Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 25 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 LastLast
Results 461 to 480 of 496

Thread: Anime Fans Thread !

  1. #461 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Phu... mersi de pont e vreo ordine in care trebuie jucate sau pot incepe cu oricare?

  2. #462 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Primul MuvLuv defapt contine doua nuvele: MuvLuv Extra si MuvLuv Unlimited, normal dupa ce termini povestea a doua caractere MuvLuv Extra se deblocheaza Muvluv Unlimited, dar recomand sa termini tot in Extra inainte sa incepi cu Unlimited. Un mic avertisment, Extra in special probabil nu o sa para cine stie ce, defapt poate chiar generic uneori defapt vei fi chiar tentat sa renunti deoarece nu-ti se pare foarte bun, probabil chiar nici Unlimited nu ti se va parea intial ca este cine stie ce de el, nu-i o problema si eu am avut dubi cu ele, dar cand ajungi la Muv-Luv Alternative totul va avea cu totul alt sens si iti va schimba cu totul viziunea serii, in special daca ai fost atent la micile detalii in extra si unlimited, cand ajungi la Alternative te vei bucura mult ca te-ai decis sa perseverezi prin Extra/Unlimited. Ca sa fiu sincer anumite elemente in Extra cred ca au fost facute intentionat generic, pentru ca un anumit punct de vedere sa fie mai bine transmis. Pentru MuvLuv Extra/Unlimited iti recomand sa folosesti acest ghid, este spoiler free, si ordinea in care termini personajele conteaza mult, plus ca asa vei vedea tot ce este de vazut si vei trece mai usor prin ele: muv-luv walk Pentru MuvLuv Alternative nu trebuie nici un ghid alegi doar ce crezi tu ca ar trebui facut.

    Recomand sa nu citesti nimic pe internet legat de seria MuvLuv in special pe Youtube, este plin de spoilere in aproape orice discutie legata de serie.

    Probabil umpic te-am speriat in legatura cu MuvLuv Extra/Unlimited, si intradevar singure nu par cine stie ce,l dar impreuna cu Muv-Luv Alternative capata un cu totul alt sens, MuvLuv este o serie care sincer ma bucur foarte mult ca am parcurso. Am jucat destul de multe jocuri cu personaje si povesti interesante, anime-uri am vazut multe cu story/plot bun si caractere interesante, chiar si nuvele am parcurs cateva foarte bune, dar totusi ca MuvLuv nu am mai intalnit nimic este absolut cea ma impresionanta serie ce am parcurso, si favorita mea.

  3. #463 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar

  4. #464 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Hmmm...cam pustiu thread-ul asta. Ce mai vizioneaza baietii in momentul de fata?

    Doar din curiozitatea...care este anime-ul vostru favorit?

    Al meu este Clannad After Story.



    Este printre momentele mele favorite, si triste de asemeni.

    Un anime epic cu o poveste frumoasa si soundtrack epic. Pot spune ca am invatat multe lucruri din acest anime si m-a schimbat...in bine.

  5. #465 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Din ce a aparut luna asta Aldnoah Zero, foarte reusite primele episoade, sper doar sa continue in ritmul acesta.

  6. #466 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Parca script-ul e scris de Urobochi Gen nu? Daca el e, deja te poti astepta ca 90% din personaje mor X_X

  7. #467 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Tocmai am vazut filmul Hal. Desi aparut de anul trecut, nu am auzit de el pana cand mi-a fost recomandat. Nu am mai fost asa de incantat de un film anime de cand am vazut The Garden of Words sau 5 Centimeters Per Second. Este intens si emotionant ("se lasa cu plans", asa cum spune si imaginea atasata mai jos), insa fara sa incerce sa-ti scoata lacrimile cu clestele si cu un final care m-a surprins in adevaratul sens al cuvantului. Din pacate, orice review sau trailer face spoilere masive, asa ca recomand sa fie vizionat "raw".
    Attached Images Attached Images hal.jpg

  8. #468 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Stiti ceva anime , bun , gen Xenoblade , exploration , mecha , extraterestrial etc etc.?

  9. #469 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Hmm... nu stiu ce sa zic legat de partea cu Xenoblade, dar in cea ce priveste restul incearca Valvrave, nu cred ca vei fi dezamagit este un anime foarte bun.

  10. #470 SP
    Senior Member Florin85's Avatar

  11. #471 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Da, sunt 2 sezoane.

  12. #472 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Top notch visual . Mersi , acuma sunt mai hyped cu Xenoblade X.

  13. #473 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Cu Placinte .

  14. #474 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Am terminat aseara sezonu 2 din Valvrave The Liberator (Kakumeiki Valvrave) . Foarte bun pentru un anime - Blizendegen .


  15. #475 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar
    Pentru fanii de mecha recomand Nights of Sidonia . Foarte bun anime .
    Sunt fan al curentului Cyberpunk in anime . Ce parere aveti de noua serie Ghost in the Shell Arise din 2014 ?

  16. #476 SP
    Member xenocid's Avatar
    Space Battleship Yamato 2199 (remake-ul seriei din '70s)

  17. #477 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Vă salut!
    Îmi poate spune și mie cineva unde aș putea viziona One Piece online? Mulțumesc!

  18. #478 SP
    Junior Member DeMonsRO's Avatar
    Quote Originally Posted by Vid View Post
    Vă salut!
    Îmi poate spune și mie cineva unde aș putea viziona One Piece online? Mulțumesc!
    Shinobi-Fansub, de la sezonul 9 sau 10, ai episoade HD. Poate chiar 8..
    Sezoanele 9-10-11 au fost refacute recent, sezonul 11 este inca in lucru, dar sunt si sezoanele 12-15 etc..
    Doar ca la 11 au fost ceva probleme, si il refac.

    I recommand this:
    Attack on Titan
    Naruto/Naruto Shippuuden
    Beelzebub
    Bleach
    Black Bullet
    Blade & Soul (Exista si un joc MMORPG )
    Black Rock Shooter
    Fairy Tail
    Fate Zero - Recomand, inainte de fate stay night, pentru a intelege povestea.
    Fate Zero II (Sezonul 2)
    Fate Stay Night
    One Piece
    Tokyo Ghoul
    Trinity Seven Season 1
    High School of The Dead Season 1
    Elfen Lied
    Shakugan no Shana
    Shakugan no Shana II
    Shakugan no Shana III
    Shakugan no Shana S
    Hunter X Hunter 2011
    Sword Art Online
    Sword Art Online II
    No Game No Life
    Inuyasha
    DBZ all series

  19. #479 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Știu de Shinobi, dar fiind "de abia" la episodul 624 nu găsisem la ei HD. Oricum, între timp am descoperit kissanime.com pe care-l și recomand cu ocazia asta. E foarte șmecher. Mulțumesc pentru intenție!

  20. #480 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 25 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:18
  2. Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:50
  3. Dragon Age va fi anime By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 21:47
  4. Ghiceste personajul - Anime By Devergo in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 42 Last Post: 05-04-2009, 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts