Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Castigatorul turneului de Hearthstone, acuzat ca a trisat

  1. #1 SP
    Banned flavi_us's Avatar

    Castigatorul turneului de Hearthstone, acuzat ca a trisat

    Radu "RDU" Dima, castigatorul turneului de Hearthstone din cadrul Dreamhack (Romania), a plecat acasa cu un premiu de 10 000$, dupa ce l-a invins pe Jason "Amaz" Chan in finala. Toate bune si frumoase cu o singura exceptie... acesta e acuzat ca ar fi trisat. In timpul celui de-al doilea joc al finalei, RDU a inceput sa primeasca mesaje de sustinere de la prietenii din lista de Battle.net. Din pacate, unul dintre aceste mesaje ii dezvaluie mana adversarului.

    La sfarsitul meciului, Dima a raportat incidentul organizatorilor, care au sters lista de prieteni a ambilor concurenti, si au dat drumul celui de-al treilea meci. Romanul s-a impus cu 3-0, si oficialii turneului au stabilit ca acel "hint" primit nu a influentat in niciun fel soarta partidei. Adevaratele controverse au inceput in momentul in care inregistrarea partidei a fost analizata mai bine, si s-a ajuns la concluzia ca anumite mesaje cu textul "Hi mum", ar putea reprezenta indicii cu privire la cartea legendara extrasa de Amaz - Leeroy Jenkins.

    Jason chan a avut un moment de fair-play rar intalnit, inregistrand un video in care isi exprima convingerea, ca Radu Dima nu a trisat.



    Cum era de asteptat, din acest incident cel mai prost au iesit organizatorii, multi critici insistand chiar ca ar trebui impartit premiul final intre cei doi. Acestia nu au comentat inca incidentele.

    Voi ce credeti, a trisat sau nu, si ce masuri ar trebui sa ia organizatorii?
    Attached Images Attached Images pufulete.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member MicuD's Avatar
    Iar ne facem de rahat in Europa?

  3. #3 SP
    Member hibrid13's Avatar
    L-am urmarit mult pe pustiu asta si chiar pune pasiune in ceea ce face, mai ales in HS, deci ar trebui admirat pentru succesul asta. Chiar nu cred ca a fost planuita toata situatia, astfel incat sa i se dea mesaj cand apare o anumita carte in mana adversarului. Da, intr-adevar, a fost faza cu 'Hi mom' din meciul pe care-l jucase in semifinale, contra lui Reynad, dar nu ar fi putut sa-l ajute cu nimic din moment ce deciziile de joc ramaneau aceleasi. Chiar nu trebuie aruncate sageti in stanga si-n dreapta, doar ca ar fi fost cel mai corect sa se fi rejucat cel de-al doilea meci, cu toate ca 'dezvaluirea' nu a influentat cu nimic partida. Insa, cum si multi altii au spus-o dupa incidentul asta, Blizzard chiar ar trebui sa construiasca repede un fel de 'dnd sau busy mode', prin intermediul caruia sa nu mai poti primi mesaje sau sa comunici cu prietenii din lista. In ultima instanta, respect pentru fairplay-ul lui Amaz, e un jucator extraordinar si un streamer de nota 11.

  4. #4 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Mesaje cu "Hi mum" au fost primite si in finala, minutul 18 al meciului.

  5. #5 SP
    Junior Member MicuD's Avatar
    Eu vreau sa stiu de ce chatuiesc in finala si semfinala? Mi se pare inutil si tentant plus ridica discutii si speculatii mai bine opresc sau interzic chatul.

  6. #6 SP
    Member Imperatore's Avatar
    ...eu in locul lui opream partida si ii dadeam afara pe prieteni in capace dupa cap !

  7. #7 SP
    Member Buyk's Avatar
    Hmm o rezolvare eficienta ar fi ca semifinaliștii și finaliștii sa aiba chatul, telefoane pe off acum serios ești într-un turneu nu acasa cu vinul lângă tine si sămânța in mână.

  8. #8 SP
    Member Kratos's Avatar
    Organizare de e 2 lei. Chiar nu s-a gandit nimeni ce tampenie este sa-i lasi pe cei care vad cartile ambilor jucatori sa discute pe Chat?!?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Hearthstone: Heroes of Warcraft By MonkY in forum Console Club
    Replies: 508 Last Post: 08-11-2019, 17:15
  2. Licitatie: Cheie Hearthstone By Razorel in forum Licitatii
    Replies: 8 Last Post: 15-01-2014, 15:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts