Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: Pui de catel bolnav ?

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Pui de catel bolnav ?

    Ok, am si eu o problema destul de urgenta.

    Am un pui de ciobanesc mioritic + caucazian si de azi a inceput sa se simta din ce in ce mai rau. Nu prea se misca, pare adormit, face diaree cu apa, si pur si simplu nu mai e deloc vioi. Ce credeti ca are ? E posibil sa aiba o indigestie sau ceva ? Vreau sa stiu, fiindca eu sunt la scoala in fiecare zi dupa-amiaza si mama pleaca in fiecare dimineata la munca, si nu prea am cum sa-l duc la veterinar pana sambata .

  2. #2 SP
    Member Cata25's Avatar
    Chiulește de la școală.

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Are toate deparazitarile facute la zi?

  4. #4 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Sincer, nici nu stiu. Chestia e ca l-am primit acum cateva zile, si nu stiu nimic despre el. Ce vaccine a facut, ce asta.

  5. #5 SP
    Member Cata25's Avatar
    Păi nu ți-au dat măcar un carnet de sănătate?
    Cum am zis, fugi cu el la veterinar. Asta dacă dai doi bani pe el.

  6. #6 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Atunci du-te cat poti de repede la un veterinar (si unul bun nu oarecare). Asa am pierdut si eu un pui de pitbull in clasa 9-a. M-am apucat sa cumpar de la X si cainele avea 2luni si 1/2 si nu avea nici un vacin facut. Doar ca eu am avut ghinionul sa ma duc la un veterinar care sa aflu ani mai tarziu ca nu punea cantitatea care trebuie in injectii. Succes mai departe si nu neglija catelul.

  7. #7 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Probabil nu are niciun vaccin facut. Din ce stiu eu tu mai ai un caine, iar fara vaccinuri contactul cu alti caini care umbla pe afara poate fi letal.

  8. #8 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Ok, am si eu o problema destul de urgenta.

    Am un pui de ciobanesc mioritic + caucazian si de azi a inceput sa se simta din ce in ce mai rau. Nu prea se misca, pare adormit, face diaree cu apa, si pur si simplu nu mai e deloc vioi. Ce credeti ca are ? E posibil sa aiba o indigestie sau ceva ? Vreau sa stiu, fiindca eu sunt la scoala in fiecare zi dupa-amiaza si mama pleaca in fiecare dimineata la munca, si nu prea am cum sa-l duc la veterinar pana sambata .
    Exact asa a patit si cainele meu acum 2 ani.Al meu nici nu mai manca decat foarte putin si era tot timpu lent, amortit.Am fost la veterinar si mi-a dat niste pastile(~25ron) si din in ce s-a facut mai bine.Ia-ti liber de la scoala maine si trage cu el o fuga la medic, de obicei prima consultatie nu te costa nimic.

  9. #9 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    In loc sa stai sa pui intrebari pe forum, mai bine te duceai inca din seara asta cu catelusul la doctor. Las-o dracu' de discutie si fa ceea ce se impune!

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    du-te repede la doctor. dupa simptome, pare otravit. daca mai stai mult, il pierzi !!!

  11. #11 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu cred ca l-a otravit nimeni. Nu a parasit curtea. Ah, am uitat sa mentionez: il tin in curte. Credeti ca poate a racit ?

  12. #12 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Luigi , nu mai sta sa intrebi pe forum , poate alte subiecte se pot discuta dar cand nu e ceva urgent , asta e urgent , dute la doctor cu el !

  13. #13 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Nu cred ca l-a otravit nimeni. Nu a parasit curtea. Ah, am uitat sa mentionez: il tin in curte. Credeti ca poate a racit ?
    Mai baiatule, noi ne-am dat toti cu parerea, dar nu suntem veterinari (unde ar trebui deja sa fii cu catelul daca iti pasa de el). Mai pui multe intrebari stupide de genul: daca a racit, daca il doare burtica, daca s-a stricat la stomac.. du-te la veterinar si incerca sa ajuti animalul ala ca sincer nu cred ca il ajuti cu ceva atata timp cat ne intrebi pe noi (veterinarii) pe forum.

  14. #14 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Unde sa ma duc la ora asta cu el ? Nu stiu nici un medic veterinar la care sa fie deschis la ora asta ! In plus, incepe ( cred... sper ) sa isi revina putin cate putin. A baut niste apa si s-a culcat.

  15. #15 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Unde sa ma duc la ora asta cu el ? Nu stiu nici un medic veterinar la care sa fie deschis la ora asta ! In plus, incepe ( cred... sper ) sa isi revina putin cate putin. A baut niste apa si s-a culcat.
    Cati ani ai?

  16. #16 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    15.

  17. #17 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Bine , dar maine dimineata cand te trezesti fugi cu el la veterinar , nu are nimic daca lipsesti maine de la scoala dar macar poate sti ce are si poate ii iei niste medicamente. Succes !

  18. #18 SP
    Junior Member Balzacu's Avatar
    Ai primit un căţel fără carnet de sănătate, pe care �l scoţi afară (curte) şi care are contact cu o căţea care umblă şi ea pe afară=> şanse enorme să �l omori cu m�na ta. Sper că ai fost deja cu el la un veterinar şi căţeluşul are deja vaccinurile făcute.

    Succes pe mai departe cu el.

    P.S. Pune o poză cu el c�nd �şi revine, că doar a fost eroul topicului.

  19. #19 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Daca esti din Bucuresti , exista cel putin 2 clinici veterinare deschise non stop .
    Clinica veterinara Armeneasca 34

    Adresa: str. Armeneasca nr.34
    Sector 2
    Telefoane: 021-211-2072 / 0723-667-213
    Program non stop
    Email: [email protected]

    Clinica veterinara Armeneasca 34 ofera urmatoarele servicii medicale veterinare: Consultatii, tratamente, vaccinari, chirurgie, dresaj, pet shop, farmacie, ecografie, identificare prin microcipare.




    Salvavet Ilioara

    Adresa: Str. Ilioara
    Sector 3
    Telefoane: 021 348 34 69
    Serviciul de ambulanta veterinara – 9331

  20. #20 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    E din Constanta.
    Uite aici cel mai bun cabinet din Constanta. Aici vin eu de la Mangalia. Este NON-STOP.

    Adresa: Constanta, Bd-ul Mamaia vis-a-vis de Universitatea "Ovidius"(str. Aprod Purice Nr. 1)
    Telefoane: 0241-611500 / 0721-274777 / 0745-104106
    E-Mail / Web [email protected] / www.goofypet.go.ro

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Adoptie pui de pisica By tudyniuz in forum Pets
    Replies: 2 Last Post: 31-07-2014, 17:57
  2. Ofer spre adoptie pui de catel By Uziwood in forum Pets
    Replies: 1 Last Post: 27-11-2009, 00:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts