Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Ce este Playstation Plus?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Ce este Playstation Plus?

    Voi incerca sa explic pe larg ce este Playstation Plus (PS+) si ce servicii ofera acesta. PS+ este un serviciu premium ce a fost anuntat de Sony la conferinta organizata la E3 din 2010 si le va oferii clientilor sai cate lucrui in plus. In primul rand vreau sa evidentiez un luncru, tot ce am avut pana acuma va ramane la fel, adica nu vom fi nevoiti sa platim pentru a juca online. Daca sunteti interesat de PS+ trebuie sa stiti ca un abonament pe 3 luni va costa $18, iar unul pe un an de zile $50. In acest moment exista si o promotie, platesti un abonament pe un an de zile si vei primi 3 luni gratis. Hai sa vedem ce ne ofera acest serviciu:

    Full Game Trial: Gamerii vor avea posibilitatea sa incerce jocuri AAA full timp de o ora. Daca de exemplu nu sunteti siguri ca GTA4 sau MGS4 sunt jocuri bune si nu merita banii dumneavoastra, acum puteti sa le jucati timp de o ora. Tineti minte, nu este un demo, este chiar jocul full (retail version).

    Exclusive Offers: Stim cu totii ca PSN nu este extraordinar, e adevarat ca e free, dar nu se poate compara cu XBL din mai multe puncte de vedere, unul dintre ele fiind si "content-ul" (aici ma refer la themes, avatare si altele). Acest lucru se va schimba, PS+ va pune la dispozitia clientilor "premium themes and avatars" pentru a-si personaliza XMB.

    Priority Beta Invitation: Cei cu abonamnet PS+ vor primi invitatii la unele testari Beta, avand astfel oportunitatea sa vada din inainte cum va arata un joc.

    Automatic Downloads: Nu inteleg prea bine acest "feature" asa ca voi da un quote: "PlayStation�Plus downloads select demos, patches and firmware updates automatically, so you don�t have to think about it." Chestia e ca deja pot sa copiez si sa instalez automat un nou firmware sau patch si de unde stie consola ce demouri vreau eu sa copiez? Astept mai multe detalii, lamuriri despre acest feature.

    Free Games and Downloads: In opinia mea acesta este cel mai important "feature" al PS+. Lunar clientii vor primi jocuri gratis, un joc de pe PSN, doua minis si un PSone. In plus gamerii vor primi si cateva add-on pe gratis, oferta se va schimba de la o luna la alta. Stati nu va bucurati prea mult, Sony a anuntat ca daca veti intrerupe abonamentul, jocurile oferite cadou vor fi blocate pana la o subscriptie noua.

    PS Store Discounts: Cred ca toata lumea stie ce inseamna asta, ca cei cu abonament la PS+ vor avea posibilitatea sa achizitioneze diverse lucruri de pe PSN la un pret mai mic.

    Select Early Demos: Ca si XBL Gold, userii cu PS+ vor avea acces la majoritatea demourilor mai devreme decat userii obisnuiti.

    Acum depinde de fiecare daca crede ca merita acest serviciu, eu unul nu ma voi abona.
    Attached Images Attached Images playstationplus_hero.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Cea mai interesanta parte mi se pare intr-adevar cea cu Free Games and Downloads. Numai pentru un joc de pe PSN si un joc de PSOne si tot merita sa te abonezi.

  3. #3 SP
    Member HawK's Avatar
    Daca ne lasa sa jucam acele jocuri care le dau free si dupa ce ni se termina abonament-ul, era altceva.
    Totusi sunt curios cat de bine o sa mearga acest Full Game Trial.

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    S-a anuntat ceva de o versiune "trial", de exemplu o luna gratis? Nu de alta, dar vreau sa vad ce-mi ofera cu adevarat. PS3ul are deja destule lucruri pe Store, iar mare parte din ele nu ma intereseaza... asa ar putea fi si acest PS+. Singurul lucru care nu-mi prea convine este ca va trebui sa asteptam mai mult dupa demo-uri.

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    S-a anuntat ceva de o versiune "trial", de exemplu o luna gratis? Nu de alta, dar vreau sa vad ce-mi ofera cu adevarat. PS3ul are deja destule lucruri pe Store, iar mare parte din ele nu ma intereseaza... asa ar putea fi si acest PS+. Singurul lucru care nu-mi prea convine este ca va trebui sa asteptam mai mult dupa demo-uri.
    nu cred ca va exista un trial pentru PS+ si daca va exista o luna ar fi prea mult. oricum daca se anunta un trial sau ceva de genul banuiesc ca vei fi printre primii useri ai forumului care va afla acest lucru .

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    PlayStation Plus FAQ � PlayStation Blog


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 11-10-2013, 21:22
  2. Replies: 7 Last Post: 14-10-2009, 18:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts