Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 25 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 LastLast
Results 441 to 460 of 496

Thread: Anime Fans Thread !

  1. #441 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^ Intradevar, spectacole care au iesit in evidenta au fost: Valvrave, Gargantia, Yahari Ore Seishun Love Come wa Machigatteiru, Blood Lad, Mushibugyo, Mondaiji tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu Yo, Hataraku Maou-Sama, Senkyo to Chocolate.

    In cea ce priveste genul ecchi Highschool DxD New pot sa zic ca a iesit in evidenta spre deosebire de cea ce ofera acest gen in general, se foloseste bine de elementele fan service si nu apeleaza la cliche-uri generale aferente acestor tipuri de anime prea mult, chiar si caracterele nefiind clasificate intr-un anumit stereotip folosit des in genul ecchi.

  2. #442 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    App, stie cineva ce s-a intamplat cu Fafner? Parca trebuia sa inceapa acum in octombrie...

  3. #443 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Din cate am inteles s-ar putea sa nu mai fie serie ci doar film numit Fafner in the Azure Dead Aggressor: -EXODUS- ... actiunea avand loc la 2 ani dupa Heaven and Earth.

  4. #444 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eight Minutes of the New Ghost in the Shell: Arise Anime




  5. #445 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar



  6. #446 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Dupa mine, Scenes from a Silly World este cel mai bun AMV al anului.

  7. #447 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    just for fun:

  8. #448 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Anime fan group original music video:



    Pro level

  9. #449 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Nu imi vine sa cred ca nu am postat si laudat aici unul dintre cele mai bune anime-uri care le-am vazut vreodata (cel putin pana la un anumit punct/episod): Sword Art: Online. Un anime extrem de bun, cu personaje mai mult sau mai putin interesante, animatii si concept art incredibil, poveste a dracului de geniala care m-ar face cat de cat sa imi doresc sa fie adevarata in viitorul apropiat (nu 100% dar o mare parte...veti intelege dupa ce vedeti episodul 1), muzica incredibila...ce sa mai? Ar fi fost de nota 10 daca nu era asa de scurt si nu ar fi facut un fel 180` la mijlocul show-ului.

    Hai ca va dau un mic rezumat legat de poveste, in caz ca v-am starnit curiozitatea:



    Il recomand cu caldura, dar cum am mentionat a aparut o chestie la episodul
    care a facut ca totul sa mearga downhill. Sfatul meu sincer ar fi sa te opresti dupa acel episod pentru ca e foarte probabil sa iti strice experienta de dinainte . Anyway, astept sa vad niste pareri de la voi, sigur o sa va placa avand in vedere ca e un anime dedicat gamerilor (jucatorilor de MMO-uri, but nonetheless gamerilor).

    Also am auzit ca sunt ceva zvonuri legate de un posibil sezon 2. Poate imi va confirma cineva daca e vorba intr-adevar de Sword Art: Online Season 2 sau ceva ecranizare a unui alt arc intitulat: Gun Gale Online (so hard sa ma exprim cum trebuie fara a oferi prea multe spoilere).

    Anyway, in caz ca ii dati vreo sansa, va urez o vizionare placuta!

  10. #450 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    e oficial, a aparut si promo-ul pe mantan

  11. #451 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    SUPER! O veste minunata OEE, mersi mult, am sperat mult ca o sa auzim si de Gun Gale Online, asta inseamna ca poate vom avea parte si de: UnderWorld a patra si ultima parte din poveste care ma intereseaza foarte mult, sunt curios daca vor baga 2 arc-uri intr-un singur sezon de 26 de episoade din nou (adica si Gun Gale Online si UnderWorld) sau vor fi separate.

  12. #452 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Ok.. it's official (thanks OEE). Dar de ce l-au numit Sword Art Online II? Nici nu e acelasi univers...nici macar nu e aproape de el. Mai bine il numeau pur si simplu Gun Gale Online...cel putin asa nu ma faceau sa fiu asa de hyped. Ce nu as da sa avem vreo 4-5 sezoane de Sword Art Online (cel putin), nu cate au fost in realitate.

  13. #453 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...cum is astea:
    Attached Images Attached Images ag98496_700b.jpg

  14. #454 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Toate par interesante, insa este Hadashi no Gen cel care mi-a captat atentia in mod special; il voi cu prima ocazie si revin cu o parere.

  15. #455 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Ok.. it's official (thanks OEE). Dar de ce l-au numit Sword Art Online II? Nici nu e acelasi univers...nici macar nu e aproape de el. Mai bine il numeau pur si simplu Gun Gale Online...cel putin asa nu ma faceau sa fiu asa de hyped. Ce nu as da sa avem vreo 4-5 sezoane de Sword Art Online (cel putin), nu cate au fost in realitate.
    ... Este acelasi univers... defapt este continuarea directa de la Sword Art Online. Light novel-ul cu denumirea de Sword Art Online, dupa care este facut anime-ul contine 4 arc-uri principale: Sword Art Online, Alfheim Online, Gun Gale Online si Underworld. In toate acestea Kirito este personajul principal. Sword Art Online sezonul I anime parcurge evenimentele din primele 2 arc-uri ale Light Novel-ului adica "Sword Art Online" si respectiv "Alfheim Online". Acuma ramane de vazut daca si sezonul II va parcurge doua arc-uri sau doar unul.

    PS: mie mi-a placut la nebunie si dupa episodul 14:



    PS2: mai este inca un anime Accel World, actiunea se petrece in acelasi univers cu Sword Art Online, doar cu multi ani in viitor. Accel World nu este rau cu exceptia unui singur fapt, protagonistul este jenant si penibil, pentru mine aproape ca a stricat tot anime-ul desi ca story plot si restul caracterelor a fost destul de reusit.

  16. #456 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    The second season of Sword Art Online has been confirmed as airing in July, finally introducing fans to the Phantom Bullet arc and the world of Gun Gale Online.
    SAO II will cover volumes 5 and 6 of the original light novel (now at over 11 million copies sold) – the “Phantom Bullet” arc – which unlike the previous two fantasy-based arcs promises some heavy gunplay action via GGO, and an entirely new protagonist joining Kirito (voiced by Miyuki Sawashiro), all of which seems to have fan anticipation at a fever-pitch.

    Da da da.

  17. #457 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Now watching
    sunt pe la episodu 18 .. superb anime .

  18. #458 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Daca crezi ca anime-ul este bun stai sa vezi visual novel-urile Muv-Luv Extra/Unlimited plus Alternative, sunt la cu totul alt nivel (si au traducere in engleza), din pacate multe din explicatiile si motivele din spatele folosiri TSF rolul si functiile costumelor, (da in ciuda a cum par nu sunt doar de decor si sunt date in visual novel motive destul de bune pentru folosirea lor, plus ca acele costume sunt bazate pe tehnologie partial disponibila si in realitate).


  19. #459 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Da , dar eu nu stiu japoneza , jocurile astea sunt doar in japoneza..

  20. #460 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Dupa cum am spus pentru Muv-Luv Extra-Unlimited si Muv-Luv Alternative este english patch .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 25 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:18
  2. Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:50
  3. Dragon Age va fi anime By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 21:47
  4. Ghiceste personajul - Anime By Devergo in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 42 Last Post: 05-04-2009, 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts