Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Steaua vs. Fotbal Club Sportiv Bucuresti

  1. #1 SP
    Member iUser's Avatar

    Steaua vs. Fotbal Club Sportiv Bucuresti

    Sunt sigur ca sunt multi stelisti pe acest forum si am zis sa discutam si aici un subiect de actualitate. Pentru ca de-a lungul timpului am observat cum presa sportiva romaneasca este usor influentabila (), haideti sa incercam sa nu discutam pe baza articolelor din ProSport, GSP, Fanatik, Digisport, Dolcesport. Din punctul meu de vedere, nimeni din presa noastra cea de toate zilele nu a fost in stare sa prezinte si sa discute obiectiv despre acest subiect.

    Avem doua tabere, pe de o parte Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti, iar pe de alta parte S.C. Fotbal Club Steaua Bucuresti S.A. (viitoare F.C. Sportiv Bucuresti/F.C. Star Bucuresti/F.C. Sportiv Becali etc.). Foste glorii ale Stelei: Marius Lacatus, Victor Piturca, Tudorel Stoica, Ilie Barbulescu, Miodrag Belodedici, Adrian Bumbescu, Toni Dobos s.a.m.d. (+galeria) sunt de partea Armatei. Ilie Dumitrescu si Helmuth Duckadam sunt de partea echipei lui Becali, unde este si angajat. De ce am mentionat galeria? Indiferent de echipa, galeria reprezinta o masa de suporteri constanta (platitoare de bilet), fie ei 50, 200, 1000, ei sunt acolo meci de meci, spre deosebire de restul suporterilor care sunt influentati de rezultate, vreme, ora/ziua meciului etc.

    CSA Steaua (reprezentata in instanta de Florin Talpan) este detinatoarea de drept a marcii, fapt dovedit de instantele de judecata. Din 2003 pana in prezent, societatea comerciala a lui George Becali a folosit abuziv o marca detinuta de altcineva.

    De 2 ani de zile, CSA a reactivat sectia de fotbal, avand mai multe grupe de juniori, iar de anul acesta, o echipa de seniori, coordonata de Marius Lacatus.

    Acum, trecand peste toate chestiunile juridice (desi si acelea sunt in avantajul CSA-ului), pentru voi ce inseamna Steaua: istorie, Ghencea, galerie, sigla, nume, culori, ori Becali, scandal, valize, blaturi, glorii batjocorite etc.?

    Daca poate un moderator sa adauge un poll, eu n-am reusit.
    Attached Images Attached Images alx7038_fbdf7d39e0.jpg

  2. #2 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Galeria intra gratuit la meciuri.

    Steaua este FCSB, indiferent cum a preluat Gigi Becali clubul. Omu daduse imprumut 10 milioane de dolari clubului Steaua condus de Paunescu si Piturca si nu mai aveau de unde sa-i dea inapoi.

    Semifinala de cupa uefa este meritul FCSB, nu al CSA. Pe teren nu joaca marca si nici palmaresul.

    Talpan este un idiot, marca si palmaresul nu se evalueaza dupa cota de piata a jucatorilor. Un jucator valoreaza de cat arata sau face in teren, la echipa de club si/sau la nationala. Marca si palmaresul se evalueaza dupa cate vanzari faci din articole sportive etc.

    Parca s-a evaluat marca Steaua pe la 57 de milioane de euro. LOL.

  3. #3 SP
    Member iUser's Avatar
    Talpan, asa idiot cum il vezi tu, are 3 procese castigate in fata SC FCSB SA. Eu nu va inteleg pe voi, suporterii FCSB. Ce zice Becali este peste lege si ce decid instantele? Ne miram de ce e totul nedrept in tara asta, de ce se fura pe la orice colt, de ce parlamentarii cer gratieri, insa multi ajungeti sa idolatrizati toti infractorii. Totodata, nu "idiotul" a facut evaluarea, ci un evaluator.

    "Pe teren nu joaca marca si nici palmaresul"... Atunci cine joaca? Jucatorii care azi sunt la Dinamo, maine la Steaua? Care azi injura Steaua alaturi de PCH si maine injura Dinamo alaturi de galeria Stelei?

  4. #4 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    iUser, tu esti stelist?

  5. #5 SP
    Member iUser's Avatar
    Da. De ce?

  6. #6 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    La ce a declarat Ghita in ultimul timp, instantele sunt controlate de anumite interese. Nu este exclus sa fie mana lui Coldea/Kovesi.

    Din cate vad, Talpan se bate singur, inclusiv cu sefii lui. Ce subaltern are curaj sa faca de capul lui ceea ce nu-i da seful sa faca?

    ---------- Post added 18-01-2017 at 21:17 ----------

    Quote Originally Posted by iUser View Post
    "Pe teren nu joaca marca si nici palmaresul"... Atunci cine joaca? Jucatorii care azi sunt la Dinamo, maine la Steaua? Care azi injura Steaua alaturi de PCH si maine injura Dinamo alaturi de galeria Stelei?
    Joaca niste fiinte umane cu un cap, 2 maini, 2 picioare, 2 oua si 2 labe de picior, cu care lovesc mingea cu latul, interiorul si exteriorul. Sau cu 3 degete, ca Roberto Carlos. Ce legatura au marca si palmaresul cu fiintele umane? Daca Stefan cel Mare i-a batut pe Turci, inseamna ca acum ii batem pe turci?

  7. #7 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    La ce a declarat Ghita in ultimul timp...
    Daca a declarat Ghita, asa trebuie sa fie...

  8. #8 SP
    Banned Templier's Avatar
    din pacate e o alta dovada ca traim intr-o tara de k kt in care se distrug echipe cu traditie. problema, asa cum o vad eu, este mult mai ampla si se extinde la multe echipe din campionatul nostru. desi sunt un fan al unei echipe sincer imi pare rau ca de Rapid/Otelul/Sportul Studentesc/Dinamo s-a ales praful!
    eu consider ca Steaua este cea condusa de becali (ca nu imi convine comportamentul lui e altceva), cei din Armata inseamna ca erau RETARZI daca eu nu stiau ce fac in 2003.
    ceea ce se intampla acuma si ce vrea sa faca Armata este o bataie de joc la adresa a milioane de fani din tara asta care tin cu Steaua!

  9. #9 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Reacția oficială a FRF după comunicatul emis de CSA! Informație importantă dată de directorul de la Juridic!

    Paunescu a luat/cumparat clubul de la CSA, iar Becali l-a luat de la Paunescu. Becali-de buna credinta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19
  2. Va fi vreodata un joc sportiv GOTY ? By FuriaAlba in forum Console Club
    Replies: 14 Last Post: 31-01-2011, 15:04
  3. Dinamo Bucuresti Football Club ! By DJ_Andrei in forum Health, Food & Sports
    Replies: 96 Last Post: 21-04-2010, 11:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts