Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast
Results 241 to 260 of 290

Thread: Netflix vine in Romania!

  1. #241 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    A functionat, insa fratele meu are acces la mai multe seriale, spre exemplu el are The Big Bang Theory, serial pe care eu nu-l găsesc.

  2. #242 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai da, in UK sau US etc, lista de filme este de 100 de ori mai bogata ca la noi


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #243 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    ...înțeleg.

  4. #244 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pune un DNS de US si o sa ai conținutul din State, eu am folosit
    https://www.smartdnsproxy.com
    Ai acolo pașii pe care ar trebui să-i urmezi, e foarte simplu.

  5. #245 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Bizzare - unde e fratele tau ?

  6. #246 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pune un DNS de US si o sa ai conținutul din State, eu am folosit
    https://www.smartdnsproxy.com
    Ai acolo pașii pe care ar trebui să-i urmezi, e foarte simplu.
    Cat costa, după cele 14 zile de free trial?
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Bizzare - unde e fratele tau ?
    UK, Londra.

  7. #247 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa primești oferta de la ei

  8. #248 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    in US nu e big bang theory either deci mai bine iei direct de UK VPN-ul ala - poti incerca si tunnel bear (ai trial acolo niste trafic 500 MB sau 1 GB nu mai stiu exact)

  9. #249 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Eu am activat Netflix-ul direct din aplicatia TV-ului, am vreo sansa pentru contentul din US in acest caz? Am abonament de 12 euro parca, cel care face stream la 4k.

  10. #250 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Doar prin asa ceva
    https://www.smartdnsproxy.com/

  11. #251 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Dant3, ai idee cum naiba folosim ăla pe aplicația tv-ului?

  12. #252 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fa-ti cont Trial si vorbește cu ei, îți explica ce setări ar trebui să faci in router. Au chat 24/24

  13. #253 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Va trebui sa va faceti cont la ei si sa puneti ip-urile oferite de ei ca dns manual in setarile conexiunii wireless a televizorului. Totodata va trebui sa va activati ip-ul asignat router-ului vostru pe situl lor in contul pe care vi l-ati facut. Pentru Netflixul de US de cele mai multe ori poate fi necesar si sa setati anumite ip-uri (dns-uri) in rubrica de static routing din router.

    Supportul lor va ajuta dar tot trebuie sa va descurcati cu setarile.

    Dupa 7 zile va expira trial-ul si fie va faceti abonament fie va faceti alt cont.

    Eu am abonament de un an si sunt in mare multumit. Totusi trebuie sa spun ca eu folosesc mai mult Hulu, Crackle si Amazon. Folosesc insa si Netflix destul. In general la netflix apar probleme din cand in cand pentru ca netflixul e destul de activ in a mentine limitarile regionale si a bloca accesul userilor din alte regiuni catre US. Au fost perioade cand n-a functionat netflixul prin smartdnsproxy si cateva zile, desi de cele mai multe ori dureaza cateva ore.

    Supportul lor insa e destul de activ, si pentru mine care folosesc atatea aplicatii merita investitia.

    PS: pana sa imi fac abonament foloseam dns-uri aparute public, atat pentru US cat si Uk. Dar alea deveneau obsolete foarte repede. Initial si astia de la smartdns aveau dns-uri pentru mai multe tari pe netflix. Dar acum au doar US

  14. #254 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    14 zile Trial, nu 7

  15. #255 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Salut, am si eu o rugăminte la voi va rog: de fiecare data când încerc sa deschid un episod din sezonul 4 din House of cards, îmi iese din aplicația de pe tv. Ideea e ca se comporta in felul asta doar la sezonul 4. Nu am încercat de pe alte dispozitive. Poate verifica cineva dintre voi dacă vi se comporta la fel? Mulțumesc anticipat.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #256 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am testat de pe un LG cu WebOS 2.0 si functioneaza. Merge si pe aplicatia de android.
    Pot testa si pe un Samsung cu Tizen, daca vrei.
    Pe ce TV ai probleme, daca mai ai?

  17. #257 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Sony 55w815b


    Sent from my iPad using Tapatalk

  18. #258 SP
    Member marv's Avatar
    am mai patit si eu chestii de genul. Isi revenea la un moment dat. Sfatul de pe internet era sa golesti cache-ul. Poti sa incerci asta.

    O vreme am folosit Netflix de pe consola PS4, pentru ca cel de pe smart TV avea prea multe crash-uri.

  19. #259 SP
    Member valentin2007's Avatar

    Netflix vine in Romania!

    Habar n-am cum sa șterg cache-ul chestia e ca nu nu e ceva de moment, țin minte ca de acum câteva luni când am încercat sa îl deschid, la fel se comporta. Deci nu cred ca e ceva de moment...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #260 SP
    Member ConuGeo's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari programe pe Netflix By Dant3 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 31 Last Post: 17-08-2014, 03:43
  2. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58
  3. Netflix By Bobby in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 28-07-2010, 10:37
  4. Netflix ajunge si pe Wii By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 13-01-2010, 21:27
  5. Netflix pe Wii? By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 24-03-2009, 10:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts