Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 36 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 ... LastLast
Results 541 to 560 of 714

Thread: Game of Thrones

  1. #541 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1464203827723.jpg

  2. #542 SP
    Member esop's Avatar
    Un lucru interesant de citit despre ce a postat un fan in 2008 / Hodor / si ultimul episod din serie


  3. #543 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Dany are 3 dragoni, creaturi unice, o armata de salbatici care ii aproba fiecare cuvant, o armata de masini de ucis care ii urmeaza fiecare cuvant, este singurul* urmas al celei mai puternice dinastii din acel univers si este rezistenta la foc. Si TOT nu a fost la fel de jmechera ca Olenna, cand a venit cu sareta in fata unei armate intregi . Aia se pregateau sa se macelareasca si pe ea o durea in evantai. Respect.

  4. #544 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bai, rau a ajuns serialul asta, numai cand ma gandesc la primele 3 sezoane imi vine sa imi dau pumni in oaie...Asta e ultimul meu comentariu pe acest topic, nu vreau sa supar fanii acestui serial. Am fost un mare fan pana acum, mi-am cumparat jocuri de societate si voi continua sa o fac, astept cartea, poate imi indulceste gustul amar lasat de HBO. Numai bine!

  5. #545 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Asta am zis și eu săptămâna trecută Batman, batman...

  6. #546 SP
    Member eneea's Avatar
    Mi s-a parut cel mai plictitisor episod de pana acum si stiam dinainte ca asa o sa fie, stiti de ce? Pt ca in cursul zilei nu au aparut spoilere pe Facebook

  7. #547 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai daca v-ati obisnuit numai cu momente socante... Privind obiectiv, a fost bun si episodul asta, a dus plot-ul inainte pe toate fronturile + that character reveal...

  8. #548 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    A fost decent, nimic spectaculos. Ma bucur ca l-am mai vazut pe Sam, care mi se pare cel mai inocent personaj

  9. #549 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1464953266085.jpg

  10. #550 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Au trecut deja 6 episoade..

  11. #551 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am vazut si eu ultimele doua episoade (6-7), slabe de m-au plictisit.

  12. #552 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sa inteleg ca sunt singurul nebun de pe forum caruia ii place sezonul asta, chiar foarte mult. ultimul episod a fost regizat si produs excelent, toate scenele au fost perfecte, se vede clar ca se pregateste ceva pentru final. nu toate episoadele pot avea twisturi cum a fost 5, dar asta nu inseamna ca sunt plictisitoare. cred ca oamenii au asteptari mult prea mari si vor episoade doar ca red wedding, hardhome sau the door in fiecare saptamana ceea ce este imposibil. in fine just my oppinion.


  13. #553 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu sunt de acord deloc cu ce spui legat de scenele perfecte. Ok, cinematografia si scenografia sunt la superlativ mereu, insa dialogul si importanta scenelor pentru poveste sunt mult prea putin semnificative. Sa nu mai vorbesc de cliseele de tip Hollywood, felul in care reactioneaza personajele la actiuni, cum sunt filmate anumite scene, pe ce se pune accentul la alegerea unei cai de catre un personaj, totul e un cliseu cretin.

    Si zic ok, per total este peste multe seriale, cand spun ca m-au plictisit vorbesc despre felul in care sunt create, pentru ca dupa ce in primele sezoane s-a vazut o directie artistica rar intalnita intr-un serial, acum nu e nimic mai mult decat un cliseu tipic plin de momente pe care parca le-ai mai vazut pe undeva.

    Dezamagitor.

  14. #554 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu stiu eu ce stie domnu' RR.. dar tare imi e ca HBO are mult mai multe de spus despre directia (si sfarsitul) seriei.. decat credem noi.
    Sunt din ce in ce mai sceptic cu privire la faptul ca domnul scriitor stie incotro se indreapta


  15. #555 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Ultimele doua episoade au fost mai slabe ce-i drept, dar sa nu uitam totusi ca sezonul acesta a inceput mult mai puternic decat sezoanele precedente si a socat inca din start... Cu toate acestea sunt de acord cu @tudyniuz intr-o anumite masura.

    Incep sa simt lipsa materialului efectiv pentru acest sezon si cea de-a doua parte a sezonului trecut (ok, le-a spus Martin lui Weiss si Benioff ce se va intampla cu personajele importante pana la sfarsit, dar cei doi nu pot suplini talentul lui GRRM la scris). Uitati-va la multe dintre replicile si discursurile din acest sezon, vi s-au parut convingatoare? Mie nu, unele chiar se repeta (vezi discursul lui Danaerys din episodul 6 cu cel al lui Euron Greyjoy), iar majoritatea sunt lipsite de substanta...

    Cred ca sezonul 6 este cel mai bine realizat dpdv cinematografic, dar ca si constructie de personaje si situatii, este departe de alte sezoane... Eu dau vina pe lipsa cartilor 6 si 7, pe producatori care uneori schimba povestea doar pentru a continua sa socheze audienta si pe ura pe care Weiss si Benioff o au fata de anumite personaje si simpatia lor pentru alte personaje (*cough Danaerys *cough)

  16. #556 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ultimul episod a fost intr-adevar cam boring, n-a avansat plot-ul prea mult pe niciun front, ne-a spus doar lucruri pe care le stiam deja sau le banuiam. Dar per total, sezonul asta a fost destul de puternic. Nu la fel de puternic ca primele trei sezoane, dar mai puternic decat ultimele.

  17. #557 SP
    Member Mousey's Avatar
    Ultimul episod mi-a plăcut mai mult decât precedentele. A fost așa, „a blast from the past”, mi-a adus aminte de primele sezoane prin modul în care puneau la cale acțiunea pentru episoadele viitoare. Cât despre subiect, mi se pare că și-a pierdut extravaganța aia de la început în care făceau tot felul de lucruri inedite pentru TV. Încă e unul din serialele mele preferate, și culmea, de 5 ani de când mă uit am așteptat de fiecare dată episodul nou cu sufletul la gură.


  18. #558 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sa fim in ton

  19. #559 SP
    Member Mishy's Avatar
    God dammit Rickon, doar la asta ma gandeam cand l-am vazut fugind.
    Attached Images Attached Images 4uwivna.png

  20. #560 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    SPOILER alert te rog... pe tapatalk se vede preview... nu stiu ce o fii asa greu butonul ala de spoiler

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 36 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Game of Thrones By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 22-11-2015, 21:41
  2. Replies: 0 Last Post: 16-03-2012, 11:38
  3. Replies: 0 Last Post: 26-12-2011, 09:16
  4. Replies: 0 Last Post: 25-12-2011, 06:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts