Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Naruto - Manga

  1. #1 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar

    Naruto - Manga

    Desi Naruto se cam apropie de final, evenimentele nu pot fi trecute cu vederea, pentru ca totul a luat o intorsatura "bizara", mai ales dupa nr. 559. Eu am sa incep prin a spune ca asteptam mai multe de la nr. 560, dar e bine si-asa. La ochi Madara e un fel de Nagato + Sasuke. Pe mine ma lasat placut impresionat, mai ales ca n-are nici o problema in a folosi jutsul care ii scurta viata lui Nagato.

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Tocmai am citit numarul 560. E pentru prima data cand vreau sa vad mai multe detalii legate de poveste decat niste lupte intense (mai ales lupta asta de acuma ). Din cate vad Madara chiar e un fel de zeu. El ar trebui sa fie final boss-ul de la fiecare JRPG . Tot nu stim cine e sub masca da sa speram ca in 2-3 saptamani maxim aflam adevarata identitate. Si de asemenea abia astept sa vad ce s-a mai intamplat si cu Sasuke. Nu l-am mai vazut de nu stiu cate luni de zile....

    P.s. nu stiu ce sa zic daca povestea se apropie de un sfarsit sau nu. M-am atasat asa de mult de anime-ul asta ca greu m-as obisnui sa nu citesc un numar din manga saptamanal sau sa vad un episod bun la fiecare 7 zile (numa sa nu fie filler ). Daca ar vrea sa aiba un rating super mare de la fani, ar fi ceva sa refaca multe lupte de la care se stiu numa povesti. Gen Madara vs 1st Hokage, Muu vs tipul ala cu scoica, al 3lea Raikage vs 8 tails etc. Cred ca oamenii nu s-ar putea dezlipi de ecran vreme buna.... so much epicness. it might even hurt the viewer

  3. #3 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Deci pe scurt Madara stia cine este cel de sub masca ("This is HIS doing ...he definitely has someting in mind but...),tot cred ca este Izuna ,pare cel mai plauzibil.

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si Kabuto la fel, ei sunt singurele persoane care stiu cine se ascunde sub masca (cred). Oricum, de-abia astept sa apara urmatorul numar, n-am mai fost asa socatr de cand aflasem ca Itachi is a good guy.

  5. #5 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Si Kisame stia (si banuiesc ca si Nagato).

    Tudoran, dupa parerea mea toate fillerele sunt slabe. Si la Naruto, si la Bleach, si la orice alt anime. La Bleach am sarit vreo 25 de episoade de fillere.

    Oricum, am o presimtire ca si Sasuke o sa se trezeasca dimineata cu Rinnegan... desi n-a spus cum l-a obtinut, Madara a zis ca l-a primit putin inainte de moarte, deci dupa EMS (si pana acum doar Madara avea EMS). Sa vezi acum, pana explica cine-i in spatele mastii, pana explica moartea lui Madara, pana detaliaza lupta dintre Madara si 1st Hokage... e imposibil sa nu se lege de primul hokage .

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    Sa vezi acum, pana explica cine-i in spatele mastii, pana explica moartea lui Madara, pana detaliaza lupta dintre Madara si 1st Hokage... e imposibil sa nu se lege de primul hokage .
    lasa ca aia e o chestie buna . Vreau sa vad cat de puternic era primul hokage daca a putut sa se lupte 1vs1 cu Madara (care se pare ca e Godlike ). Daca o sa aibe si Sasuke mai tarziu rinnegan-ul atunci eu zic ca deja e mult prea puternic si pt Naruto.

    Tin minte cand l-am vazut prima data pe Sasuke in shippuden am si zis ca e de x ori mai tare decat Naruto: putea face chidori pe tot corpul, sub forma unei linii lungi, avea sabia aia, putea face atacu ala Krilin (sau cum ii zicea la dragonu ala electric in lupta cu Itachi). Naruto abia dupa o vreme a invatat Rasen Shuriken-ul. Numa ca la scurt timp Sasuke sa poata face Amaterasu si apoi versiunea lui de Susanoo . Drept ca si Naruto a invatat Sage Mode si acuma incearca sa controleze vulpea. Da daca Sasuke are acuma EMS si sunt sanse sa aibe si rinnegan-ul atunci cred ca o sa fie muuuult prea tare pt oricine .

    BTW cum credeti ca o sa se termine anime-ul? O sa moara si Naruto si Sasuke? O sa devina Sasuke baiat bun? O sa se alieze cei doi ca sa il invinga pe Madara? Eu tind sa cred ca poate e ultima varianta.... daca ar muri Naruto atunci ar lasa un gust amar fanilor din toata lumea....

    Si da RazvyLord, majoritatea filerelor sunt foarte slabe. Singurul care mi-a placut (sau care imi vine acum in minte) e acela la Bleach cand se luptau cu acei Bounts (sau cum se numeau )... in rest sunt praf... ma dispera ca din nou sunt niste lupte dinalea banale in care nici unul dintre personaje nu isi foloseste cel mai puternic atac sau altceva de genu (ce? is prea cool ca sa faca asta in filere?)....i`m sunt sayin'

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sa inteleg ca inca mai sunt fillere la Bleach, inca nu au dat drumul la story? (si da, alea cu Bount sunt singurele fillere la care m-am uitat de la Bleach).
    App de endingul la Naruto si eu tot pe aceeasi varianta merg, dar eu daca as fi "tatal creator" l-as fi omorat pe Naruto. De ce? Ca nu se asteapta nimeni . In orice caz, m-as fi asteptat sa mai moara vreun personaj bun in razboiul asta dar nada. Parca e prea sec asa, deja stii ca o sa iasa invingator, mi-as dori sa mai omoare si ei un Neji acolo, un Shikamaru, o Ino ceva, ca sa mai dea putina drama anime-ului.

    ---------- Post added 21-10-2011 at 04:46 PM ----------

    BTW look what I found!!!!!!!!

  8. #8 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Acum am citit 561 si am ramas cu gura cascata. Madara e cel mai puternic personaj pe care l-am vazut pana acum in Naruto;. Mai ales ca acum foloseste si elementul Lemn. Wood Element + Eternal Mangekyou Sharingan + Rinnegan = Epic Win. Desi cred ca la fel de uimitor a fost si faptul ca acum Kyuubi e dispusa sa-i ofere din chackra ei lui Naruto; acel Shadow Clone-Giant Rasengan de la final m-a lasat placut impresionat . It's getting better and better...

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    doar sa nu fie ceva capcana intinsa de vulpe...ca stim cat e de sireata . Oricum cred ca nici asa nu prea are cine stie ce sanse Naruto. Poate daca tragea un pui de somn, manca si era 100% odihnit atunci avea o sansa...acuma se bazeaza numa pe chakra Kyuubi-ului. Si in sfarsit a decis Tsunade sa se implice... asa privire i-au facut artistii manga-ului ca zici ca se pregatea Madara sau al 4lea Hokage sa mearga in locul ei.... sincer eu o consider pe ea ca fiind cea mai slaba dintre toti 5 Kage. Si btw ce naiba se mai intampla cu Sasuke? O sa vina? S-au a decis sa se duca din nou solo ?

    Legat despre Tobi nu stiu ce sa zic... si lupta e super tare da vreau sa stiu odata cine e sub masca :-s. Suspansul ma omoara...sigur o sa fie iara o faza la care nu o sa se astepte nimeni... poate o sa fie ceva frate mai mare de-a lu Naruto sau bunicu lu Sasuke sau ceva la care in nici un caz nu ne asteptam

  10. #10 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sa nu uitam ca si Itachi mai are un rol important de jucat... ma intreb ce are de gand.

  11. #11 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Sa nu uitam ca si Itachi mai are un rol important de jucat... ma intreb ce are de gand.
    poate il convinge pe fratele lui mai mic sa se intoarca to the good side . Si poate lupta finala o sa fie impotriva lui Tobi care se va lupta si cu Naruto da si cu Sasuke.

  12. #12 SP
    is the man! trickz's Avatar
    M-ati si speriat... cica se termina. Mai sunt cel putin doi ani de poveste, la ritmul in care merg ei. Sarbatoari peste sarbatori, pauze si spoilere si ne mai tin in priza ceva timp.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Chiar asa... acum realizez cati ani au trecut de cand urmaresc Naruto. De 6 ani cred ...

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    M-ati si speriat... cica se termina. Mai sunt cel putin doi ani de poveste, la ritmul in care merg ei. Sarbatoari peste sarbatori, pauze si spoilere si ne mai tin in priza ceva timp.
    pana fac ultimele 10-15 lupte o sa le ia un an...mai adaugam si conversatiile, si flash back-urile si fillerele x(.... doi trei ani de anime Naruto mai avem...de manga nu prea stiu ce sa zic....poate un an daca nu baga din nou mega intorsaturi de situatie... nu ma asteptam ca razboiul asta sa fie asa de mare si asa de variat

    p.s. oare cate jocuri naruto o sa faca pana se termina anime-ul?

  15. #15 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    M-ati si speriat... cica se termina. Mai sunt cel putin doi ani de poveste, la ritmul in care merg ei. Sarbatoari peste sarbatori, pauze si spoilere si ne mai tin in priza ceva timp.
    Eu consider ca asta e ultimul arc, si dupa ce se termina razboiul se termina si manga-ul; de asta am spus ca se apropie de final. Oricum, Daca stam sa ne gandim, mai e destul de mult din razboi... Adica pana termina cu Madara, cu Tobi (care, btw, acum se indreapta catre front impreuna cu Host-urile de la ceilalti Bijuu - Hosturi care in clipa asta au si sharingan si rinnegan; numai cand ma gandesc la lupta in care-o sa intre Tobi imi dau seama cat va dura), cu Kabuto, cu Sasuke... Mai e foarte mult de citit.

  16. #16 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    oare cine o sa se lupte cu noul Six Path of Pain? (acum in varianta imbunatatita cu sharingan ). Cam toti de pe front sunt rupti de oboseala (Kakashi, Guy, Lee si restu). Poate o sa vina si Tsunade cu Raikage in actiune .

    Ca sa nu mai spun ca poate o sa se mai tradeze lumea intre ei un pic (Kabuto pe Tobi sau ceva....posibil si Sasuke dupa ce il vede pe Itachi si sta la o poveste). Sa speram la cat mai multe rasturnari de situatie

  17. #17 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Urmatorul numar se anunta a fi unul E-P-I-C!

  18. #18 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Bine spus, desi acesta ma dezamagit putin, asteptam mai multe. Mi-a placut ce-a zis Tsunade, inainte de a se teleporta. Am impresia ca vorbea despre Naruto.

  19. #19 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ati citit ultimul capitol? Cand zice de primul Hokage ca era aproape la fel de puternic ca The Sage of the Sixth Paths,dar cand Orochimaru a vrut sa invadeze Konoha l-a inviat impreuna cu al doilea Hokage si Sarutobi a reusit sa ii invinga pe amandoi.Pare cam ciudat,e adevarat pe atunci luptele nu erau asa spectaculoase mai ales ca era pe la inceput.Chiar as vrea un filler cu lupta dintre Madara si primul Hokage sa vedem si noi adevarata lui putere despre care se vorbeste.

  20. #20 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nu cred ca zice ca a fost la fel de puternic ca si The Sage of the Six Paths. zice ca a fost mai puternic decat Madara. Oricum ce a realizat Kabuto a reusit sa ne uimeasca pe toti si sincer nu stiu ce lupta astept mai tare acuma. Sasuke cu ......, Naruto cu ..... sau Madara cu ...... (macar nu ofer spoilere 100% ). De jumatate de an incoace manga-ul a devenit asa de intens: fiecare numar e mai tare decat cel de dinainte, fiecare lupta mai incredibila decat precedenta.

    Si da si eu sper sa vedem lupta dintre Madara si primul Hokage. Sincer nu mi s-a parut asa de tare, dar din cate se poveste puterea lui e legendara. Oare sa fie mai puternic chiar si decat al 4lea Hokage? (care mi se pare ca fiind hands down cel mai puternic).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-07-2011, 19:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts