Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 24 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 467

Thread: Ce animale de casa aveti ?

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asa este. Nu stiu cum fac animalutele astea dar se baga in sufletul tau intr-un mod aproape inexplicabil. Au si modul acela de a se uita in ochiii tai, in care nu mai e nevoie de cuvinte... te inmoaie complet. Este vorba aceea la noi "Cine nu are batrani sa-si cumpere". Eu as parafraza un pic si modifica in "Cine nu are un animalutz, sa-si cumpere !".

    Singurul lucru pe care-l urasc la animale, e ca parasesc lumea asta cu mult inaintea noastra. Mi-au murit 2 catelusi in brate si e... groaznic. Dar, sa nu mai vorbim de lucruri urate... trebuie sa ne bucuram de ei cat timp ii avem, pentru ca oricum ei ofera iubire si afectiune neconditionata. Cei care cred ca un animalut este alaturi de tine doar pentru mancare si un culcus, se inseala amarnic.

    Cu aceasta ocazie, v-as recomanda sa vizionati filmul "Marley & Me"... ca sa intelegeti ce inseamna viata unei familii in care apare un catelus. Cu Owen Wilson si Jennifer Aniston in roluri de zile mari... Pentru mine a fost impresionant. V-am salutat !
    Attached Images Attached Images animated_dog.gif

  2. #42 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Pe Mishu nici nu mai tin minte de cat timp il am, foarte posibil sa aiba in jur de 10 ani.
    Un puricos lenes care mai face din cand in cand cate o prostie, dar tin foarte mult la el.

    Misha este prietena lui cam de 2 ani, am gasit-o la mine la birou cu maxilarul spart, cred ca o batuse cineva si o abandonase.
    A umblat pe la veterinar si s-a vindecat, a stat o vreme pe la locul meu de munca si apoi am luat-o acasa. Acum leneveste fericita alaturi de Mishu

    Sharky este catelul prietenei mele, a fost cadoul pe care i l-am facut anul trecut de ziua ei, isi doarea foarte mult un west highland terrier.
    Tinand cont de faptul ca l-am crescut impreuna de cand era un prichindel, consider ca-i si al meu
    Attached Images Attached Images picture603x.jpg 2964313394aa291822ceo.jpg 28672827570129b5f40bo.jpg

  3. #43 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Poza promisa!
    Attached Images Attached Images imgp2251.jpg

  4. #44 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    my_dog.jpg

    O poza cu catelusa mea.

  5. #45 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Imi poate da si mie va rog cineva un PM care are acasa sarpe, as vrea niste informatii de la cineva mai vechi in domeniu.

  6. #46 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Prinsesem eu alaltaieri unul .. Daca nu ai spus mai devreme ..

  7. #47 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Am avut si eu o pisica dar maic-mea a dato la o prietena si a pierduto proasta mie dor mult de ea ..il chema Puffy si era baiat.. o culoare deosebita de portocaliu :X am sa pun poze , am sa le descarc de pe tel nush cand si am sa pun 1 sau 2 dintre cele mai frumoase

  8. #48 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Am avut si eu o pisica dar maic-mea a dato la o prietena si a pierduto proasta mie dor mult de ea ..il chema Puffy si era baiat.. o culoare deosebita de portocaliu :X am sa pun poze , am sa le descarc de pe tel nush cand si am sa pun 1 sau 2 dintre cele mai frumoase
    Auzi, da' ai dat si manualul de limba romana odata cu pisica pe care il chema Puffy si era baiat?

  9. #49 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Manualul ca manualul... dar sa ma vedeti pe mine, care fara sa-mi doresc luna asta ma voi trezi ca am si catel, si papagali (asta pe langa pesti)... Doar o luna, dar deja ma sperii. Revin cu poze dupa ce gasesc manualul... erm, dupa ce vin inculpatii

  10. #50 SP
    Member drik's Avatar
    offtopic: @GreyhounD: Oh Snap!

    ontopic: Maimutele mele Taki si Kita la 6 dimineata somnorosi. Pe Taki l-am dat intre timp pentru ca mai aveam inca 3. Acum am 4.



    Si monstrul prietenei mele. Atunci de 4cm.


  11. #51 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Am si eu o intrebare:
    Un Geko cam ce mananca,ce fel de "casuta" ii trebuie,etc... ?

  12. #52 SP
    Member drik's Avatar
    @X Zaktan XI

    Gecko din cate citisem se spune ca sunt foarte sensibili si exista sansa sa moara cand nu te astepti... mananca probabil greieri si lucruri din astea... Citisem cand imi cautam tarantula...

    Poti citi pe aceste site mai multe despre animale exotice: Animale Exotice Probabil vei gasi pe forum ceva si despre gecko... Este siteul unui baiat foarte pasionat de animale exotice de la care sper ca voi cumpara in curand o mica tarantula. Hope it helps...

  13. #53 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    E adevarat ca nu trebuie sa le dam apa?
    Attached Images Attached Images photo-0121.jpg

  14. #54 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    E adevarat ca nu trebuie sa le dam apa?
    Nu e adevarat: Porcusorul de Guineea - hranire. E simpatic foc. Sa-ti traiasca !
    Porcusorul de Guineea va avea acces in permanenta la apa de baut. Este gresita ideea, ca el nu are nevoie de apa. Este o mare diferenta dintre a supravietui, sau a trai sanatos! Desi verdeturile, legumele si fructele contin o cantitate semnificativa de apa, este greu de apreciat ce cantitate de lichide ar asigura nevoile sale zilnice, aceste nevoi fiind influentate si de temperatura mediului, umiditatea aerului, greutatea/starea porcusorului etc.
    Alegerea cea mai buna va fi o adapatoare care se poate instala la marginea custii. Porcusorul poate invata usor sa foloseasca adapatoarea, iar noi avem siguranta ca apa nu va fi murdarita sau rasturnata. Sunt mai multe tipuri de adapatori. Atentie mare! Adapatoarea cu cioc de metal este alegerea corecta, cea cu cioc de sticla se poate sparge usor.
    Daca nu ai posibilitatea sa-i cumperi adapatoare, poti folosi un vas mai gros si greu pe care nu-l poate rasturna. Porcusorul are talentul deosebit de a murdari si de a rasturna tava cu apa.
    Ai un porcusor de Guineea, care niciodata nu a baut apa? Solutia cea mai buna ar fi sa-i oferi posibilitatea de a invata adapatul de la un alt porcusor. Daca acest lucru nu este posibil, in diferite perioade ale zilei i se va duce la gura adapatoarea, la atingere el va simti apa care picura din cioc, va linge apa, si va descoperi modul de folosire a acesteia.

  15. #55 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mersi mult de raspunsul prin pm si de acesta.Ulterior am aflat ca exista un dispozitiv cu o bila care ii da foarte putina apa.Ma gandeam acum ce nume sa ii pun avand in vedere ca pe caine il cheama Catzel, si pe papagal il cheama Papagal.

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    Mersi mult de raspunsul prin pm si de acesta.Ulterior am aflat ca exista un dispozitiv cu o bila care ii da foarte putina apa.Ma gandeam acum ce nume sa ii pun avand in vedere ca pe caine il cheama Catzel, si pe papagal il cheama Papagal.
    Despre bila nu stiu... dar despre nume... avand in vedere cum ii cheama pe ceilalti, e clar: Porky. Sau Porcu'

  17. #57 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Avand in vedere ca pe caine il cheama Catzel si de fapt este o catea pe el cred ca il va chema Hamster.

    LE: dupa ce show a facut mama cred ca ii voi pune numele Zoia.

  18. #58 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Vo prezint pe mica mea fufa,Irina.Are 8 ani,noaptea ii place a hoinaresca si ziua sa doarma,dar ceva este ciudat,nu prea vad banii
    Attached Images Attached Images dsc00139.jpg

  19. #59 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    O dupa-amiaza de weekend cu Axy (cel alb) si Kim (siameza).
    Attached Images Attached Images img_0770.jpg img_0771.jpg img_0773.jpg img_0776.jpg img_0777.jpg img_0778.jpg img_0779.jpg

  20. #60 SP
    Junior Member Balzacu's Avatar
    El e Bonzo, shar-peiul plictisit
    Attached Images Attached Images .ypf7e190093-02.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 24 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 11 Last Post: 02-08-2014, 10:38
  2. Cruzimea fata de animale By RonanN1 in forum Pets
    Replies: 50 Last Post: 11-06-2014, 22:02
  3. Casa de copii - donatii By razvanrazy in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 06-12-2013, 12:17
  4. Cele mai scumpe animale din lume By MonkY in forum Pets
    Replies: 4 Last Post: 08-11-2013, 15:06
  5. Skyrim-uind prin casa... By MonkY in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 14-04-2012, 17:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts