Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Intel X58 va avea suport nativ de SLI

  1. #1 SP
    Member Wargasm's Avatar

    Intel X58 va avea suport nativ de SLI

    Nvidia a anuntat ca astfel orice placa de baza cu chipset Intel X58, va trebuii sa treaca de submisia lor. Va suna cunoscut? MS, PS, Nintendo. Orice placa care va trece submisia, va beneficia de-o cheie care odata cu instalarea driverelor, va fi integrata in BIOS-ul respectivei placi. Astfel, mobo-ul va beneficia de SLI nativ. Asta inseamna ca o placa va putea avea atat Crossfire, cat si SLI. Chipsetul Intel X58 va fi lansat pentru noile procesoare de la Intel, Nehalem.
    Attached Images Attached Images native.jpg nforce200.jpg picture-40.jpg

  2. #2 SP
    Member I-Ray's Avatar
    procesor Nehalem + 2 placi video 8800GT. mai mult nu vreau. pacat ca n-am bani.

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Da consolele ce au ?

  4. #4 SP
    Junior Member I Zuben I's Avatar
    Oh ho ho, x58 asta suna bine, oricum eu cred ca am sa astept dx 11 , si apoi voi face un upgrade.

  5. #5 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Sa vedem ce-o fi. Intentionam sa fac un upgrade la un 8400/8500 lunile astea, but WTF, astept Nehalem-ul.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda... si eu care gandeam pe termen scurt.... sa upgradez de la E8500 la E8600 si de la X38 la X41

    P.S. I don't like SLI at all. Consum dublu, de multe ori nejustificat. Consider ca SLI sau CrossFire merita doar pt. placi video din gama medium range, care la 2 bucati sa iesi mai ieftin decat una high end si poate si cu performante un pic mai ok. Sau, merita pentru maniacii care deja vad ca de-abia asteapta sa poata puna 4 placi video in SLI. Doh.

  7. #7 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Vremurile astea au apus.
    Diferenta de performanta e insesizabila, de multe ori chiar egala cu 0, datorita engine-urilor care nu valorifica SLI-ul sau X-fire-ul.
    Oarecum offtopic:
    Placile de baza actuale sunt total nefiabile. Crapa mai toate, dupa o perioada, ori la boot, ori AO, ori placile de retea sau placile de sunet de pe ele se duc. Unde esti tu Abit?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Portal 2 nu va avea suport pentru Move By Zombozo in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 26-02-2011, 10:44
  2. Zvon: PSP2 va avea suport 3G si ecran OLED By hibrid13 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 27-01-2011, 12:15
  3. Tiger Woods 2011 va avea suport pentru Arc By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 09-03-2010, 23:01
  4. Fable 3 va avea suport pentru Natal By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 24-10-2009, 00:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts