asta mi-a lasat gustul cel mai amar (repet ca si film Star Wars) simt ca am vazut chestii foarte familiare, imbinate intr-un mod gresit.

  7. #4627 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Nu e doar un star wars prost, e un film prost. Mi-ar fi placut sa fiu in tabara cealalta, a celor care le-au placut filmul ca ei sunt mai castigati pana la urma, au dat bani si au plecat satisfacuti. Cum? Nu stiu.

  8. #4628 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Redline 10/10

    Nu pot sa cred cat de bun a fost anime-ul asta...


  9. #4629 SP
    Member Otman's Avatar
    Best Star Wars thing EVER
    Combatu e absolut fantastic...


  10. #4630 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Până și asta făcut de fani are scenariu mai bun... comparativ cu bătaia de joc de anul ăsta

  11. #4631 SP
    495
    Member 495's Avatar
    As fi vazut aia la imax decat TLJ, no joke!

  12. #4632 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Star Wars prequels trilogy. Mai bune decat imi aduceam aminte ca ar fi fost. Poate si din cauza ca Last Jedi mi-a lasat un gust amar.
    7/10
    Attached Images Attached Images 1-prequels.jpg

  13. #4633 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Godfather trilogy, ca tot erau pe Netflix
    Primul mi-a placut, al doilea pot zice ca a fost interesant desi nu se compara cu primul, iar al treilea frate toti actori joaca bine mai putin Andy Garcia, deci tipul nu stie se joace, sau cel putin eu nu l-am vazut intr-un film in care sa-mi placa... dar in acest rol mi se pare oribil, mai ales ca e descris ca o combinatie intre Micheal si Vito...
    Dar in rest o trilogie misto, problema e ca dupa astfel de filme nu prea stiu la ce sa ma uit care sa aiba aceasi calitate de-a spune o poveste asa de complexa
    9/10
    Am gasit un documentar interesant despre productia filmului
    Attached Images Attached Images godfather.jpg

  14. #4634 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    professor marston and the wonder women
    Not so much Wonder Woman in acest film! daca excluzi wonder woman din titlu sau din cele 10minute din filme care ii sunt adresate este povestea unui tip care avea fantezi si a reusit sa-si convinga sotia sa devina lesbi.
    5/10
    Attached Images Attached Images professor-marston-wonder-women.jpg

  15. #4635 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Coco - 10/10

    Aveam de ales intre Coco si Jumanji, doua ore de pierdut, am ales Coco pt nota ridicol de mare de pe imdb... M-am dus la film fara sa stiu despre ce e vorba, fara sa vad vreun trailer, doar stiam ca e animatie. Unul dintre cele mai bun filme din ultimii ani, clar cea mai buna animatie, mai buna decat Up chiar! Prima jumatate e absolut excelenta, a 2-a e putin mai "crazy" dar finalul e 100% tear-jerker!

    Sala plina de copii cu parinti, radeau, vorbeau, repetau sunetele personajelor(dar nu intr-un mod enervant), majoritatea adultilor aveau ochii umezi la sfarsit!

  16. #4636 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The Cloverfield Paradox - 6/10

    Un SF mediocru, cu nimic diferit de alte 123123 de SF-uri.
    I-am dat nota asa mare ca macar explica ce s-a intamplat cu primul Cloverfield, desi "explica" e cam mult spus. Dar a fost interesant doar din perspectiva asta, mai ales ca sunt super fan celor doua filme Cloverfield. Sper ca al 4-lea sa explice si mai multe si sa nu fie asa prost.

  17. #4637 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Foreigner 2017 7/10
    Deși filmul nu este cine știe ce! Aceași poveste obosită cu un om care își pierde pe cineva și iși încearcă să-și ia răzbunarea pe cei care au fost de vină.... dar ce mi-a plăcut și m-am tot gândit tot filmul de ce D-zeu Pierce Brosnan cu accentul irlandez ar fi trebuit să joace cu acel accent pe James Bond cred că ar fi fost mai bune filmele cu el ca James Bond! De asemenea Jackie Chan să joace un personaj așa down to earth, față de cum s-a prezentat până acum.
    Attached Images Attached Images foreigner_ver11_xlg.jpg

  18. #4638 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Justice League 5/10 Poveste slaba, actiune destul de putina si fara prea multe efecte speciale.Personajele au potential, dar au picat in mâna cui nu trebuie.Dupa episodul Doomsday eroul ar fi trebuit sa apara in "straie" diferite, asa parca aratau paginile comics.Am crezut ca Batman V Superman a fost slab, pana astazi, cand am vazut Justice.

  19. #4639 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Tomb Raider 2018

    Me buying it on Blu-ray! frumos film frumos! merita sa-l adaug la colectia de filme! De-abia astept continuare! Pana atunci back to the games
    Attached Images Attached Images tombraiderheader3.png

  20. #4640 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Tomb Raider 6.5/10
    My feelings are mixed... Bun ca film de aventura, slabut ca film Tomb Raider, ok ca adaptare dupa jocuri. In primul rand nu am avut impresia ca ma uit la un film Tomb Raider datorita Larei care are trasaturile lui Rey din Star Wars, dar actrita si-a facut bine treaba; abia dupa ce ajunge pe insula a inceput sa o copieze pe Lara din joc, apoi cand a inceput sa prinda filmul contur a lasat de dorit actiunea. Mi-a placut ca a imbinat cele doua jocuri noi insa a iesit un terci, drept urmare multe elemente din jocuri au fost lasate afara. Faptul ca au lasat fantasy-ul din joc depinde de gusturi deci nu ma pronunt, eu am ramas dezamagit aici. Nu inteleg ce e asa greu sa urmeze povestea din joc in film si viceversa, si se folosesc doar de setting pt a o altera. S-a intamplat aici, s-a intamplat in Assassins Creed, si multe alte exemple. Cel putin din ultima perioada, consider ca Warcraft ramane inca cel mai bun film facut dupa un joc video. Sa vedem Uncharted si Witcher ce vor fi...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 232 of 244 FirstFirst ... 132 182 222 230 231 232 233 234 242 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts