Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Si la Google se abandoneaza corabia...

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Si la Google se abandoneaza corabia...

    O sa spuneti probabil ca am ceva cu stirile legate de numele mari care parasesc companiile serioase. Si dupa ce Don Mattrick a parasit Microsoft pentru Zynga, Steve Balmer e pe picior de plecare si el... ati putea spune ca sunt cu ochii doar pe Microsoft. Well, not really! Am avut in vizor si Google, unde mi s-a parut ciudat cand acum cateva luni co-founder-ul si CEO-ul Android (Andy Rubin, cel considerat ca fiind "parintele" OS-ului Android) a fost inlocuit de Sundar Pichai. Iar astazi aflu ca VP-ul Android (Hugo Barra) paraseste si el "corabia" pentru a se alatura celor de la Xiaomi.

    Stiu ca astfel de miscari de trupe se intampla destul de des in lumea unor astfel de corporatii, dar mie unul mi se pare cam bizar sa vezi 2 nume mari de la Google plecand in aceste momente. La Microsoft am inteles: Mattrick a comis-o grav de tot cu Xbox One, Balmer a produs nenumarate probleme (vezi Zune, Windows 8, Surface, etc..), dar in cazul Google, unde toata lumea spune ca e "raiul pe pamant" pentru angajati, cifrele arata bine... mi se pare foarte ciudat.

    Is there some trouble in paradise?!?

    Cateva referinte:
    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...r-de-la-zynga/
    http://www.consolegames.ro/forum/f64...ste-microsoft/
    Android VP Hugo Barra leaves Google, joins Chinese phone maker Xiaomi (updated)
    Andy Rubin no longer leading Android, replaced by Chrome exec Sundar Pichai (update: memo)
    Attached Images Attached Images android_vp_hugo_barra.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Probabil i-au oferit salariu mai mare, numai el stie de ce a plecat. Nu vreau sa enervez vreun fanboy Android dar nu e chiar cel mai stralucit sistem de operare, cel putin mie mi se blocheaza foarte des (si nu doar pe un singur device ci pe trei diferite).

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Si tocmai ce vorbeam de Xiaomi acum o saptamana - 2.. Se pare ca chinezii fac eforturi mari pentru a se alatura numelor mari in telecomunicatii (cel putin ca nr. de vanzari, nu neaparat ca si calitate, dar pe ce producator il mai intereseaza calitatea in zilele noastre, nici macar la Mercedes sau Lexus nu mai conteaza asa ceva..).

  4. #4 SP
    Junior Member adydeluxe's Avatar
    cei de la google probabil au refuzat sa-i mai dea bonuri de masa.....

  5. #5 SP
    Junior Member zoddic's Avatar
    sau credite bancare cum a plecat la noi Craioveanu

  6. #6 SP
    Junior Member rem_spleep's Avatar
    Android s-a nascut mort. Au laut chestii open source de peste tot le-au impreuna si au zis bine uite ce va dam. Super marketing super hype, lipsa unei concurente serioase (si iOS e un jaf, da macar l-au facut ei, windows ramas in urma), l-au transformat in lider autoritar de piata. Voi de ce crezi ca au aparut atatea iteratii? Carpeli bineinteles. Cei care is obligati sa programeze pentru el il injura non-stop.
    Oricum mie imi place cum au reusit Google sa isi creeze imaginea asta f buna printre necunoscatori, tot ce este Google este bun in conceptia generala. Cand ei sunt cea mai cinica corporatie ever, strang date despre toti si le vand pe bani grei,

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Google Play Store By MonkY in forum Android
    Replies: 6 Last Post: 16-03-2021, 21:26
  2. Google Chrome By paul in forum Software
    Replies: 61 Last Post: 26-03-2016, 22:33
  3. Google Nexus 7 By calin_kalf in forum Android
    Replies: 37 Last Post: 08-02-2014, 17:18
  4. Google Drive By ffocus in forum Android
    Replies: 1 Last Post: 26-04-2012, 21:52
  5. Google+ By Alexandru in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 08-09-2011, 07:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts