Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 244 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #41 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Hancock - 7.5/10 (O poveste interesanta, pacat ca l-au stricat la sfarsit)
    Felon - 9.5/10 (Fara cuvinte, doar superb)
    Big Stan - 8/10 (O comedie draguta cu Rob Schneider)
    Re-Vizionare Fast and Furious Trilogy (niste filme exceptionale, asteptam al 4-lea)
    The Fast and The Furious- 9/10
    2Fast 2 Furious - 8.5/10
    Fast and Furious : Tokyo drift - 8/10


  2. #42 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    Hancock e super la inceput.. insa se strica la jumatate

  3. #43 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Hard Candy - 9/10
    Dovada ca se poate face un film senzational cu un buget scazut si 5 actori. Ellen Page joaca extraordinar. Nu ia 10/10 pentru ca pare putin tras de par dar sfarsitul e cam brusc, puteau zic eu sa mai lucreze putin la sfarsit.

    Atentie: Nu este un film usor de urmarit, daca vreti sa va uitati la un film relaxant dupa o zi obositoare nu este acesta.

  4. #44 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Postal 4/10

    Tampit film, Uwe Boll facand inca o data dovada faptului ca n-are treaba cu regia.

  5. #45 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    The Promotion - 7.5/10 (Plictisitor in unele cazuri, merge daca nu ai altceva)

  6. #46 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Before the Devil Knows You're Dead - 7/10 (Plictisitor, sare de la 2 zile inainte de momentul critic la o saptamana dupa, apoi la 3 zile dupa, la 1 zi inainte etc.)

  7. #47 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Off-topic: Voi dati note de 7 si 7.5 la filme plictisitoare ?!? Darn...

    On-topic: Planet Earth - 9.8/10 I-as fi dat 10 daca ar fi intrat pe un singur BluRay
    Attached Images Attached Images planet-earth-blu-ray-big.gif

  8. #48 SP
    Junior Member hate_it_or_love's Avatar
    Never Back Down
    9/10

  9. #49 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    M-am uitat la serialul Joey, cea mai tare comedie 10/10.

  10. #50 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    @Monky: Da, au fost si niste parti interesante totusi pe care nu le-am scris. Surprinde foarte bine cat de "caini" pot fi oamenii.

  11. #51 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Kite Runner 8.5/10. Un film exceptional despre conditia umana. Actiunea se petrece in mare parte in Afganistan in timpul si dupa conflictul cu Rusia si trateaza subiecte foarte sensibile.

    Recomand

  12. #52 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Final Destination 3:
    7/10
    Facusem ieri un fel de semimaraton si am reusit sa urmaresc toate filmele din seria Final Destination.Parerea mea este ca,dupa ce le urmaresti pe primele doua filme din serie,al treilea devine ceva comun.

  13. #53 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    pistruiatul

  14. #54 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    American Phycho 9/10

    Un film excelent, despre vieti duale, psihopati si nebunie. A must see!
    Attached Images Attached Images 380px-americanpsychobook.jpg

  15. #55 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Blood Diamond .. frumos .. 9/10

  16. #56 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar
    Taken - 8/10.Felul in care a jucat Liam Nesson a fost pur si simplu .
    Harold&Kumar Escape from Guantanamo Bay -9/10.O comedie care trebuie vazuta neaparat.Ceva de genul How High.
    Dark City(98') - 7.5/10.Un thriller Sci-Fi "must see".
    Leatherheads(08') - 7/10.Comedie care o poti viziona atat cu prietena cat si singur .

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ieri am facut si eu un maraton...

    Wanted - 8.5/10. Orice film cu Angelina Jolie si Morgan Freeman e bun din start. Mai adaugam si un twisted story, niste efecte speciale la care nu te asteptai, si gata super filmul. Must see

    The X Files: I want to Believe - 5/10. Desi am fost fan al serialului, asta m-a cam dezamagit. Cred ca am vazut episoade din serial de zece ori mai bune decat I want to believe. Dar, e bine ca n-a murit de tot. Btw, stie cineva de vre-o continuare a serialului ? Sau a aparut filmul doar asa, ca sa arate ca n-au murit Scully si Mulder ?

    Iron Man - 9/10. Bestial. Exact ceea ce imi doream de la un erou Marvel. Bestiale efecte, bestial "umorul", bestial actingul lui Robert Downey Jr. Must see for all super heroes fans

  18. #58 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Azi m-am uitat la o trilogie importanta din istoria filmelor: The Evil Dead Trilogy.

    The Evil Dead: The Book of the Dead - Clasic. Povestea clasica cu adolescentii plecati intr-o excursie, unde ii paste tot raul din lume, dar cu cateva twisturi foarte interesante.

    Poveste - 8/10: Cativa tineri, printre care si Ash, ajunsi la o cabana din munti, dau peste ceva mai infricosator decat un criminal insetat de sange: o carte.
    Atmosfera - 9/10: De la inceput, pana la sfarsit esti tinut intr-un suspans incredibil. Locatia, efectele speciale, sangele, camera, toate acestea te vor face sa tresari.
    Personaje - 8/10: Bruce Campbell ( Ash ) si ceilalti actori dau viata adolescentilor ( si nu numai ) foarte bine, desi cateodata par putin cam statici, iar caracterul lui Ash nu e chiar dezvoltat, ci chiar putin retras, ceea ce e ciudat pentru un personaj principal.

    Scor final: 8.3

    The Evil Dead 2: Dead by dawn - Desi continuarea nu este la fel de infricosator ca primul film, Dead by dawn are momente unice, esentiale seriei Evil Dead.

    Poveste - 8/10: Nu foarte dezvoltata, ci chiar putin... plictisitoare. Chiar daca ne reintalnim cu Ash in aceeasi locatie, nu se petrec foarte multe lucruri care sa schimbe radical ceea ce s-a intamplat in primul film. Insa toate astea sunt recompensate cu implementarea unor elemente noi. Poti sa spui: drujba in loc de mana ?
    Atmosfera - 7/10: De multe ori, stim ceea ce se va intampla, ceea ce scade experienta horror. Machiajul demonic din primul film a fost schimbat, nu cu mult, insa nu mai sunt aceleasi fete infricosatoare, si cateodata sunt chiar amuzante. Ba chiar sunt si cateva elemente comedice in film, care desi nu deranjeaza foarte mult, strica din placerea per total a vizionarii filmului.
    Personaje - 6/10: Acum Ash are mult mai multa incredere in sine, stiind ca nu trebuie sa cedeze asupra tuturor celor intamplate in jur ( desi este in pragul nebuniei la un moment dat ). Patru personaje noi isi fac aparitia, dar chiar daca au o semnificatie pentru sfarsitul filmului, nu sunt interpretate prea bine.

    Scor final: 7

    Bruce Campbell vs The Army of Darkness - Orice serie are veriga sa slaba. Iar pentru The Evil Dead, aceasta e acea veriga.

    Poveste - 5/10: Acum ajuns in evul mediu, Ash trebuie sa ajunga inapoi in timpul sau si... cam atat. De multe ori nu inteleg ce naiba se intampla, desi filmul incearca sa urmeze un curs, dar eu nu-l inteleg. Amestecat cu un sfarsit care nu m-a satisfacut deloc, va iesi o harababura totala.
    Atmosfera - 3/10: Al treilea film nici nu poate fi clasificat ca fiind horror, ci mai degraba o actiune comedie, care poate fi difuzat la ora sase sau opt la ProTV. Fiind intr-un spatiu mai deschis, si nu inghesuit, claustrofobic, ca o cabana, toata atmosfera se duce, iar machiajul de toata jena, lipsa sangelui si putine momente tensionante nu ajuta deloc.
    Personaje - 3/10: Chiar daca Ashley este acum cel mai badasshole de pe Pamant, asta nu recompenseaza faptul ca inamicul principal arata ca si copilul retardat dintre Freddy Krueger si Testoasele Ninja.

    Scor final: 3.6

  19. #59 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Braindead aka DeadAlive - Cel mai sangeros film din istorie ( serios ! ). Ce are asa special ? Este o comedie.

    Poveste - 8/10:
    Cand Lionel se intalneste cu Paquita ( sau un anume nume extrem de cliseu pentru personajele latino, nu mai stiu ) la Zoo, mama sa il spioneaza, insa in timpul "operationii" se trezeste muscata de un sobolan maimuta din sumatra ( ... da ). Muscatura, sobolan maimuta, va dati seama la ce duce toata chestia asta. Si anume ? ZOMBIE, ZOMBIE ZOMBIE. Doar ca pe langa asta, are si multe elemente amuzante care va vor ramane in minte ceva vreme. Si in plus, are preoti kung fu ! Nu te pui cu preoti kung fu...
    Atmosfera - 10/10: Desi destule, cel mai bun motiv pentru care primeste aceasta nota este pentru ca pe aproape toata durata filmul gura mi-a ramas cascata. Vorbesc serios, daca gasiti un film care sa fie mai scarbos si ... nah. Nu se poate asa ceva. Efecte speciale, sange si carne la extrem, toate te vor face sa tresari de bucurie.
    Personaje - 7/10: Desi personajele sunt bine realizate si alese ( cum am mai spus: preoti kung fu ), parca le lipseste personalitatea. Toti sunt asa de... blah blah blah. Blah blah. Si cand vine o scena cu sange: AAAAAAAARGH. Si apoi blah blah.

    Scor final: 8.3

  20. #60 SP
    Banned Serial Velocity's Avatar


    ...un documentar (o dramă) de nota 10.

    (pentru cei pasionați de documentare sau drame, recomand Sicko. Prezintă adevărata față a sistemului american de sănătate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 244 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts