Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 36 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 714

Thread: Game of Thrones

  1. #1 SP
    Senior Member Csander's Avatar

    Game of Thrones

    M-am gandit ca serialul merita un thread in care sa discutam despre el, sa impartim impresii, informatii, vestii, etc.

    In plus un site foarte interesant: Winter is Coming.
    Attached Images Attached Images game_of_thrones_title_card.jpg

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ador serialul asta, povestea, actorii, universul, tot! Mai ales episodul de azi, deja se incing lucrurile... cred ca e prima oara in viata mea cand de-abia astept sa vina ziua de luni

  3. #3 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    De acord cu eagle-eye , un serial superb. Din ce am mai citit pe net, multi spun ca respecta povestea din carti aproape identica. Sa speram ca o sa ramana la fel si in continuare

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    N-am citit cartile... aveam de gand dar nu vreau spoilere

  5. #5 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Dupa episodul de astazi nu cred ca mai are rost sa mai spun ca este cel mai bun serial din ultimii 5 ani.

  6. #6 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Mi-e groaza cand ma gandesc ca saptamana viitoare se termina primul sezon.

  7. #7 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Eu nu rezist. Eu imi cumpar cartile .

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce episod de astazi? Incepe la 22:15...

  9. #9 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Eu nu rezist. Eu imi cumpar cartile .
    Dupa ce o sa citesti cartile ai sa apreciezi si mai mult serialul, mie imi da senzatia ca e facut pentru fani show-ul si nu vice versa cum e la moda in ultimul timp (dumbed down for the masses). Din cate stiu George Martin (autorul cartilor) a fost consultat pentru script si era foarte incantat de cum e facut serialul overall. Plus ca 10 episoade nu au cum sa acopere tot ce e in carte... go for it, nu o sa regreti !

    In seara asta vad 2 episoade (l-am ratat pe cel de saptamana trecuta) !!!! Woooo !!!

    ps: Winter is coming...

  10. #10 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Intr-adevar episodul de astazi a fost mai bun ca tot ce am vazut pana acum.
    Cartile sunt superbe,si vi le recomand tuturor.Va dati seama ca nu poate sa fie respectat CHIAR tot ,insa in mare parte,elementele importante apar asa cum sunt in carte.
    O diferenta care imi vine in minte ar fi lupta lui Ned cu Jaime.In serial au aratat cum piciorul lui Stark este strapuns de sulita,insa in carte era vorba despre calul lui Jory care cazuse peste piciorul lui Ned.
    Cam astea ar fi diferentele care apar (probabil le era greu sa redea scena),insa sunt curios cum o sa faca efectele viitoare ce trebuie sa vina

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Are you freakin' kidding me?!

  12. #12 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    That's it, dupa episodul urmator pun mana pe carti. I can't stand and do nothing!

  14. #14 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Eu aproape am terminat de citit "A storm of swords", abia astept sa treaca sesiunea sa pot relua cititul . Cum a zis si Enthroll, ce a fost in episodul de azi nici nu se compara cu ce urmeaza, o poveste atat de imprevizibila si atat de twisted nu am mai vazut de mult. Plus ca in carti sunt multe detalii despre Known World. E un univers extraordinar si a detronat Lord of the Rings din punctul meu de vedere.

  15. #15 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu cred ca a detronat cartile lui Tolkien. Daca ai citit doar trilogia LOTR atunci da, e posibil sa fi detronat cartile alea, dar ce scrie in alea 3 carti reprezinta doar o frantura din tot ce a scris Tolkien despre universul LOTR.
    Oricum e mare lucru si ce zici tu so... acum chiar ca vreau sa pun mana pe cartile alea. Mai ales ca vine vacanta si mai am pe lista cu carti de citit inca vreo 100 oO

    ---------- Post added 14-06-2011 at 01:58 PM ----------

    Imi poate spune cineva exact carti sunt si in ce ordine trebuie citite?

  16. #16 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Sunt 4 carti aparute momentan
    A Game Of Thrones (Urzeala Tronurilor)
    A Clash Of Kings (Inclestarea Regilor)
    A Storm Of Swords (Iuresul Sabiilor)
    A Fest For Crows (Festinul Ciorilor)

    Urmeaza sa apara in scurt timp a 5-a carte A Dance With Dragons.
    Poti comanda de aici toate cartile aparute Cantec de gheata si foc (All Inclusive) - George R.R. Martin

  17. #17 SP
    Senior Member boga's Avatar
    A fost nebunie luni. Cel mai bun episod so far.. de departe. O sa iau si eu cel putin prima carte pentru ca asa nu se mai poate. Dupa Spartacus si asta chiar pot sa zic ca astept cu nerabdare Borgias. Daca o sa imi placa si ala chiar ca devin fan seriale

  18. #18 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Si mie mi-o placut Spartacus si Game of Thrones da' Borgias deloc ... Ii alt stil, ciCA CArtea dupa care ii facut Borgias ii mult mai faina decat serialu'. Si io o sa citesc cat de curand cartile Cufureala Tronului

  19. #19 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu merg pe principiul "daca nu-mi place numele serialului, nu ma uit", pana acum a functionat 100%, deci nu ma voi uita la Borgias .
    In legatura cu cartile astea, le-am gasit in engleza, format e-book cu harti, imagini si alte multe chestii! Si pe langa "A Dance with Dragons" vor mai fi doua: "The Winds of Winter" si "A Dream of Spring" pentru cine intereseaza... Cred ca asta e primul serial marca HBO care imi place.

  20. #20 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    OFF-TOPIC: "Borgias" e incredibil, nu stii ce pierzi eagle-eye .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 36 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Game of Thrones By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 22-11-2015, 21:41
  2. Replies: 0 Last Post: 16-03-2012, 11:38
  3. Replies: 0 Last Post: 26-12-2011, 09:16
  4. Replies: 0 Last Post: 25-12-2011, 06:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts