Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: iControlPad disponibil pentru Pre-order

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    iControlPad disponibil pentru Pre-order

    In sfarsit o veste buna pentru gamerii indragostiti de iPhone si iPod: dupa aproape 3 ani de development si de amanari, anunturi false... iControlpad a ajuns in cele din urma in faza in care poate fi comandat. Pentru cei care nu cunosc, este vorba de un accesoriu care se "muleaza" pe iPhone aducandu-i acestuia controale fizice (exact ca un gamepad de consola).

    Prin urmare ceea ce asteptau de mult gamerii inraiti de la un iOS se apropie de realitate. Cu ajutorul unui digital d-pad, 2 stickuri analogice (mini sticks actually), 6 butoane frontale si 2 pe spate, iControlpad transforma iOS-ul in cea mai buna platforma de gaming portabila. Suporta diverse functii via Bluetooth, are o baterie interna de 1500mAh si un propriu firmware upgradabil pentru a suporta noi functii.

    Si conform vorbei "dupa una calda vine una rece", sa trecem repede in revista faptul ca momentan acest device nu este suportat oficial de catre Apple. Motiv pentru care acesta nu functioneaza (repet, momentan) decat pe iOS cu jailbreak. Insa cum acesta nu este ilegal, cine ne poate opri?

    Pretul unui pachet complet (contine controllerul, acumulatorul, chargerul usb - cu ajutorul caruia puteti sa va si incarcati telefonul in timp ce va jucati, atas-urile laterale si manualul) este de 74.99 USD. Momentan doar pentru fericitii din US... dar speram ca in curand sa putem pune si noi mana pe asa ceva. Personal nu cred ca e un device scump. La urma urmei, la 1500mAh puteti gasi "case-uri" care sar la 99.99 USD...

    Pagina de pre-order o puteti gasi aici: http://www.icontrolpad.com/order
    Attached Images Attached Images icontrolpad.jpg

  2. #2 SP
    Banned Trip's Avatar
    Haha, ce dragut arata. Pare chiar foarte util. Aveti idee ce joc este acela din screenshot ?



    In actiune


  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Aveti idee ce joc este acela din screenshot ?
    Giana Sisters.

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Din pacate nu e disponibil pentru Romania, le-am trimis un mail - dar n-am primit nici un feedback - se pare ca suntem "persona no grata"

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Din pacate nu e disponibil pentru Romania, le-am trimis un mail - dar n-am primit nici un feedback - se pare ca suntem "persona no grata"
    Eeh, stai sa inceapa vanzarile... ca le luam si noi de pe eBay. Serios acum, tu te asteptai sa accepte Romania cand ei nu vor face fata la vanzarile din US?

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu le-am promis marea cu sarea in email - inclusiv full coverege printr'un articol pe console games (si unul pe site ul AGERPRES)

  7. #7 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Trebuia sa zici si tu de Mediafax dude.. astia de p-afara numai de ei stiu

    Oricum, sigur o sa apara pe eBay si Amazon cat de curand.

  8. #8 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Atunci pe tine ma bazez sa postezi stirea in flux

  9. #9 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Va imaginati cate jocuri beat em up (gen Devil May Cry) ar aparea daca acest periferic ar fi folosit si la jocuri oficiale?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 24-01-2014, 17:35
  2. Replies: 22 Last Post: 22-08-2013, 14:28
  3. Bonusuri pre-order pentru LBP: PSP By zinodaur in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-10-2009, 17:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts