Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Recomandare chitara electrica

  1. #1 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar

    Recomandare chitara electrica

    Cum spune si titlul threadul-ui as dori sa imi recomandati niste chitare electrice pentru incepatori (insemnand pack-uri). Nu vreau ceva foarte scump (pana in 1200RON daca se poate) dar sa fie ceva de capul instrumentului.

  2. #2 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Du-te la GuitarShop pe Stirbei Voda ( Proguitar - chitara, chitare, chitari, chitari electrice, chitare electrice, chitara electrica )

    Str. Stirbei-Voda, Nr. 172, Sector 1, Bucuresti
    (la intersectia cu Calea Plevnei, in apropierea Clubului Silver Church si Casei de Cultura a Studentilor).
    Metrou: Eroilor, Autobuze: 126, 168, 226, 368, statia Berzei, Troleibuze: 66, 70, 79, 92, Statia Vasile Parvan
    Tel: 021 3103110, 0745021295, 0756038371

    Recomand pachetul Squier Strat ( Fender ).Ai chitara+ un amplificator Fender 15G+o husa+un strap+cablu.Eu am dat acum 3 ani cam 1200RON, cu aproximatie.Am reusit sa redau acelasi sunet, ma rog, aproape acelasi sunet la:
    - Metallica - One ; Fade to Black; Call of Ktulu
    - RHCP - Dosed; By the Way; Don't Forget Me; Can't Stop; Californication etc.

    + multe multe altele melodii, dar nu-mi vin acum in cap.

  3. #3 SP
    Junior Member igc95's Avatar
    La banii astia sunt destule variante foarte bune. Sincer nu ti-as recomanda un pack, mai bine ti-ai lua chitara si ampul separat. Eu am cumparat de la MCmusic. Depinde mult si ce vrei sa faci cu acea chitara, daca vrei ceva pentru casa iti recomand :
    Marshall MG10 Combo
    Ibanez GART60 - Electric Guitar (asta este chitara mea, iti pot garanta ca suna superb, mult peste pretul ei...desi la specuri nu e cine stie ce, incearc-o in magazin sa vezi sunetul, au reusit sa imbine foarte bine seria ART tipii de la Ibanez.)
    La banii astia iti iei si Korg AX3G Modelling Signal Processors care te ajuta destul de mult sau un Zoom B1.
    Daca ai vreo intrebare despre Gart te ajut cu mare placere :d

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sunt cateva principii simple:
    fara pack-uri ca sunt de ***.
    daca vrei metal, nu iti lua chitara fender/squier sau epiphone si nici amp fender sau marshall. defapt, nu-ti lua deloc de la ei pentru ca suna naspa indiferent de ce vrei sa canti.
    nu-ti lua de la guitar-shop pentru ca trag tepe si lutierul lor e un om de 2 bani.

    Daca imi spui ce gen vrei sa canti pot sa-ti dau mai multe variante.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts