Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 244 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1201 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Tu nu ai un sistem propriu de valori?
    ba da, dar nu fac post-uri astronomice prin care sa fac de ***** un film.

    Avatar mi se pare unu din cele mai slabe filme pe care le-am vazut in ultimii ani, dar nu ai vazut sa fi facut un post in care sa zic ce nu mi-a placut si sa incep sa jignesc oamenii carora le-a placut acest "film".

    parerile negative despre anumite jocuri si filme le tin pentru mine, in cazul in care nu am de impartasit cu restul comunitatii si pareri pozitive.

    Sunt deacord cu libera exprimare, dar in ultima vreme, pe acest forum, vad ca libera exprimare o au doar cei care sunt mai "vechi" aici, iar noi, restu, trebuie sa ne supunem voua.

    ca sa revin la subiect:


    Candy - revazut a 10-a oara, cred, de departe in top 3-ul filmelor preferate. Cel mai bun rol al lui Heath Ledger

    What dreams may come - 9/10. desi l-am mai vazut de cateva ori, filmul asta tot a reusit sa-mi smulga cateva lacrimi bune

    Bicentenial Man - 9/10. si el revazut a nu stiu cata oara. un film foarte bun, dar putin cam lung.
    Attached Images Attached Images 46397_3.jpg what-dreams-may-come.jpg bicentennial_man_ver1.jpg

  2. #1202 SP
    Member vTGS's Avatar
    Aici oamenii isi dau cu parerea(fie ea buna sau nu) nu critica niciun film. Fiecare isi prezinta opinia lui despre film din punctul lui de vedere....nothin' to be upset about. Critica este cu totul altceva, aici toti suntem subiectivi. Ar trebui sa avem o perspectiva cat mai obiectiva asupra filmului, da' asta ii cam greu dat fiind ca nu stim cu ce se mananca aceasta meserie(poate unii stiu, idk).

    Kill Bill Vol 1

    9/10

    Faptul ca unele faze sunt exagerate face filmul sa-mi placa mai mult .

  3. #1203 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    EDGE OF DARKNESS 9/10

    Poveste slaba spre medie exploatata din fericire cu dibacie; prezentare foarte buna; necesita un minim de folosire a creierului.

  4. #1204 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    ba da, dar nu fac post-uri astronomice prin care sa fac de ***** un film.

    Avatar mi se pare unu din cele mai slabe filme pe care le-am vazut in ultimii ani, dar nu ai vazut sa fi facut un post in care sa zic ce nu mi-a placut si sa incep sa jignesc oamenii carora le-a placut acest "film".

    parerile negative despre anumite jocuri si filme le tin pentru mine, in cazul in care nu am de impartasit cu restul comunitatii si pareri pozitive.

    Sunt deacord cu libera exprimare, dar in ultima vreme, pe acest forum, vad ca libera exprimare o au doar cei care sunt mai "vechi" aici, iar noi, restu, trebuie sa ne supunem voua.

    ca sa revin la subiect:


    Candy - revazut a 10-a oara, cred, de departe in top 3-ul filmelor preferate. Cel mai bun rol al lui Heath Ledger

    What dreams may come - 9/10. desi l-am mai vazut de cateva ori, filmul asta tot a reusit sa-mi smulga cateva lacrimi bune

    Bicentenial Man - 9/10. si el revazut a nu stiu cata oara. un film foarte bun, dar putin cam lung.
    Argumentele sunt necesare de ambele parti. De exemplu faptul ca ai revazut un film a nu stiu cata oara dar e cam lung il face sa fie considerat un film bun?
    Sunt astea argumente care sa faca diferenta? Cand a fost cazul sa scriu multe randuri de bine, am scris. Uite ca s-a ivit si ocazia sa dau si peste ceva care sa nu-mi placa.
    Daca nu mi-a placut nu inseamna ca automat imi revine si obligatia sa gasesc si ceva bun de comentat cu referire la el.

    Ma bucur ca esti "de acord" cu exprimarea libera. Chiar as fi fost nelinistit daca te opuneai vehement acestei forme de comunicare.

    Faptul ca n-ai scris nimic despre cat de prost ti s-a parut Avatar e problema ta, insa daca te simti jignit inseamna ca am nimerit termenul de "frustrat" desi n-a fost cu intentie personala.

    Avatar si Dr. Parnassus sunt 2 filme total diferite, singurele elemente comune dintre ele sunt data apropiata de lansare si faptul ca sunt filme. Si totusi nu contenesti sa le compari. Eu m-am saturat de tipologia celor care gusta numai obscuritati si chestii care nu au prins la publicul mare si le ridica la nivel de capodopere doar ca sa-si dea lor o proprie definitie a faptului ca ei sunt niste oameni foarte speciali.

    Mananca, lucreaza, merg cu metroul la fel ca noi ceilalti insa ei sunt speciali.

    Am o colega de munca care era mare fana a formatiei care canta pe OST la Twilight. Spun era, pentru ca in momentul in care a devenit filmul popular toata lumea din jurul ei o asculta. Crezi ca-i mai place din moment ce e atat de populara? Eu cred ca in sinea ta te bucuri ca exista oameni care "n-au inteles" filmul. Te face sa fii special, diferit de mase.

    Eu folosesc forumul ca o unealta in care sa spun atat ce-mi place cat si ce nu-mi place si voi folosi cate cuvinte cred eu ca trebuie pentru fiecare dintre situatii. Obisnuieste-te cu asta sau foloseste functia de Ignore.

    Unii oameni mi l-au prezentat ca fiind divin si pus in umbra in fata populatiei din cauza marketingului masiv bagat in Avatar.

    Faptul ca unii considera aceasta catastrofa drept o capodopera mi se pare foarte frustrant din partea lor. Sunt curios daca filmul iesea la ani lumina de Avatar ce impresii mai erau.
    Cu scuzele de rigoare pentru ca ar fi trebuit sa nu existe spatiu intre cele doua propozitii. Poate ar fi fost mai elocvent asa ca ii consider frustrati pe cei care tin sa compare absolut tot ce apare cu Avatar doar ca sa spuna cat de bun e in comparatie cu acesta. N-are nici o legatura cu cei care au vazut si respectiv placut filmul fara a face comparatie intre cele doua.

    Sper ca in felul asta sa se auto-considere frustrati mai putini vizitatori ai forumului nostru drag.

  5. #1205 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Old Dogs (2009/I) 10/10 ...n-am mai vazut o comedie asa buna de cativa ani buni.

  6. #1206 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Old Dogs (2009/I) 10/10 ...n-am mai vazut o comedie asa buna de cativa ani buni.
    Gand la gand cu bucurie. Asta scriam eu acum. Superb
    Nota 10/10 si de la mine

    De asemnea am vazut si Legion
    Nota 9.5/10 mi-a placut mult povestea.

  7. #1207 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Legion 8/10

    Destul de originala povestea ....

  8. #1208 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    DAYBREAKERS - 2/10

    Film de categoria B, probabil realizat cu un buget de 10 mii $ (mie imi iesea mai bine cu camera sony parol)
    Poveste 0, actori 0, actiune 0 => direct pe vhs trebuia sa iasa.

  9. #1209 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Edge of Darkness 8/10

    Film destul de bun, povestea mediocra, dar iti testeaza spiritul de observatie la unele scene.

  10. #1210 SP
    Member davidteen14's Avatar
    The Time Traveler's Wife, poveste prea frumoasa
    Attached Images Attached Images the_time_travelers_wife_movie_poster.jpg

  11. #1211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Old Dogs - 3/10

    i-am dat 3 din respect pentru actori. Nu stiu cum de au acceptat Travolta si Williams sa joace in asa ceva.

    Film de joi seara pe TVR 2.
    Attached Images Attached Images old-dogs-poster.jpg

  12. #1212 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Legion 4.5/10


  13. #1213 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Old Dogs

    old-dogs-movie.jpg

    Un film excelent! Glumele spontane si de bun simt, pe care le poti savura impreuna cu toata familia, fac din acest film un succes pe marile ecrane. Ultimile comedii bune care mi s-au parut ca se ridica la acelasi nivel cu aceasta au fost Meet the Parrents 1 & 2. Din acest motiv pentru: Williams, Travolta, asistent, nevasta, copiii, cainele, japonezii si Walt Disney Nota 10/10.

    Nota - Daca iti plac comediile in genul American Pie 4, 5, 6, atunci acest film nu este pentru tine.

  14. #1214 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Fired Up-9/10
    un film destul de bun
    Attached Images Attached Images firedup_poster_s600l.jpg

  15. #1215 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Dude, no offence, but that's kinda...gay...
    Hehe..da..tipu arata cam gay..si filmul nu prea a fost de groaza.dar mi-a palcut storyu' foarte mult

  16. #1216 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Soul Eater (TV) - Anime News Network 10/10

    Un anime SUPERB...se vede ca si-a bagat Square Enix coada

    +voci
    +muzica
    +storyline
    +super funny in unele momente
    Attached Images  

  17. #1217 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Old Dogs

    Un film excelent la care te poti uita cu familia linistit intr-o seara de vineri

    10 out 10

  18. #1218 SP
    Member oBL1O's Avatar
    AVATAR 3D (Am fost special pana in Timisoara sa-l vad 3D - eu sunt din Arad)


    Ce pot sa zic.. mi-a placut foarte mult. Poate ca povestea nu e cea mai originala dar efectele speciale si peisajele sunt absolut SUPERBE. Daca as locui in TM as mai merge sa-l revad de 3-4-5 ori. Chiar merita.

    10/10

  19. #1219 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    A Nightmare On Elm Street
    Un film clasic, foarte clasic si foarte reusit, prea multe comentari nu prea am de ce sa fac...GENIAL!

    10/10
    Attached Images Attached Images nightmare_on_elm_street.jpg

  20. #1220 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Wrestler
    Attached Images Attached Images wrestler-one-sheet-2.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 244 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts