Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 244 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 103 153 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1041 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    nu vreau sa te ataci, dar cauta pe net sa vezi cati copii s-au sinucis dupa ce l-au vizionat, ca, citez: " vroiau sa traiasca in lumea din film". I mean... WTF ?!?! sick people
    ... and your point is?!

  2. #1042 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Gamer 9/10
    Attached Images Attached Images gamer.jpg

  3. #1043 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    ... and your point is?!
    my point is...ca excesul de orice dauneaza.
    in ultima vreme, din cauza mediatizarii in masa a orice e rau, au inceput sa se sinucida copii de 12, 13, 15... ani din motive banale. prefer sa atentionez pe cineva cand face exces de ceva (in cazul de mai sus) sau cand regreta ceva prea tare si sa-i vina mintea la cap, decat sa tot vad la stirile de la ora 5 chestii de genu asta.

    cand am vazut prima stire despre o fata de 14 ani din anglia care s-a sinucis dupa ce a vazut Avatar am ras, de la a 2-a, m-am oripilat. mai nou, am vazut una si la noi in tara, o stire chiar de vineri.

    i-am spus ceva, off topic, dupa cum am si precizat. nu inteleg rostul post-ului tau esti moderator si nu stiu ?

    daca post-urile mele ataca pe cineva, sunt prea off topic sau pur si simplu nu au ce cauta aici, rog un moderator sa le stearga.

  4. #1044 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Cum ai zis si tu: -Nu te ataca. Eu eram doar curios ce incerci sa zici apropo de faptul ca lui trickz ii place filmul si il vede de cate ori vrea. Si eu am vazut Star Wars, Alien, Rambo si alte filme cand aveam 8, 9 - 10 ani, nu mai timp minte exact si nu m-am sinucis, nu am iesit cu arma prin oras dupa oameni, nu am inceput sa musc oamenii de gat sau sa am alte manifestari. Nu filmul dauneaza ci mediul in care acei copii traiesc. Sigur sunt bolnavii (sau au fost) la cap si asta nu are nici o legatura cu filmul. Imi aduc aminte cand a aprut Matrix a fost o stire asemanatoare cu ce zici tu, cand un copil si-a pus un trenci si si-a impuscat nu stiu cati colegi. Deci omul era bolnav la cap si de-asta i-a impuscat nu ca a vazut Matrix. Probabil ca daca vedea Tom si Jerry in ziua respectiva nu-i mai impusca ci le dadea cu masa in cap sau alta modalitate. Stiri de rahat care aduc o publicitate proasta unor adevarate capodopere. Cred ca ar trebui interzise stirile de la 17:00 mai mult decat Avatar, ca provoaca mai multa dependenta. Peace and out!

  5. #1045 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Cum ai zis si tu tendintele suicidale pleaca de la traume vechi, care au ramas imprimate in subconstient si sunt retraite la un moment dat din cauza anumitor factori...nu cred ca o persoana cu o minte sanatoasa, indiferent de varsta, s'ar sinucide crezand ca va trai apoi intr'o lume de basm.

  6. #1046 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Trickz, nu vii sa il vezi si cu mine maine a 6-a oara?

    Daca si Trickz (care se vede de la o posta ca e baiat cu capul pe umeri si care chiar isi foloseste capul si pentru a gandii, nu numai pentru a abera tot felul de prostii, doar avem atatea exemple aici pe forum de idioti de-a binelea) pare baiatul care si-ar pune capat zilelor pentru un film, pai inseamna ca daca ne uitam pe aria de offtopic a forumului... nu numai ca nu vom mai iesi din casa de frica posibililor Nathan Drakes/ Marcus Phenixs/ Wars/ Master Chiefs/ Prince of Persiaes/ sau mai stiu eu ce alte personaje au respectivii in cap dar ne vom si baricada bine de tot, cu scanduri pe la geamuri lol.

    Razvan, nu mi-o lua un nume de rau, e bine si ca atentionezi lumea de astfel de nenorociri, dar sunt mai mult decat convins ca la Trickz nu este cazul.

  7. #1047 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Sherlock Holmes 10/10 ....astept continuarea....i'm still waiting.

  8. #1048 SP
    is the man! trickz's Avatar
    The Jewel of the Nile (1985)

    Oldschool. Astea erau filmele bune... Amuzant, incitant, interesant. Foaaaarte tare, domne!

  9. #1049 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    The Time Travelers Wife 9/10


  10. #1050 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Sherlock Holmes 7/10

    + Guy Ritchie
    + Robert Downey Jr. (excelent cum ne-am obisnuit cu el)
    + Jude Law (mustata)
    + Rachel McAdams
    + Mark Strong (scary man)
    + London

    - povestea

  11. #1051 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    avatar 3D la polus . 10/10 . do i have to give details ?
    da serios , ii un film tare cu o gramada de actiune , efecte , poveste interesanta si personaje foarte bine conturate :d .

  12. #1052 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Sherlock Holmes 10/10

    + povestea; exact cum visam sa fie (supernatural vs logic)
    + Sherlock, foloseste intelectul si in lupte
    + muzica
    + intuneric, bezna, umbre, negru, jeg, mizerie, transpiratie, rugina, mucegai, putrefactie, putoare (o simti desi nu poti sa o mirosi)
    si strans legat de + de mai sus
    + Londra
    + parca Ritchie nu a fost asa de Ritchie (m-a surprins regizorul)
    + nu v-a placea la toata lumea (cred ca asta e cel mai important + )

  13. #1053 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Batman The Dark Knight (1080p this time)

    Cuvintele sunt de prisos.Superb film

    10/10

  14. #1054 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Sherlock Holmes 8.5/10

    Bun film,merita vazut!
    + nu v-a placea la toata lumea (de acord cu tine nameless)
    Acum asteptam continuarea

  15. #1055 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Nothing But the Truth - 10/10
    Nothing But the Truth (2008)

    hehe, uite filmu bun, n-am auzit niciodata de el, sunt sigur ca sunt putini care au auzit macar de el.
    poveste simpla, actori alesi cu cap, scenariu (este acel ceva ce lipseste in majoritatea filmelor, probabil din cauza bugetului), cadre perfecte, emotii, detalii, puls, ticuri, tresariri, revelatii ... citez din marele RonanN1 "astea-s filme"

  16. #1056 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Awakenings 10/10.

  17. #1057 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Sherlock Holmes 10/10
    Fara cuvinte , astept continuare . Woooooooo!

  18. #1058 SP
    Member kane86's Avatar
    Avatar 3D Movieplex Plaza. 10/10 Poate fi vazut si placut de amatorii tuturor genurilor de filme.

    PS Tehnologia 3D (cu ochelari) nu mi se pare foarte bine slefuita. Iti da noi experiente (desi doar unele parti din film par cu adevarat 3D), insa iti ia din celelalalte (luminozitate, claritate) si nu pot sa uit de calitatea proasta a imaginii in miscare.

  19. #1059 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Avatar 3D Movieplex Plaza. 10/10 Poate fi vazut si placut de amatorii tuturor genurilor de filme.

    PS Tehnologia 3D (cu ochelari) nu mi se pare foarte bine slefuita. Iti da noi experiente (desi doar unele parti din film par cu adevarat 3D), insa iti ia din celelalalte (luminozitate, claritate) si nu pot sa uit de calitatea proasta a imaginii in miscare.
    Mergi la IMAX. Nu se compara.

  20. #1060 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    2012 - nota 10
    Attached Images Attached Images 2012-movie-poster.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 244 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 103 153 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts