Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Reviste gaming pt consolisti

  1. #1 SP
    Junior Member Akyy1994's Avatar

    Reviste gaming pt consolisti

    Nu prea stiu unde altundeva sa intreb.Imi cer scuze daca exista vreun thread,nu am gasit.
    La noi in tara stiu ca nu se gasesc asemenea reviste,dar sunt curios daca se gasesc in strainatate.
    As vrea si eu sa vad niste titluri,si linkuri de unde as putea sa comand

  2. #2 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    RobertDinu te poate ajuta, uite aici.

  3. #3 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    am vazut la noi PSM3 (PlayStation 3 Magazine).. la inmedio (Bucuresti)..

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am cumparat in urma cu vreo 3-4 zile ultimul numar din Edge si mi-a picat fata cand am vazut ca era numarul decembrie de anul acesta . La inceput nu am bagat de seama ca am crezut ca era December 2010 da dupaia mi-am dat seama si am ramas . Astia chiar ca se misca rapid: au lansat numarul pentru decembrie inainte ca luna noiembrie sa inceapa.

    Au destul de multe review-uri (de la Dark Souls pana la Zelda Skyward Sword) si unele articole interesante (despre accesorii, making of... etc). E o revista foarte buna si la 5 lire numarul asta ofera 234 de pagini.

    Am cumparat si revista Games™ tot la 5 lire luna trecuta. Nu a fost la fel de groasa (178 pag) da sincer mi-au placut unele articole mai mult: in primul rand ei scriu destul de mare nota si compara jocul respectiv cu unul mai bun si unul mai slab decat acesta, interviurile mi s-au parut mai interesante si au si o sectie de Retro gaming la sfarsitul revistei. La Edge m-am uitat la mai multe review-uri numa ca sa imi dau seama ca un patratel extrem de mic negru cu un numar in el chiar reprezinta nota jocului respectiv...

    Luna viitoare poate o sa cumpar alta revista... poate PSM sau ceva ca dupa aceea sa vad care revista imi place cel mai mult si la care o sa raman de acuma. Cam toate costa 5 lire si faptul ca o revista e mai groasa decat alta nu inseamna intotdeauna ca e mai bogata in continut (Edge are de 9-10 ori mai multe reclame decat Games™... nu glumesc). Anyway ma bucur sa vad ca in Anglia gaming-ul e un lucru destul de serios (postere cu jocuri si chestii gaming related peste tot) si ca revistele de gaming au o trecere destul de mare aici, avand in vedere ca la unele chioscuri sunt de vanzare peste 7-8 reviste diferite din acest domeniu. Anyway o sa pun mai jos si ultima poza din Edge ca sa vedeti cam cum arata numarul din decembrie de anul asta (la Games™ am postat la thread-ul cu "Ce ne-am cumparat azi - carti").
    Attached Images Attached Images img_0306.jpg img_0305.jpg img_0304.jpg img_0303.jpg img_0302.jpg

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe zinio deocamdată e nr pe noiembrie la edge,cel cu skyrim pe coperta,pretul e la jumatate 2,49 �.Mai interesant e sa ai revista in format fizic dar momentan ma mulţumesc cu ea digital.Poate se va importa si la noi cum e la nemţi, care deşi le au pe ale lor , găseşti şi reviste din alte ţări.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cumpara PSM editia de noiembrie ca au un anunt in exclusivitate despre un joc

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    cumpara PSM editia de noiembrie ca au un anunt in exclusivitate despre un joc
    pentru luna asta nu cred ca mai iau nimic....cu 5 lire pot sa imi iau mancarea pentru o zi, doua . Sa speram ca o sa posteze si pe internet stirea asta....de stiam dinainte (acuma mi ciuda ca nu stiam chiar daca Edge are deja review la Zelda si inca cateva jocuri foarte noi).

    Mai este o revista super tare care parca e 7 sau 8 lire si ii zice RETRO. Are vreo 200 de pagini si e vorba doar despre jocuri retro. din pacate nu am vazut-o decat la chioscul de reviste de Luton Airport...aici in Bradford in 3-4 locuri nu il aveau, desi aveau Games, Edge, Xbox Magazine si altele. Poate e destul de rara pentru ca e o revista destul de noua (parca abia au lansat al 3lea numar). O sa mai caut si cand dau de ea o rasfoiesc un pic sa vad daca merita....

    Iar numarul din noiembrie de la Edge l-am vazut pe la mijlocul lui septembrie, parca in aeroport. Nu stiu cum reusesc astia sa lanseze revistele lor cu o luna inainte de ceilalti. BTW numarul ala avea review la Skyrim? Ce nota a luat de curiozitate . Pentru ca ma mir ca in nr din Decembrie nu au review la Skyrim dar au la Dark Souls care oricum s-a lansat cu o luna inainte de TES V. Tin minte ca motivul principal pt care am luat revista Games era pentru ca avea scris ditamai pe coperta: The worlds first review for the spiritual successor of Demon's Souls (s-au ceva de genu). Cu asta m-au convins! uite ce bine vinzi un numar daca stii sa faci coperta interesanta

  8. #8 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Pe zinio deocamdată e nr pe noiembrie la edge,cel cu skyrim pe coperta,pretul e la jumatate 2,49 �.Mai interesant e sa ai revista in format fizic dar momentan ma mulţumesc cu ea digital.Poate se va importa si la noi cum e la nemţi, care deşi le au pe ale lor , găseşti şi reviste din alte ţări.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
    Poti cumpara revista Edge in format fizic de aici: Edge Magazine Back Issues | Future Publishing's Official Store. Costa 5 lire cu tot cu transport pana in Romania.

    P.S.: Aveti aici o lista cu toate revistele de gaming pe care le au la vanzare: Gaming & Video Game Magazine Subscriptions | My Favourite Magazines

  9. #9 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Mersi de site. Am luat PSM3 pe decembrie la 5 lire. In magazinele noastre e in jur de 50 lei

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Va recomand sa cititi si acest thread: http://www.consolegames.ro/forum/f59...-cu-siguranta/
    Multe din revistele de gaming le luati si cu 20-30% fata de pretul retail (uneori si cu 50-80% discount pentru abonament pe un an)

  11. #11 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    eu pentru moment le iau in format fizic pentru ca imi trebuie si f multe poze sa decupez pentru un assignment la un curs de la faculate :">. Poate dupa ce imi iau ceva smartphone sau tablita sau ceva o sa trec pe digitale... ar fi mult mai ieftin

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Reviste gaming By razvan21ro in forum Carti si Comics
    Replies: 55 Last Post: 19-02-2017, 15:51
  2. Consolisti din Severin By iulikkk in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 19-02-2011, 10:42
  3. Cum a fost 2008 pt. consolisti ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 31 Last Post: 02-01-2009, 12:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts