Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Diablo 3 primeste un expansion pack: Reaper of Souls

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Diablo 3 primeste un expansion pack: Reaper of Souls

    Astazi la conferinta de presa din cadrul Gamescom 2013, cei de la Blizzard au anuntat in sfarsit un mult asteptat expansion pack pentru Diablo 3. Acesta poarta numele de "Reaper of Souls" si vine cu o noua clasa (the Crusader), un nou capitol, nivel maxim marit, noi optiuni de finalizare a jocului, noi monstrii si desigur... si mai mult loot.

    Reaper of Souls se axeaza pe ingerul mortii (Malthael) care are preluat controlul la "black soulstone" (care il tine pe Diablo insusi). Blizzard promite un joc mult mai "dark" de aceasta data. Expansion pack-ul are loc in Westmarch, o locatie plina de secrete (inclusiv Death Orbs).

    Am primit ceva detalii si despre Crusader, care este un holy knight (a nu se confunda cu paladin-ul din Diablo 2). Mai exact acesta a fost descris ca fiind "a war machine made human". Din skill-urile preferate avem Shield Bash si Falling Sword.

    Sistemul de loot a fost atat de mult modificat incat Blizzard l-a denumit "Loot 2.0". Acesta include un sistem de tip "smart drop" (unde sunt crescute sansele sa-ti cada un drop pentru clasa ta), dar care diminueaza sansele de a da de mii de useless drops. Tot din sistemul nou de loot face parte si un nou artisan: The Mystic", care iti va da posibilitatea sa modifici stats-urile pe un anumit item.

    Mai avem si o optiune de Loot Runs unde totul este random (atat dungeon-ul cat si monstrii). Si in final despre sistemul Paragon am aflat ca acesta nu va mai avea nivel maxim (deci puteti urca oricat de mult doriti).

    Din pacate insa nu a fost prezentata nicio data oficiala, dar avand in vedere ca Reaper of Souls este playable la booth-urile Blizzard de la Gamescom, banuiesc ca nu va mai trece mult pana il vom vedea live. Poate, cine stie... chiar cu ocazia lansarii Diablo III pe console (03.09.2013).
    Attached Images Attached Images diablo-3-reaper-souls.jpg

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    HELL YEAH! Am un motiv sa ma reapuc, cu ocazia asta poate isi mai revine AH-ul

  3. #3 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Nu stiu ce sa zic la cat am asteptat Diablo 3...si nici nu am terminat campania. Parca lipseste ceva din partea a 3 a. Nu se mai vorbeste asa de mult despre lansarile Blizzard cu era odinioara. In primul rand sa il faca naiba mai greu.

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mai greu? E destul de greu si asa! Da-ti monster power pe 10 daca vrei greu .

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si iata ca a venit si cinematic-ul de la Blizzard:


  6. #6 SP
    Member eneea's Avatar
    Sunt curios daca expansionul o sa fie lansat si pe console...inca nu ma tine laptopul pt diablo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Destiny primeste al doilea expansion pack By MonkY in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 07-05-2015, 02:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts