Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Top 10 jocuri pentru Playstation 3

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Top 10 jocuri pentru Playstation 3

    Consola Playstation 3 a implinit deja 2 ani. In aceasta perioada au aparut aproximativ 500 de titluri pentru Playstation 3, iar acum vine momentul sa vedem care sunt cele mai bune 10 titluri pentru consola, jocurile ce nu trebuie sa lipseasca din colectia unui gamer. Acest top este bazat pe preferintele personale si pe jocurile pe care le-am jucat. Din pacate nu am avut ocazia sa joc pana acum Orange Box, Dead Space, Burnout sau Little Big Planet. Deci sa incepem topul.

    10. Call of Duty World at War: Un nou joc din seria Call of Duty. Produs de Treyarch, Call of Duty World at War este foarte asemanator cu Call of Duty 4: Modern Warfare. Motorul grafic si multiplayerul sunt foarte asemanatoare, insa sunt aduse cateva imbunatatiri. Call of Duty World at War are o poveste slaba, lucru tipic unui FPS ce are actiunea in al doilea razboi mondial. In multiplayer puteti pierde destul de multe ore, fiind disponibile destul de multe harti si moduri de joc. Confruntarile sunt intense, dar COD5 nu se ridica la nivelul predecesorului sau, COD4

    9. Assassin's Creed: Assassin's Creed ne spune povestea lui Desmond Miles, urmasul unui temut asasin numit Altair. Pe parcursul jocului veti intra in pielea lui Altair si veti incerca sa va redobanditi statutul de cel mai bun asasin. Povestea jocului este buna spre foarte buna. Grafica si sunetul sunt la inaltime, mai ales grafica. Singura problema majora a jocului este repetitivitatea acestuia, insa puteti trece peste acest impediment.

    8. Resistance 2: Mai mare decat predecesorul sau, inseamna si mai bun decat predecesorul sau? In acest caz da. Resistance 2 este un joc foarte bun. Pe parcursul campaniei singleplayer veti infrunta creaturi gigantice. Multiplayerul permite partide de pana la 60 de jucatori in Versus, iar modul co-op poate fi jucat in 8 persoane. Grafica este foarte buna, caracterele si mediul inconjurator fiind foarte detaliate. Resistance 2 este unul dintre cele mai bune FPSuri lansate pentru PS3

    7. Resident Evil 5: Desi nu am terminat jocul pot spune ca am jucat destul de mult pentru a-mi da seama ca este unul dintre cele mai bune jocuri de PS3. Grafica este superba fiind in topul celor mai aratoase jocuri. La capitolele gameplay si poveste jocul sta bine. Modul co-op este o noutate bine venita deoarece AIul coechipierilor nu este foarte bun.

    6. Grand Theft Auto IV: Un nou joc din seria GTA. Povestea il are ca personaj principal pe Niko Bellic, un emigrant sarb ce vine in Liberty City ademenit de varul sau Roman. Cand acesta ajunge in Liberty City isi da seama ca lucrurile nu stau foarte bine. Povestea este foarte buna, cel putin din punctul meu de vedere. GTA4 ofera o gama variata de activitati cand nu dorit sa efectuati misiuni. Puteti merge la biliard, bowling sau darts. Sunetul este la inaltime, insa nu pot spune acelasi lucru si despre grafica. Desi este un joc open-world ma asteptam la ceva mai mult pe partea grafica, insa si asa este bine. In GTA4 a fost introdus si un mod multiplayer, dar acesta nu este foarte stralucit.

    5. Uncharted Drake's Fortune: Naughty Dog loveste din nou. Uncharted este unul dintre cele mai bune jocuri de PS3 lansate. Poveste este foarte buna, iar grafica este superba. Uncharted este un action-platformer foarte reusit din punctul meu de vedere. O experienta de neuitat ce nu trebuie ratata de niciun posesor al acestei console.

    4. Killzone 2: Killzone 2 este unul dintre cele mai asteptate jocuri de PS3. Acesta a fost lansat in februarie si a impresionat pe aproape toata lumea. Grafica este impresionanta, Killzone 2 fiind cel mai frumos joc de pe console din punct de vedere grafic. Un alt plus al acestui joc este senzatia pe care o ai cand folosesti o arma, aici gloantele chiar au un impact. Multiplayerul a ridicat acest titlu. Exista mai multe clase, fiecare cu abilitati si echipament specific. Povestea nu este impresionanta, dar isi face bine treaba.

    3. Call of Duty 4 Modern Warfare: Cel mai vandut FPS din istorie este si cel mai bun FPS din istorie. Infinity Ward a realizat un joc in care te atasezi de personaje, un lucru cu adevarat rar intalnit in FPSuri. Grafica este foarte buna, insa piesa de rezistenta o reprezinta multiplayerul. Sistemul de ranking si perkurile au facut ceva special din acesta. Succesul acestui sistem poate fi vazut si acum, cand majoritatea jocurilor il copiaza. Din pacate jocul este foarte scurt, dar multiplayerul salveaza situatia.

    2. Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots: Povestea excelenta, grafica fenomenala si sunetul excelent fac din acest joc un must have pentru orice gamer. Cu siguranta unul dintre cele mai bune jocuri lansate vreodata. In MGS4 a fost introdusa si o componenta multiplayer, numita Metal Gear Online, dar aceasta nu s-a ridicat la nivelul concurentei. Pentru acest joc merita cumparata o consola Playstation 3, pentru ca MGS4 reprezinta o experienta ce nu trebuia ratata

    1. Bioshock: Posesorii consolei Playstation 3 se pot plimba prin Rapture dupa o asteptare ce a durat un an. Povestea este excelenta, atmosfera este incredibila, iar grafica si sunetul reprezinta elita acestei generatii. Bioshock ramane un must have, Bioshock ramane acel joc incredibil ce a fost pe Xbox 360 si PC doar ca acum este si pe PS3. Nu ratati acest joc, pierdeti unul dintre cele mai bune jocuri lansate vreodata.

    Mentiuni: Battlefield Bad Company, Unreal Tournament 3, Ratchet and Clank Future Tools of Distruction, Resistance Fall of Man, Rainbow Six Vegas, Rainbow Six Vegas 2, Oblivion, Heavenly Sword, Gran Turismo 5 Prologue, Mirror's Edge
    Attached Images Attached Images bioshock-screenshot-big.jpg

  2. #2 SP
    Member Dromoter's Avatar
    What about inFamous?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    What about inFamous?
    In 06.04.2009 cand a fost scris articolul, inFamous era in cel mai fericit caz "pe drum"... Asa, putem intreba de ce nu e Prototype ? De ce nu e Final Fantasy XIII, sau mai stiu eu ce joc va iesi anul acesta...

  4. #4 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    GTA 4 l-as fi clasat pe un loc mai fruntas, dar cred ca tine de gusturi.
    Excelent top.

  5. #5 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu as da locul 1 lui MGS4. Dar asta sunt doar eu.

  6. #6 SP
    Member Snake's Avatar
    Multumesc pentru top erik ! TOP10 PS3 al meu ar fi asa:

    1. MGS 4
    2. GTA IV
    3. UNCHARTED
    4. LBP
    5. COD 4
    6. KILLZONE 2
    7. BIOSHOCK
    8. BURNOUT PARADISE
    9. ASSASINS CREED
    10.DEAD SPACE

  7. #7 SP
    Junior Member sanehorya's Avatar
    Eu as pune MGS4 pe primul loc fiind din punctul meu de vedere mai bun decat Bioshock acesta din urma find o portare pe PS3 a unui joc foarte bun pe PC... Foarte bun topul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Top 10 Jocuri pentru Wii By GreyhounD in forum Nintendo Wii
    Replies: 11 Last Post: 18-07-2011, 15:16
  2. Top 5-10 Playstation One Games By carcru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 5 Last Post: 09-04-2011, 12:19
  3. Data de lansare pentru Top Spin 4 By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 19-01-2011, 01:51
  4. Replies: 3 Last Post: 28-07-2009, 08:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts