Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 33 of 33

Thread: Adio CHIP & Co.

  1. #21 SP
    Member Mechatronick's Avatar
    Quote Originally Posted by killuminati View Post
    pentru a nu stiu cata oara: LEVEL NU dispare CI DOAR CHIP.

    s-ar spune ca sunteti mari consumatori de stiri tv la cat de usor preluati informatia fara sa o treceti prin filtrul gandirii.

    cititi quote-ul din primul post: "Astazi revista CHIP(!=Level) moare un pic..."



    nota: != inseamna diferit/not equal
    LEVEL Decembrie 2013 - Ianuarie 2014 PREVIEW

    Dar ai dreptate, Level nu dispare, cel putin nu ala din Turcia sau Cehia.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O sa postez si aici, in caz ca nu va mai merge deloc. Mare pacat... mai ales mi se pare urat modul in care nu li s-a dat macar angajatilor o explicatie, un punct de reper... poate chiar si un ajutor. In fine, pare a fi ceva tipic romanesc.
    Re: LEVEL Decembrie 2013 - Ianuarie 2014 PREVIEW
    Oameni buni, degeaba intrebati asta aici. Toti redactorii Level nu mai sint in momentul acesta angajati ai editurii care publica Level, preavizele lor au expirat deja. Singura modalitate de a incerca sa aflati ceva despre revista este contactarea directa a celor responsabili de conducerea editurii - daca aceasta mai exista, mind me. Orice intrebare pusa aici este inutila, cine sa va raspunda, eu si colegii mei care sintem someri in momentul acesta? Noi habar nu avem ce se intimpla cu o publicatie de aparitia careia nu mai sintem responsabili in nici un fel si cu care nu mai avem nici un contact. Luati legatura direct cu managerii...

    Pe de alta parte, si eu sint curios daca apare acest ultim numar, am scris 20 de pagini la el, cu pasiune. Va dati seama ca m-am interesat deja de citeva ori - si e ceatza, fratilor, ceatza deasa. Raspunsul nu o sa-l afle nimeni intrebind aici, si, probabil, nici intrebind in alta parte. Ceatza.

  3. #23 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu am renuntat la revistele lor de cativa ani. Presa scrisa nu mai are nici cea mai mica sansa in fata avalansei de informatii online. Cat timp scriau ei un articol, apareau 2-300 de articole asemanatoare, gratuite pe internet.

  4. #24 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Nu erau asemanatoare, erau facute cu bun gust si simt al umorului. In limba romana, de niste oameni care au crescut cam in aceeasi perioada, in aceeasi tara, aceleasi "timpuri" cu noi. ofereau unele chestii pe care nu le poti obtine pe IGN sau din alte locuri.
    Nu de putine ori am jucat un joc dupa ce am citit de el din revista, dupa ce toate review-urile online ma faceau sa-i intorc spatele. Se vedea ca e o munca facuta din pasiune si mai putin pentru bani.

  5. #25 SP
    Member Privatul's Avatar
    Din pacate level s-a inchis insa baietii (de kimo stiu sigur) pregatesc o surpriza in sensul bun al cuvantului. Din ce stiu in 2-3 luni isi vor relua activitatea.

  6. #26 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    Nu erau asemanatoare, erau facute cu bun gust si simt al umorului. In limba romana, de niste oameni care au crescut cam in aceeasi perioada, in aceeasi tara, aceleasi "timpuri" cu noi. ofereau unele chestii pe care nu le poti obtine pe IGN sau din alte locuri.
    Nu de putine ori am jucat un joc dupa ce am citit de el din revista, dupa ce toate review-urile online ma faceau sa-i intorc spatele. Se vedea ca e o munca facuta din pasiune si mai putin pentru bani.
    Fara sa doresc sa supar pe cineva, trebuie sa spun ca probabil am citit reviste diferite. Da, erau asa cum spui tu mai demult, insa in ultima vreme s-au transformat in ceva super-comercial si care nu mai avea pic de haz. Mi-e dor si mie de vremurile in care The Hobbit si Game Over chiar erau funny.

  7. #27 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Meanwhile in Sweden:
    Attached Images Attached Images 1622077_541552759291775_1273442629_n.jpg

  8. #28 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    http://www.paginademedia.ro/2013/12/...pe-dat-tunuri/
    Dan Bădescu, pentru Paginademedia.ro:
    “Am ajuns în situația de a nu mai putea plăti oamenii și nici tipografia. Noi trăim din vânzare și din publicitate, dar distribuitorii nu țin cont de asta, nu îi interesează. Sunt porți pe a da tunuri.
    În primă fază, distribuitorii ne-au adus în insolvență. Din cauza lor am ajuns în insolvență. Acum am ajunsă să închidem titlurile.”
    Ce e de făcut?
    “Vom vedea dacă trecerea pe online este cea mai bună variantă. Suntem în situația de a avea numerele gata, dar de a nu putea să le scoatem, pentru că suntem în imposibilitatea de a plăti tipografia. Dacă găsesc pe cineva să preia titlurile, poate că ele vor merge mai departe.”
    si la general:
    Insolvențe în serie pe piața de difuzare de presă : Cătălin Tolontan

    Problema nu este ca nu citeste lumea, ci ca ajung banii cititorilor greu(sau chiar deloc) la edituri.

  9. #29 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Site-ul revistei Level nu mai exista

  10. #30 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mare pacat. Eu unul am tot sperat ca are server-u' ceva bube, dar nu e asa.

  11. #31 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    tineti un ochi pe aici https://www.facebook.com/nivelul.doi

  12. #32 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    S-ar putea sa fie prea putin, prea tarziu... In ziua in care Flipboard, Pulse si tonele de agregatoare de news-uri sunt la un click distanta (si sunt FREE), a veni doar cu niste traduceri din varianta germana, s-ar putea sa nu fie suficient. Insa, vom trai si vom vedea!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Adio Aperture & iPhoto! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 4 Last Post: 03-07-2014, 08:33
  2. Adio Panasonic plasma... By MonkY in forum Tech News
    Replies: 15 Last Post: 27-12-2013, 16:19
  3. Adio HDMI By LeGenD in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 02-07-2010, 03:28
  4. Adio NHL 2K? By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 20-12-2009, 15:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts