Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 15 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 290

Thread: Netflix vine in Romania!

  1. #201 SP
    Member maniac360's Avatar
    Intr-adevar e cam jenanta oferta pentru Romania si la fel si lipsa subtitrarilor. Sper ca in viitorul nu prea indepartat sa se amelioreze semnificativ situatia.
    Eu personal o sa-l tin pentru ca e ieftin si inca se poate folosi smartflix-ul.

  2. #202 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  3. #203 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    De pe twitter, acelasi site.

    uFlix ‏@uFlixDNS 12h12 hours ago
    Hi everyone! The new fix is in place. Please test it out. If anyone gets proxy/vpn error issues, please submit a ticket immediately. Thanks!

    Din cate am inteles tot ce au facut pana acum a fost sa blocheze IP uri. Astia cu DNS/VPN o sa isi schimbe IP urile si o mai ardem asa cateva luni.

    Momentan eu cu simpletelly n-am avut nici o problema.

  4. #204 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Weird fact. In casa mea am folosit in ultimele 3 saptamani 2 conturi. Al meu pus pe doua console si al fratelui meu pus pe smart tv si pe care il folosea si el acasa pe tv ul lui. Pe toate device-urile mele si ale lui aveam puse dns uri. De ieri doar contul lui nu mai functioneaza. Indiferent ce dns ii punem si pe ce device. Mesajul de eroare e cel cu fol proxy etc. Contul meu insa functioneaza perfect

  5. #205 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Nici o veste de mai bine, pana acum?
    Singura noutate e ca au inceput sa incaseze, adica a trecut si luna de moca... A mai citit cineva ceva despre ce s-ar mai putea intampla?

  6. #206 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    singura mea veste de mai bine este ca cel putin pe contul meu, chiar si dupa o luna, pot folosi in continuare contul cu DNS de US. mi-au luat si mie banii ptr noua luna. sper ca macar pana la sfarsitul ei sa nu patesc si eu ce a patit frate-meu pe contul lui, in care orice DNS as folosi imi da eroare cu proxy.

  7. #207 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Insula Dramei Totale are audio in limba romana. Mai sunt si altele?

  8. #208 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am intampinat si prima problema...

    Dupa ce s-a terminat luna gratis, nu am ales sa platesc in continuare. Am anulat abonamentul din timp, toate bune. Duminica seara primesc un mail in care mi se spune ca am activat un subscription, chiar unul mai scump decat cel pe care il aveam deja. Intru in cont, acolo nu mai era user-ul meu ci un "Gabii" ma intampina... Verific repede contul meu, banii deja erau blocati/retrasi.

    Dupa ce am schimbat parola si am delogat persoanele conectate, am gasit o pagina de suport online. Imi iau un tichet si 20 secunde mai tarziu sunt intampinat de un anume Hugo. Foarte simpatic, s-a asigurat ca e contul meu in regula si mai departe s-a ocupat de rambursarea banilor. Am primit conversatia pe mail imediat si o confirmare a returnarii banilor.

    Poate nu au o baza de filme generoasa... dar au un suport excelent!

  9. #209 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Insula Dramei Totale are audio in limba romana. Mai sunt si altele?
    De 3 ori am incercat sa intru sa verific si de 3 ori m-a scos din aplicatia de Netflix de pe TV. Mai incerc iar deseara.

  10. #210 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Am intampinat si prima problema...

    Dupa ce s-a terminat luna gratis, nu am ales sa platesc in continuare. Am anulat abonamentul din timp, toate bune. Duminica seara primesc un mail in care mi se spune ca am activat un subscription, chiar unul mai scump decat cel pe care il aveam deja. Intru in cont, acolo nu mai era user-ul meu ci un "Gabii" ma intampina... Verific repede contul meu, banii deja erau blocati/retrasi.

    Dupa ce am schimbat parola si am delogat persoanele conectate, am gasit o pagina de suport online. Imi iau un tichet si 20 secunde mai tarziu sunt intampinat de un anume Hugo. Foarte simpatic, s-a asigurat ca e contul meu in regula si mai departe s-a ocupat de rambursarea banilor. Am primit conversatia pe mail imediat si o confirmare a returnarii banilor.

    Poate nu au o baza de filme generoasa... dar au un suport excelent!
    Bine Gabii!

  11. #211 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Au scos ăștia sunetul 5.1 de la toate filmele, am intrat pe RO și pe US, nici macar serialele marca Netflix... Ce naiba fac?

    LE: Gata, a apărut din nou

  12. #212 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    au aparut toate cele 4 sezoane din House of Cards pe Netflix Ro si din cate vad sunt adaugate chestii noi in fiecare sapt .

  13. #213 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Super, abia il așteptam.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #214 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Subtitrări încă nu?

  15. #215 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu îmi mai merge nici mie DNS-ul de State, îmi intră automat pe România. Totul a fost ok până ieri, pe 31 expiră, cred ca renunț și eu, se mișcă prea greu la noi dpdv al conținutului

  16. #216 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    @bicky1310 inca nu am vazut subtitrati .


    @Dant3 cum spuneam continut nou este adaugat in fiecare sapt , poate sa mai incerci peste vreo 6 luni .

  17. #217 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă aveam Parks and Recreation nu renunțam, este serialul pe care îl urmăream pe US. Prin toamnă-iarna o să revin cu siguranță

  18. #218 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Dap, cu DNS ul e gata. Daca nu ieri-azi, cu siguranta curand, peste tot. Au introdus geo checks la fiecare video. Deci daca te loghezi cu DNS de US nu o sa-ti zica nimic daca vrei sa lansezi ceva ce exista si in zona ta, dar imediat ce o sa vrei sa lansezi ceva ce nu e in RO, dupa geo check o sa-ti dea mesajul cu unblocker.

  19. #219 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Cu smartflix merge? Eu aseară m-am uitat pana pe la 1 cu smartflix si a fost totul ok, o sa incerc cand ajung acasa

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  20. #220 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    La mine nu.Si Smartflix functioneaza tot pe baza de DNS uri. Banuiesc ca e deployed toata chestia treptat pe retea, deci uita-te cat mai merge la ce vrei sa termini

    Edit: chiar daca absolut tot la ce ma uitam relativ constant a disparut, o sa-mi mai pastrez abonamentul atata timp cat mai am ce sa vad. La cat content avem pe Ro am usoare dubii ca mai merita 10 euro, dar meh, e ok pt momentele de lene cand vrei sa vezi ceva la TV rapid.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 15 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari programe pe Netflix By Dant3 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 31 Last Post: 17-08-2014, 03:43
  2. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58
  3. Netflix By Bobby in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 28-07-2010, 10:37
  4. Netflix ajunge si pe Wii By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 13-01-2010, 21:27
  5. Netflix pe Wii? By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 24-03-2009, 10:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts