Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Adoptie pui de pisica

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Adoptie pui de pisica

    Acum 3 zile, intr-o dimineata ploioasa in timp ce plimbam cainele, am gasit la coltul unui bloc doua pisici de doar cateva zile. Erau plouate amandoua, una dintre ele nu misca, parea moarta, iar cealalta mieuna si tremura. Desi m-am intors acasa dupa ce le-am vazut, nu am putut sa le las acolo, asa ca m-am intors si le-am luat acasa, le-am dus la un veterinar care le-a deparazitat si le-a dat cu frontline sau ceva similar pentru capuse/purici/paduchi/etc.

    Nu am vrut sa le pastrez, nici nu imi plac pisicile, dar nu m-a lasat sufletul sa le las sa moara in strada. Eu am avut grija de ele pana acum si o voi mai face inca o saptamana, pana cand sper sa le gasesc un adapost. Nimeni de la centre de animale nu e interesat sa ia puii. Aparent exista doar centre pentru caini. Momentan puii au inca ochii inchisi si ii hranesc cu seringa. Primele 4-5 saptamani sunt cele mai grele si e prea putina lume interesata sa le creasca in perioada asta. Eu din pacate plec din tara si nu am cui sa le las.

    Daca stiti pe cineva doritor de pui de pisica, va rog sa ma contactati prin PM. Poate reusiti sa mai intrebati prin stanga-dreapta pe la cunoscuti.

    Multumesc
    Attached Images Attached Images image.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bravos tudy... mai rar vezi pe cineva care sa se implice (mai ales pe cineva caruia nici nu-i plac pisicile). Am dat share si pe Facebook. Sa speram ca le gasim o noua familie.

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La fix s-a rezolvat. Maine urmeaza sa plec pentru o saptamana si azi le-a luat o domnisoara. Asa cum se rezolva toate, s-a rezolvat prin cunoscuti, prietenul vecinului sotului femeii de la serviciul colegei prietenei...

    A spus insa ca nu le va putea tine pe ambele ci doar pe una, asa ca in eventualitatea in care stiti pe cineva doritor de o pisica de 3 saptamani, let me know. Cel putin inca o saptamana vor ramane impreuna.

    Astazi una din ele, poreclita Luna, si-a deschis ochii. Cealalta e Marte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Pisica pentru adoptie By DeathOfArt in forum Pets
    Replies: 5 Last Post: 17-03-2015, 20:06
  2. Ofer spre adoptie pui de catel By Uziwood in forum Pets
    Replies: 1 Last Post: 27-11-2009, 00:19
  3. Papagal, pesti, caine sau pisica ? By MonkY in forum Pets
    Replies: 64 Last Post: 03-03-2009, 22:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts