Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Castigatorii Spike Video Game Awards 2009

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Castigatorii Spike Video Game Awards 2009

    Dupa cum probabil toti stiti, in noaptea aceasta, in Statele Unite a avut loc Video Game Awards, un show organizat de Spike, editia 2009. Pe langa multe premiere mondiale si invitati care mai de care, a avut loc si o premiere a celor mai bune jocuri de anul acesta. Voturile au fost date de gameri pe site-ul oficial Spike si castigatorii pot fi observati mai jos:


    Attached Images Attached Images untitled-1.jpg

  2. #2 SP
    Member psicho1986's Avatar

    Thumbs up Castigatorii Video Game Awards

    In urma show-ului de azi noapte de pe Spike, care la noi in Romania nu a prea mers, castigatorii pe categorii sunt urmatorii:

    Winner of Best Voice: Jack Black as Eddie Rigs
    Winner of Best Action Adventure Game: Assassin's Creed 2
    Winner of Studio of the Year: Rocksteady Studios
    Winner of Team Sports Game: NHL '10
    Winner of Best Performance by a Human Male: Hugh Jackman
    Winner of Best Cast:X-Men Origins
    Winner of Best Independent Game: Flower
    Winner of Best Individual Sports Game: UFC 2009 Undisputed
    Winner of Best Role Playing Game: Dragon Age Origins
    Winner of Best PC Game: Dragon Age Origins
    Winner of Best Performance by a Human Female: Megan Fox
    Winner of Best Downloadable Game: Shadow Complex
    Winner of Best Wii Game: New Super Mario Bros Wii
    Winner of Best Downloadable Content: Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony
    Winner of Most Anticipated Game: God of War 3
    Winner of Best Shooter: Call of Duty Modern Warfare 2
    Winner of Best Multiplayer Game: Call of Duty Modern Warfare 2
    Winner of Best Fighting Game: Street Fighter IV
    Winner of Best Handheld Game: Grand Theft Auto: ChinaTown Wars
    Winner of Best Racing Game: Forza Motorsport 3
    Winner of Best Soundtrack: DJ Hero
    Winner of Best Xbox 360 Game: Left 4 Dead 2
    Winner of Best Original Score: Halo 3: ODST
    Winner of Best Game Based on a Movie or TV Show: South Park Let's Go Tower Defense
    Winner of Best Music Game: The Beatles: Rock Band
    Winner of Best PS3 Game: Uncharted 2
    Winner of Best Graphics: Uncharted 2


    Winner of Game of the Year: UNCHARTED 2 AMONG THIEVES

    Naughty Dog merita aplauze pentru realizarea unui joc bun, un pachet complet, si care ofera o experienta cinematica interactiva.

  3. #3 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    cred ca este prima data cand sunt de acord cu majoritatea castigatorilor , la best soundtrack as fi ales Brutal Legend , dar in fine asta e o chestiune legata de gusturi..... insa la God of War nu prea imi convine , la urma urmei daca nu ai ps3 nu-l prea astepti nu ?

  4. #4 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Pai si ce ai fi vrut ? Sa puna un joc de 360, fiindca toata lumea are un Xbox ? Guess what, they don't. S-a pus pentru jocuri in general, nu conteaza pe ce platforma e.

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by no_m3rcy View Post
    cred ca este prima data cand sunt de acord cu majoritatea castigatorilor , la best soundtrack as fi ales Brutal Legend , dar in fine asta e o chestiune legata de gusturi..... insa la God of War nu prea imi convine , la urma urmei daca nu ai ps3 nu-l prea astepti nu ?
    Daca nu ma insel a fost un vot liber, deci puteai sa votezi si tu. Gamerii au decis ca GOW3 merita premiul.

  6. #6 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Totusi ma asteptam sa iasa Starcraft 2 la cel mai asteptat joc.

    Winner of Best Performance by a Human Female: Megan Fox asta arata cat inseamna media in America, doar jocul ala e varza si ma indoiesc ca l-a jucat atat de multa lume! Merita Claudia Black acest premiu, mai ales ca anul acesta a aparut in mai multe jocuri, pacat ca nici nu a fost nominalizata :-|

  7. #7 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Pai si ce ai fi vrut ? Sa puna un joc de 360, fiindca toata lumea are un Xbox ? Guess what, they don't. S-a pus pentru jocuri in general, nu conteaza pe ce platforma e.
    Luigi ... exact asta nu am vrut sa spun ...dar ma rog , fiecare are dreptul sa interpreteze ... era doar un punct de vedere , u daca nu ai avea ps 3 l-ai mai astepta asa de mult ?

  8. #8 SP
    Member Radoo's Avatar
    Singurul lucru care mi se pare aiurea e "Winner of Best Graphics: Uncharted 2". E imposibil ca Uncharted 2 să arate mai bine ca toate jocurile apărute pe PC.

  9. #9 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by Radoo View Post
    Singurul lucru care mi se pare aiurea e "Winner of Best Graphics: Uncharted 2". E imposibil ca Uncharted 2 să arate mai bine ca toate jocurile apărute pe PC.
    O afirmatie care probabil nu ar suna asa goala daca ar fi sustinuta de 2-3 argumente... Nu am apucat inca sa joc U2, o alegere intentionata, tind sa joc blockbusterele astea dupa ce se duce hypeul din jurul lor, dar pot spune ca este un joc care arata foarte bine... poate aici greseala e ca nu e ca la gamespot de exemplu, technical si artistic... Dar uitandu-ma spre PC in 2009... nu vad ce arata mai bine, nevorbind tehnic... Sunt exemple de jocuri care arata pur si simplu mai bine decat altele, desi inferioare tehnic... Si pana la urma au fost alegeri pe baza voturilor, sa spui ca nu esti de acord e ca si cum ai nega un fapt clar implinit...

    Totusi ce arata mai bine pe PC in 2009? Nu imi vine mai nimic in cap... mi se pare un an destul de slab pt PC Gaming...

  10. #10 SP
    Member Radoo's Avatar
    Modern Warfare 2 PC. Dirt 2 PC. S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat PC.

  11. #11 SP
    Member drik's Avatar
    Stai... care dintre astea arata mai bine? Si tehnic daca vorbim, Dirt 2 care arata cel mai bine dintre cele mentionate pica fata de U2...

    ---------- Post added 23-12-2009 at 11:18 PM ----------

    Si ca parere personala, cel mai aratos joc de PC a fost Batman AA anul asta...

  12. #12 SP
    Member Radoo's Avatar
    Toate arată mai bine. Bine, tu eşti Gică Contra şi nu are sens să comentez �n faţa unui fanboy �nrăit. Stai acolo �n consola ta şi nu mai juca nimic de pe PC, dacă tu chiar nu vezi nici o diferenţă. C�nd o să �nţelegi diferenţa dintre grafică şi story/gameplay sau alte categorii pe baza cărora se dau note la jocuri mai vorbim. Doar pentru că ai văzut o groază de reclamă băgată pe g�t la jocul ăsta cu ce au reuşit să facă ei pe PS3, nu �nseamnă că engine-urile celorlalte jocuri sunt mai prejos. Dirt 2 şi S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat oferă suport pentru DX11. TOATE jocurile de pe PC sunt �n stare să ofere un amăr�t de Antialiasing ca lumea. Pentru că Uncharted 2 e foarte colorat şi cu HDR �n orice şcenă, nu �nseamnă că are o grafică nemaipomenită. Restul efectelor speciale sigur se regăsesc şi pe jocuri de pe PC, nu văd nimic revoluţionar la nivelul tuturor platformelor de jocuri, nu neapărat PS3.

    Apoi tu zici că afirmaţia mea e goală, dar tu nu vii cu nimic concret... �n fine...

    Eu mă opresc aici, că n-are sens să alimentez o ceartă cu cineva care vrea doar să se dea inteligent: "Si pana la urma au fost alegeri pe baza voturilor, sa spui ca nu esti de acord e ca si cum ai nega un fapt clar implinit... ".

    ............................................______ __
    ....................................,.-��...................``~.,
    .............................,.-�...................................�-.,
    .........................,/...............................................�:,
    .....................,?........................... ...........................\,
    .................../.................................................. .........,}
    ................./.................................................. ....,:`^`..}
    .............../.................................................. .,:�........./
    ..............?.....__............................ .............:`.........../
    ............./__.(.....�~-,_..............................,:`........../
    .........../(_....�~,_........�~,_....................,:`..... ..._/
    ..........{.._$;_......�=,_.......�-,_.......,.-~-,},.~�;/....}
    ...........((.....*~_.......�=-._......�;,,./`..../�............../
    ...,,,___.\`~,......�~.,....................`..... }............../
    ............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-�
    ............/.`~,......`-...............................\....../\
    .............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__
    ,,_..........}.>-._\...................................|........... ...`=~-,
    .....`=~-,_\_......`\,.................................\
    ...................`=~-,,.\,...............................\
    ................................`:,,.............. .............`\..............__
    .....................................`=-,...................,%`>--==``
    ........................................_\........ ..._,-%.......`\
    ...................................,<`.._|_,-&``................`\

  13. #13 SP
    Member drik's Avatar
    Wow absolut fantastic... mi se pare ciudat sa fiu numit fanboy, mai ales prin prisma faptului ca ai citit cu atat de multa atentie ce am spus incat transpiri ideile mele. Scuteste-ma de jigniri ascunse si accepta o idee personala fara replyuri de copil. Ce am spus despre voturi era ca nu ai ce sa faci, poate esti sau nu de acord, asta e.

    Acum, nu mi se pare grafica la U2 nemaipomenita, in nici un caz, dar este un joc care arata bine. Exemple gen STALKER, un joc care foloseste aceleasi assets de acum 5-6 ani acoperite de efecte DX165 ma lasa rece. Apoi ajung sa imi fie predate lectii despre story si gameplay intr-o discutie in care vorbim doar de grafica. Excelent.

    Si acum un alineat despre ce mi se pare mie frumos. Am mentionat deja ca nefiind o linie clara intre grafica tehnica si artistica e o sectiune asezata gresit. Poate sunt jocuri de PC cu 16X AA si rezolutii de 2000+ pt cine stie cine are monitoare care duc atat de sus dar asta nu inseamna ca arata mai bine. Poate sunt modele care arata mai bine si texturi mai proaste, toate lucruri de luat in serios, dar cand e vorba de cum pica toate la un loc pentru a crea un joc asa cum e creat un tablou, trebuie sa judeci altfel. Am vazut cum e zapada in U2, cum e apa si cum e focul si alte detalii mici care fac jocul sa arate frumos, nu avansat. Asta e diferenta, intre frumos si avansat. Sunt momente unde Batman AA arata excelent, mai ales versiunea de PC, mult mai bine decat U2, dar asta nu-l face mai frumos ca intreg. Si zic din nou, ce insemna faza cu votul e ca s-a votat, nu a fost neaparat judecata chestia asta. Beauty is in the eye of the beholder anyway.

    Daca de fiecare data cand dai peste cineva care incearca sa exprime o opinie sau care nu e de acord cu conceptiile tale o sa reactionezi atat de infantil si idiotic, nu inteleg care este scopul in a crea un cont pe un forum. Dar asta sunt doar eu, incercand sa ma dau inteligent.

    *Inserati aici o imagine ASCII aleatorie*

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nominalizatii pentru VGA (Video Game Awards) By Mika in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 14-12-2011, 23:59
  2. Spike VGA 2009 By trickz in forum Console News
    Replies: 91 Last Post: 15-12-2009, 21:14
  3. Best of E3 2009 Awards By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 19-06-2009, 09:38
  4. Spike TV's 2008 Video Game Awards By istrategie in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 15-12-2008, 19:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts