Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 45 of 45

Thread: Babesioza !

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am inteles ca persoanele care stau la curte fac o mixtura cu care dau prin gradina... mixtura probabil din solutie gen Frontline sau Advantix lichida + Apa. Folosesti un pulverizator ceva... si esti mai linistit. La bloc, ce sa zic? Nici eu cand o aveam pe Bella mea (dalmatian), n-am vazut picior de capusa... ani de zile! De fapt, de ce sa mint, n-am vazut niciodata o capusa pe ea...

  2. #42 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am chemat o echipa sa vina si sa pulverizeze cu o solutie anticapuse in gradina casei. Intrebarea mea este: exista vreun pericol pentru animalele din curte ? Ar fi bine sa le izolez dupa ce au dat cu solutia?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #43 SP
    Designer crisstine's Avatar
    Intreaba-i pe cei care stropesc .
    Din cate stiu eu, trebuiesc izolate animalele cateva ore pana se usuca solutia respectiva.
    Oricum la prima ploaie se duce si trebuie sa dai din nou.
    Trebuie sa intrebi daca e toxica pentru animale pentru ca ele mai mananca iarba din cand in cand si sa fii sigur ca nu le face rau.

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In afara de solutiile dedicate cainilor si pisicilor (si de fapt si acelea se aplica doar pe blana/piele - a nu se linge, bea, etc.), cred ca majoritatea sunt toxice (atat pt. oameni cat si pt. animale). Iti recomand daca poti sa le izolezi... si sa nu stai nici tu prin zona.

    Uite, iti dau un exemplu... la mine pe aici cam de 2 ori pe luna se stropeste din avion. In ziua respectiva, eventual urmatoarea zi, mai toti cainii imi vomita si noi avem o stare aiurea rau. Si ma gandesc ca stropesc cu ceva solutie cat mai putin nociva pt. oameni si animale... sau cel putin asa sper!

    Bafta! Mai ales ca s-au inmultit pocitaniile in ultima vreme de zici ca nu-i adevarat...

  5. #45 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Babesioza !

    Am sunat la veterinar si mi-a spus sa ii tin departe cel putin doua zile. Cu siguranta asta voi face , poate chiar 3 zile, dar ii voi intreba si pe cei de vor veni sa stropeasca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts