Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 25 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 496

Thread: Anime Fans Thread !

  1. #41 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Bleach si Naruto Shippuuden ...au fost mai multe anime care mi-au placut,wolf's rain ,gunslinger girl ,Elfen Lied,Blood+ ,Basilik si multe altele pe care nu mi le pot aminti acum.

  2. #42 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Anime-urile imi plac foarte mult din cauza ca mie imi place foarte mult Japonia ( am inceput sa invat si limba)
    Cel mai mult mi-au placut : Naruto ( si Shippuuden) , Fullmetal Alchemist , Yu-Yu Hakusho .
    La Naruto nu prea mam mai uitat pentru ca ed vre-un an am inecput manga si e mult mai interesanta decat anime .

  3. #43 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Anime-ul si mie imi place, nu ma prea omor dupa mainstream desi bleach ii satifacator (pe la 14 ani totusi trebuie sa admit mia placut Dragon ball z de exemplu) in fine din lista de anime-uri pe care leam vazut daca ar fii sa aleg favoritele acestea ar fii:

    Gundam Seed (pe care am sa-l revizionez dupa ce termin cu .hack//roots):



    .hack//Sign



    Initial D


  4. #44 SP
    Member Devergo's Avatar
    Ahhh...n-am vazut Spiral (Suiri no Kizuna) in lista ta,e un anime de exceptie.Iti mai recomand Golden Boy (o comedie foarte buna) si Young GTO(Shonan Junai Gumi),daca ai vazut GTO e pacat sa nu-i vezi si aventurile tineretii sale.
    Am vazut Gundam SEED pana la capat,mult prea over-dramatic,dar a fost ok.
    Ultimu anime vizionat de mine e...Gungrave ,decent.

  5. #45 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Nu apar chiar toate anime-urile pe care leam vizionat in lista deoarece am facuto mult mai tarziu, dar ms ca miai amintit sa adaug Spiral si Gungrave XD, cat despre Young GTO cu siguranta o sa ma uit la el ^^, o sa incerc si Golden Boy desi nu pare exact "my cup of tea".

  6. #46 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Horror - Elfen Lied / Gantz / Monster / Paranoia Agent / Blood + / Hell Girl
    Actiune - One Piece / Bleach / Naruto / Gunslinger Girl / Black Lagoon / Air Gear / Inuyasha / Basilik / Vampire Knight / Zombie Loan / Strait Jacket / Burst Angel / Black Blood Brothers / Kiba / 07-Ghost / Chrono Crusade / Yu Yu Hakusho

    Momentan atat imi trec prin cap ...dar au fost o gramada de anime de nota 10 pe care din pacate nu pot sa mi le amintesc acum.

  7. #47 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    .Hack//Sign are cel mai epic ost care lam auzit vreodata intr-un anime si modul in care potriveste actiunea cu muzica... doar ptr partea cu muzica si merita vazut.

  8. #48 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Lumee, lumee, in sfarsit am reusit si eu sa ma mai delectez cu calculatorul !
    Sunt organizator la Nijikon (un festival anime, cosplay, gaming, manga etc....) si as vrea sa va invit maine la Palatul Copiilor. Din pacate, maine e ultima zii. Intrarea va fii 8 lei (don't blame me, eu vroiam sa fie moca da de trebuie si noi sa dam niste premii la cosplay ). Va astept pe acolo.

    PS-> Eu voi fii tipul cu PS3 la bataie si care are in consola Naruto Storm (va uitati dupa unu mai inalt cu plete si imi ziceti CG-parola secreta -).
    -> Daca aveti Soul Calibur 4 sau Street Fighter 4 va rog sa aduceti ca nu avem decat o singura copie din fiecare da care e de 360.

  9. #49 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Un topic foarte interesant

    Cool Cosplayers from various anime - SGCafe (nu m-am uitat pe toate paginile... dar ce-am văzut mi-a plăcut )

  10. #50 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    SUGOI !
    Asta da cosplay ! Eu o sa il fac la Otaku pe Yondaime (Mindato from Naruto), dar nu sunt sigur. Ma gandeam si la Ishida din Bleach (am si arc ).

    Ronan, nu faci si tu un cosplay ? Tu ce cine zici sa cosplay-ez ?

    ---------- Post added 28-11-2009 at 11:34 PM ----------


  11. #51 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...eh, nu știu. Niciodată nu m-am g�ndit.

    Mad Jack - Piratul cel teribil sau Jack Sparrow - at�ta știu

  12. #52 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Dragon ball Z e cel mai tare anime.Am vazut toate episoadele

  13. #53 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Am aproape 17 ani si parca mie "rusine" cand recunosc ca ma uit la anime-uri stiu ca sunt oameni care au peste 20 de ani si urmaresc anime-uri dar...

    prefertele mele au fost: elfen lied, wolf`s rain, blood+, + naruto movies ( 1 2 3 4 )

  14. #54 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Am aproape 17 ani si parca mie "rusine" cand recunosc ca ma uit la anime-uri stiu ca sunt oameni care au peste 20 de ani si urmaresc anime-uri dar...

    prefertele mele au fost: elfen lied, wolf`s rain, blood+, + naruto movies ( 1 2 3 4 )

    So what ? Eu ii stiu pe organizatorii de la Otaku si de la Nijikon care au si 34 de ani si ii doare fix undeva de ceilalti care zic : 'Frate, te mai uiti la animeuri, esti gay...' lol si tu ii iei de gat, ii ridici si strigi 'Chidori...'.

    Acelasi lucru se intampla si in cazul jocurilor, I mean, look at Monky ...

  15. #55 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Da acelasi lucru si la jocuri ( monky, donely) dar la jocuri parca e altfel

  16. #56 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu ma uit mereu cu unchimiu care are 29 de ani la animeuri . Nici un lucru nu are varsta !

    (Si cu tata care are 42 de ani ma uit la Tom & Jerry)

  17. #57 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Unchiul tau are 29 de ani ?

    PS-> Ma rog, cum ziceam, sa revenim la subiect ! Ronan, la cate animeuri cred ca ai vazut tu la viata ta :

    1. Cred ca stii mai multe caractere decat Jack - Piratul cel teribil sau Jack Sparrow(nu prea tine de anime-uri).
    2. Why not ? De ce sa nu faci cosplay, nu trebuie neaparat sa dai o gramada de bani pe un costum, eu zic ca cu maxim 350 ti-ai cam facut orice costum (in pret nu sunt incluse accesoriile mari gen un arc sau vreo sabie lol) ? You should try ?

  18. #58 SP
    Member Devergo's Avatar
    Costumele de calitate (Solgoo sau YiHeng) sunt foarte scumpe si intr-o conventie se vede clar diferenta dintre ceva home-made si ceva pro.Iti urez succes oricum,sa vi cu poze
    app de anime-uri: Imi aduc aminte cum acum un an faceau colegii misto' pe motivul ca ma uit la anime.Acum,6 dintre ei urmaresc saptamanal Naruto (unul chiar a devenit obsedat...) si alte cateva recomandate de mine.
    Problema e perspectiva din care sunt privite anime-urile de catre outside-eri,acea ca sunt desene animate.Din moment ce le privesti ca pe niste carti puse in miscare pe ecran,atunci situatia se schimba.

  19. #59 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu, sorry

    Mad Jack - Piratul cel teribil sau Jack Sparrow sunt singurele personaje la care aș face cosplay.

    �n rest...cele din animeuri, jocuri chiar și filme sunt pa

  20. #60 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    Costumele de calitate (Solgoo sau YiHeng) sunt foarte scumpe si intr-o conventie se vede clar diferenta dintre ceva home-made si ceva pro.Iti urez succes oricum,sa vi cu poze

    Adevarat, acuma nici eu nu as vrea sa cheltui o gramada de bani pe costum. Eu o sa am buget cam in jur de 500 ron (vad eu cum ii strang) si cred ca o sa iasa destul de frumos plus ca la Yondaime, singurul lucru mai important asa este pelerina. Mersi si sigur vin cu poze !


    PS-> Nu-i nimic Ronan, poate ii faci si pe aia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 25 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:18
  2. Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:50
  3. Dragon Age va fi anime By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 21:47
  4. Ghiceste personajul - Anime By Devergo in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 42 Last Post: 05-04-2009, 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts