Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 45

Thread: The Walking Dead comics traduse in romana

  1. #1 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar

    The Walking Dead comics traduse in romana

    Salut,

    Nu am vazut pe nimeni sa vorbeasca despre asta pe forum asa ca am inceput eu un nou thread in care anunt ca de la a doua jumatate a lunii Noiembrie, va aparea pe piata The Walking Dead (seria de comics) tradus in romana. Site-ul proiectului este aici: The Walking Dead România - Revista The Walking Dead în limba Română. Din cate am inteles revista va aparea de 2 ori pe luna iar pretul va fi de 5,99 ron. Acestea vor fi identice cu numerele scoase in US, singura diferenta fiind ca la noi vor fi traduse si adaptate in romana.

    Am incercat sa aflu daca cei care se vor ocupa de traducere si adaptare au experienta in spate si desi oamenii o fac din suflet si nu au neaparat experienta solida in spate, sper sa iasa un lucru bun. O sa cumpar primul numar sa vad cum suna traducerea Nu uitati ca pentru cei care nu aveti rabdare sa cumparati seria numar cu numar, exista asa numitele The Walking Dead compendium (2 carti imense de peste 1000 de pagini fiecare) care cuprind toata seria de comics. Pretul acestora era parca undeva la 40 de euro / carte dar mai bine verificati singuri pe BookDepository.

    Pana una alta, sper ca treaba oamenilor care o sa scoata la noi pe piata TWD sa iasa bine si sa se bucure de succes in randul cititorilor (din ce in ce mai numerosi) de comics.
    Attached Images Attached Images the_walking_dead_romana.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Am vazut si eu. abia astept sa apara, sper sa fie printul la fel de bun ca cel de la Harap Alb
    au si pagina de Facebook: https://www.facebook.com/TheWalkingDeadInRo

  3. #3 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Le-am dat un mail azi, abia astept sa apara
    Raspuns:
    Buna ziua,

    Va multumim mult pentru interes!

    Primul numar va aparea in a doua jumatate a lunii Noiembrie, data exacta inca nu o putem spune urmand sa facem un mic concurs cu ea oferind revista celor care o ghicesc.

  4. #4 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pe 21 Noiembrie apare primul numar

  5. #5 SP
    Member eneea's Avatar
    O veste foarte buna si la pretul asta ar trebui sa fie sold out

  6. #6 SP
    Member felixanu's Avatar
    Cu siguranta e un must buy

  7. #7 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    am inteles ca primul numar va fi pentru vanzare la ComiCon acum in weekend.
    daca ia cineva revista sa puna 2-3 poze si sa lase o impresie.

  8. #8 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Se poate face precomanda pe site

  9. #9 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    eu o sa iau de la inmedio ca e langa munca mea

  10. #10 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    A reusit cineva sa ia revista?
    Mie mi-au trimis o factura proforma cum ca mi-o livreaza dar pana astazi... nimic. Asta acum vreo 2 saptamani

  11. #11 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da. eu am luat de la inmedio. e bine facuta, hartie de calitate. vroiam mai des sa apara

  12. #12 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Cum zice @DeadOfArt, bine ar fi fost sa apara mai des, saptamanal chiar, pentru ca la pretul care il are(5.99 RON) este mai mult decat accesibila. Dar ma gandesc ca le-ar fi prea greu sa scoata saptamanal si nu stiu cat de multi ar cumpara asa. Bine macar ca apare si asa , eu sunt foarte multumit si as dori sa fie cat mai longeviva aparitia la noi in tara.

  13. #13 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    10325700_409657465866554_392905785889606973_n.png

  14. #14 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Stiu, ca am cumparat si eu primul numar si astept cu nerabdare urmatoarele, dar mersi oricum .

    Am vrut sa zic ca, bine macar ca apare si asa(bilunari) dar mi-a scapat.

  15. #15 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Foarte tare, un angajat de-al lor mi-a adus revista personal , coincidenta face ca locuieste in acelasi oras cu mine si m-a sunat sa mi-o aduca.
    Nota 10 pentru baieti!!!

  16. #16 SP
    Member eneea's Avatar
    In Cluj nu am gasit-o, am fost la doua librarii si mi-au zis ca au ceva probleme cu curierul...si mai dureaza pana ajunge .
    E ok sa apara bilunar, sper doar sa o cumpere lumea si sa nu ramana povestea in plop

  17. #17 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    asta ar fi cel mai aiurea

  18. #18 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    a luat cineva nr 2? eu am uitat *rage*

  19. #19 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    numaru 3 are cadou un calendar de buzunar pe 2015

  20. #20 SP
    Member AzFaust's Avatar
    A cumparat cineva numarul 4? Eu ma tot duc la Inmedio si nu au.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. The Walking Dead: Dead Yourself By MonkY in forum Apple
    Replies: 12 Last Post: 05-02-2013, 00:08
  2. Replies: 0 Last Post: 29-02-2012, 08:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts