Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 24 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 467

Thread: Ce animale de casa aveti ?

  1. #21 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    miau miao
    Attached Images Attached Images img_0091.jpg img_0092.jpg img_0095.jpg

  2. #22 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    superb! cea alba m-a dat gata

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Vi-l prezint pe Ursu, cainele meu drag de 5 anisori.

    P.S. Monky, foarte frumos acvariul. De mult imi doresc si eu asa ceva, dar nu am avut ocazia sa investesc intr-unul. Si am inteles ca este totusi destula bataie de cap cu mentenanta unui astfel de acvariu. E adevarat ?
    Superb "monstruletzul". Sa-ti traiasca ! Da, e bataie de cap (depinde si cat investesti in el) dar cred ca orice animalutz (sau peste) merita efortul. Cred ca de cand am acvariul acesta, ma uit mai mult la pesti decat la TV

  4. #24 SP
    Junior Member OmuCuSapa's Avatar
    pisica mea ,Betty , are 4 ani si stie sa deschida usi si mananca cu laba lol
    Attached Images Attached Images 090412_140629.jpg 090412_140721.jpg

  5. #25 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Am si eu incepand de azi o catelusa mica, nu stiu exact ce rasa e , nu stiu nici ce nume sa ii pun .. cert e ca nu trebuie sa imi fac griji din cauza vaccinelor deoarece am o vecina care lucreaza la asociatia lui Brigitte Bardo(sau cum o cheama si p-aia..), si ma va ajuta cu ele. Este mica si maronie. Poza este facuta in curte, in timp ce statea la soare,dormind. Varsta ei este de o luna si 3 saptamani sau 2,nu mai stiu exact.
    Attached Images Attached Images image0000.jpg

  6. #26 SP
    Member verde's Avatar
    un catel ,betty

  7. #27 SP
    Junior Member Cosucj's Avatar
    Peste o luna trebuie sa-mi dea o colega un pui de pisica. "jumatate siameza jumatate de pe strada" asa s-a exprimat.
    I-a murit ieri matzul, numit foarte original, Pussy, dar macar a dat nastere inainte sa moara. Mai tine puii o luna apoi vin si eu cu poza.

  8. #28 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    mda....eu am un broscoi testos o sa pun niste poze cu el..dar sa vad daca pana le pun eu ii iau un acvariu mai mare.

    ---------- Post added at 03:56 PM ---------- Previous post was at 03:55 PM ----------

    plus ca acum s-a rahatit p-acolo si mi-a infundat filtrul

  9. #29 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    My Baby Beagle: EMA, 11 luni! (Pozele sunt de cand era mai mica...)
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

  10. #30 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Un Husky, pe nume Oscar

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    My Baby Beagle: EMA, 11 luni! (Pozele sunt de cand era mai mica...)
    E o scumpa. Sa-ti traiasca (si sa ne mai pui poze) !
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Un Husky, pe nume Oscar
    Nu te credem pana nu vedem poze

  12. #32 SP
    Junior Member Cricku's Avatar
    Matzocu meu avea 1 an si 5 luni , l-am iubit enorm,era prietenul meu cel mai bun,din pacate Doamne-Doamne l-a vrut mai rpd langa Dansul!

    Iimi lipseste foarte mult,dar n-am ce face!!!
    Am multe amintiri frumoase alaturi de Mitchu!

    Nu va doresc sa treceti prin ce am trecut eu
    multa sanatate la animalute !!!


    PS: in ultima poza dormea in stilul Garfield
    Attached Images Attached Images image000.jpg image083.jpg picture-002.jpg picture-001.jpg picture-104.jpg picture-093.jpg

  13. #33 SP
    Member drik's Avatar
    Am 4 caini.. un ciobanesc mioritic, 2 mixuri de ceva si o pekineza.

    Daca se aliniaza stelele, cat mai curand un pui de rott si o tarantula pe care abia astept sa am unde sa o tin ca sa o cumpar odata.

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Am 4 caini.. un ciobanesc mioritic, 2 mixuri de ceva si o pekineza.
    Vrem POZEEEEE ! Altfel nu te credem

  15. #35 SP
    Member drik's Avatar
    Sunt un mincinos pana ajung acasa si le fac cateva poze

  16. #36 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    My Baby Beagle: EMA, 11 luni! (Pozele sunt de cand era mai mica...)
    ce tare e .. seamana cu Underdog ( cel din film ) la rasa cel putin

  17. #37 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    DonAdryan , cand o sa aiba pui , sa ma anunti si pe mine te rog .

  18. #38 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da, pai seamana cu Underdog pentru ca ambii sunt... Beagle!

    Christien, pui nu o sa aiba micuta decat peste un an, acum nu are decat 11 luni, si pana pe la 2 ani nu e bine sa aiba puisori...
    Insa recomand aceasta rasa tuturor, beagle-ii sunt f. curiosi si inteligenti, doar sunt caini de vanatoare. Pozitia lor e mereu cu nasu' in iarba (are simtul asta foarte bine dezvoltat) si cu coditza sus! Eu ii zic RADAR! Sunt foarte activi pana pe la 8-9 luni, insa dupa aceea se calmeaza oarecum, si sunt foarte cuminti si iubitori! De ex. EMA mea mereu face pishu' de emotie cand ma vede venind acasa, daca am lasat-o singura mai mult timp. Va dati seama cat de mult tine la mine si la sotia mea daca efectiv face pe ea de atata bucurie? Pe mine faza asta ma emotioneaza de fiecare data!

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    DonAdryan... asa pateam si eu cu Bell mea (dalmatian). Sa stii ca nu e totusi bine... trebuie sa faci intr-un fel sa o mai "indepartezi" un pic, sa nu se mai emotioneze atat de rau. Nu e bine cand sunt extrem de atasati de "stapan". A mea de exp. daca eram plecat 2 zile... 2 zile nu manca nu se atingea de apa... imi aducea lucrurile mele la intrare si statea si ma astepta. Mai rau a devenit cand a crescut. Cand plecam mai mult, incepea sa urle... asa cum fac lupiii in padure. Am incercat in fel si chip... pur si simplu nu putea trai fara mine. Dupa multe probleme cu vecinii si reclamatii la politie, a trebuit sa o dau... chiar daca mi-a rupt sufletul lucrul acesta. M-am gandit ce chin era pentru ea cat timp nu eram langa... Nu e bine sa ii cresti ca pe un copil, pentru ca devin prea atasati, prea dependenti de tine... si spre deosebire de un copil, ei raman tot timpul la aceeasi "capacitate de intelegere"...

    P.S. Ca sa-ti faci o idee de cat era de atasata, eu niciodata nu am avut nevoie de zgarda... Intotdeauna a mers langa mine fara sa fie nevoie de dresaj sau cureluse...
    Attached Images Attached Images p1010010.jpg

  20. #40 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da, inteleg ce spui, insa la EMA nu e chiar asa, are doar acea bucurie de moment, si trebuie sa deschid usa si sa o chem pe casa scarii sa nu se intample pe gresie... EMA sta singura, nici o problema, nu e atat de atasata, insa cand ma vede se intampla, nush ce e asa emotiva...

    Inainte sa o avem pe EMA, acum cativa ani, am avut o catelusa dobberman, Hanna. Exact ca si cu Bell a ta, nu puteam sa o las acasa. Lu' Hanna nu-i trebuia mancare, apa, nimic, decat sa fie cu noi. Daca stateam in pat acolo si ea, daca ma duceam la baie, si ea, etc. Cand plecam de acasa, plangeam la usa cu sotia (pe atunci prietena mea) pt. ca ni se rupea inima de cum plangea. Cand ne intorceam acasa, o auzeam de pe casa scarii cum plangea... Iti dai seama cat timp plangea daca inca o facea cand ne intorceam? Sau cine stie, o facea in reprize, insa era groaznic. La fel, NICIODATA nu a mers Hanna in lesa. Mergeam inclusiv prin centrul Clujului pe trotuar si nu se departa la 1m. In parc daca ma asezam pe banca, se culca langa mine, de trebuia sa o alerg eu prin parc ca sa nu stam pe loc! A trebuit sa o dam pentru ca nu mai puteam cu ea, cu plansetele si afectiunea... Cred ca stii exact prin ce am trecut noi atunci, pt. ca si tie ti s-a intamplat la fel... Mult timp nu am mai vrut sa aud sa-mi iau alt caine... Povestea lui Bella m-a emotionat si mi-a adus aminte de Hanna. Cainii sunt niste animale cu totul deosebite...

    Cand am luat-o pe EMA acum aprox un an, la insistentele sotiei, am jurat ca nu o mai dam pt. nimic in lume, si uite ca suntem la Londra de 1 luna jumate si EMA e la parintii sotiei... Mi-am incalcat oarecum juramantul, insa o sa facem tot posibilul sa o aducem langa noi cat de rpd (2-3 sapt. max.) pentru ca este parte din familia noastra si o iubim foarte mult!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 24 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 11 Last Post: 02-08-2014, 10:38
  2. Cruzimea fata de animale By RonanN1 in forum Pets
    Replies: 50 Last Post: 11-06-2014, 22:02
  3. Casa de copii - donatii By razvanrazy in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 06-12-2013, 12:17
  4. Cele mai scumpe animale din lume By MonkY in forum Pets
    Replies: 4 Last Post: 08-11-2013, 15:06
  5. Skyrim-uind prin casa... By MonkY in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 14-04-2012, 17:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts