Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Zvon: YouTube cumpara Twitch

  1. #1 SP
    Banned flavi_us's Avatar

    Zvon: YouTube cumpara Twitch

    Da, ati citit corect, conform unor surse ale celor de la Variety, divizia YouTube din cadrul gigantului Google ar fi in mijlocul operatiunii de a cumpara serviciul de videogame-streaming, Twitch, pentru suma de un miliard de dolari. Stirea urmeaza a fi confirmata oficial, spun sursele din cadrul Variety. Google pare a-si elimina rand pe rand, orice competitie la nivel de video-sharing, dupa ce in 2006 a cumparat chiar Youtube pentru $1.65 miliarde.

    Sursa: Variety
    Attached Images Attached Images google_buys_twitch.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa speram ca-i cumpara dar ii lasa independenti (cum au facut cu Motorola)... sau poate ii integrezeaza in YouTube...

  3. #3 SP
    Member MrGad3tGuy's Avatar
    This is BullF**K

  4. #4 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cel putin daca-i cumpara, sa bage dracu reguli noi pe twitch. 20% din streameri sunt gameri reali, restul o adunatura de ****ers.
    Vrei bani easy, pune-ti pretena pe twitch sa joace ceva (orice, nu conteaza), imbracat cat mai sumar, cu sanii pe afara. Donatiile curg ca apa .

  5. #5 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Vrei bani easy, pune-ti pretena pe twitch sa joace ceva (orice, nu conteaza), imbracat cat mai sumar, cu sanii pe afara. Donatiile curg ca apa .
    Merci pentru idee I kid, I kid

  6. #6 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Yeah, e plin de pipite care joaca LoL cu camera de filmat pusa deasupra biroului. Ele ar face video chat pe bune, dar nu se preteaza (inca) la lucruri necurate.

    In alta ordine de idei, e cu dus si intors stirea. It can go either way, sa speram ca duce unde trebuie. Servere mai bune pt EU, etc.

  7. #7 SP
    Junior Member shimrut's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Google pare a-si elimina rand pe rand, orice competitie la nivel de video-sharing.
    Eu nu prea văd Twitch ca fiind competiție pentru Youtube. În timp ce Youtube oferă video-sharing și ceva live-stream pe alocuri pentru tot felul de evenimente, Twitch se concentrează exclusiv pe live-stream de jocuri. Hai să nu comparăm mere cu pere doar pentru că-s amândouă fructe.
    Mai degrabă Google vrea să-și întregească oferta de conținut video și cu opțiunea de live-stream gaming, mai ales că gamingul e în plină dezvoltare și poate aduce bani buni pentru Google.

  8. #8 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Sa il cumpere odata, interfata twitchului e o mizerie ce trebuie radical schimbata.
    Poate cu ocazia o sa putem si uploada direct pe youtube de pe ps4.

  9. #9 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Welcome Twitch +.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hai cu reclama. Ce frumos, nu?

    (nu e poza mea - eu n-am nimic setat in romana pe PC, lol).
    Attached Images Attached Images 10321671_459109550891595_2894164159391888591_o.jpg

  11. #11 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Folosesc de putin timp Twitch, dar nu avea deja reclame? Reclame peste care sareai doar daca aveai cont platit?

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ba da.

  13. #13 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Atunci nu inteleg toata panica asta cu reclame de la youtube. Mie chiar imi pare bine ca au fost cumparati (sau o sa ii cumpere), mai mult ca sigur o sa-i lase independenti, dar cu ajutor profesionist de la Youtube.

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu am cont platit, deci nu stiu care e faza - credeam ca reclama aia apare indiferent de cont (n-am mai accesat twitch de cateva zile).

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    No cam asa sta treaba:
    GamesBeat reports that rumours earlier year regarding Google's plans to acquire streaming video service Twitch TV are accurate, according to "sources familiar with the matter", who say the YouTube-owner has just concluded a $1 billion offer to seal the deal.


    ---------- Post added 25-07-2014 at 02:48 ----------

    Ce nemernici: Content ID scans all live streams and Hangouts on Air for third party content. When Content ID identifies third party content, it may terminate your live broadcast.

  17. #17 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Inceput de sfarsit, il aduc si pe asta in paragina...

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu-i problema, mai sunt site-uri de stream unul din ele fiind http://www.hitbox.tv/

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #20 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Calmati-va, nu a murit nimeni inca Dati-i o sansa, nu fiti hateri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Twitch TV By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 21-05-2021, 23:51
  2. PS4 - Twitch Profiles By nameless_fear in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 37 Last Post: 24-08-2016, 23:34
  3. Xbox One - Twitch Profiles By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 10 Last Post: 12-07-2015, 22:20
  4. Amazon vrea sa cumpere Twitch By paunstefan in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 27-08-2014, 11:29
  5. Zvon: Zenimax va cumpara Valve By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 25-10-2009, 17:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts