Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 297 of 360 FirstFirst ... 197 247 287 295 296 297 298 299 307 347 ... LastLast
Results 5,921 to 5,940 of 7199

Thread: Fotbal

  1. #5921 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Corect, colegi forumisti, Torres a fost eliminat pe nedrept, este?

    ---------- Post added 06-04-2016 at 09:21 ----------

    Quote Originally Posted by Sepy View Post
    Poi primul galben a venit dupa un offside de 10 metri hai ca al 2-lea galben a fost meritat da !!! + gol anulat pe nedrept :-p un scor corect era 1-3 !!!
    Unde ai vazut tu offside la faza primului galben? Sau tu stii regulile din spatele blocului?

    Sa nu mai zic de faptul ca Ramos din min 23 trebuia sa fie la cabine. Sau faza aia s-a sters din memoria voastra, unde nu s-a dat nimic?

    Una peste alta, Real a jucat ce trebuia in fata catalanilor si scorul de 1-2 este corect, in contextul in care Barca nu a avut cel mai bun meci, plus ca urma o dubla grea cu Atletico+ Real Sociedad in deplasare.Mi s-a parut ca nu au fortat, si cred ca au facut bine. S-a vazut ca atunci cand forteaza, nu iese echipa din careul advers o repriza intreaga.

  2. #5922 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    E clar ca nu putem da vina pe arbitru pentru faptul ca Torres nu a avut nimic in cap atunci cand a facut acele doua faulturi total inutile.
    Chiar daca sunt fan Real, sunt total de acord ca Ramos trebuia sa fie eliminat mai devreme.

  3. #5923 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Vizavi de meciul de aseara, paralela cu meciul contra RM:

    Primul galben al lui Torres primit aiurea = primul galben al lui Ramos primit aiurea
    Atletico domina meciul dupa gol = Real domina meciul dupa gol
    N/A = gol aiurea anulat pentru Bale
    Atleti domina meciul, Torres eliminat = Real domina meciul, Ramos eliminat

    Atleti n-a avut norocul sa ii fie eliminat omul abia spre sfarsitul meciului, au jucat 60min cu un om in minus, iar Barcelona s-a chinuit sa dea doua amarate de goluri.

  4. #5924 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Văd că cel mai mare fan Barcelona nu spune nimic despre cele două faulturi fără minge făcute de canibal, ăla nu mai trebuia eliminat, deh...

  5. #5925 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Văd că cel mai mare fan Barcelona nu spune nimic despre cele două faulturi fără minge făcute de canibal, ăla nu mai trebuia eliminat, deh...
    Ba spun, ambele sunt de galben. Asta sau nimic, cam cum e cazul la Cr Ronaldo odata la doua etape, la lovire fara minge.

    ---------- Post added 06-04-2016 at 10:25 ----------

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Vizavi de meciul de aseara, paralela cu meciul contra RM:

    Primul galben al lui Torres primit aiurea = primul galben al lui Ramos primit aiurea
    Ateltico domina meciul dupa gol = Real domina meciul dupa gol
    N/A = gol aiurea anulat pentru Bale
    Atleti domina meciul, Torres eliminat = Real domina meciul, Ramos eliminat

    Atleti n-a avut norocul sa ii fie eliminat omul abia spre sfarsitul meciului, au jucat 60min cu un om in minus, iar Barcelona s-a chinuit sa dea doua amarate de goluri.
    Domina meciul??? Cred ca din punctul asta de vedere, avem conceptii diferite. Ce inseamna domina meciul pentru tine? Ocazii, posesie sau ce anume?

    Si nu, ambele galbene au fost primite corect, nu aiurea. In plus, Ramos, repet, trebuia trimis la cabine din min 23. Din nou, Barcelona a jucat slab cu Real, din varii motive( nu era asa absolut necesar sa bata, internationalele), dar de aici pana la a infatua victoria ca fiind clara, mai e cale lunga. Clar a fost 0-4.

    In privinta At Madrid, nu e nimic de comentat. Joc asteptat agresiv, nu a dominat meciul, dar a avut momentele ei bune. Barcelona a facut o prima repriza slaba, in mare parte datorita lui Messi, care a jucat prea mult in centru si nu a avut inspiratie. In repriza a doua cred ca pana si un om care vede prima oara un meci de fotbal poate spune obiectiv care a fost echipa care a dominat.

    Interesant cum spui ca s-a chinuit sa dea Barcelona doua amarate de goluri lui Atletico. Spre deosebire de cine, Real Madrid, care pe unde ii prinde pe At Madrid, ii calca in picioare cu cel putin 3-4 goluri diferenta? Sau cu cine faci comparatia asta? Te faci ca nu stii cine e At Madrid, ce joc presteaza si ce defensiva au. Jocul din retur va fi la fel de strans, ori egal, ori victorie Barcelona la un gol diferenta, probabil.

  6. #5926 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ce fotbal plictisitor joaca Barca, nu stiu cum va puteti uita la ei. Fac acelasi lucru non stop, parca ma uit la reluari. Tot paseaza in semicerc ca la handbal si mai dau o pasa de infiltrare la Dintos, daca intra e bine daca nu mai incearca. Asa normal ca ai posesie mare. Defapt daca ma gandesc mai bine numai asa pot castiga si ei saracii ca apararea aia e varzelona.

  7. #5927 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Esti cel mai bun analist de tactica in fotbal. Aproape la acelasi nivel cu comentariul profesionist al celor de la Protv.

    Oh wait, tu esti baiatul ala care spunea ca Lewandowski trebuia sa castige balonul de aur anul asta...

  8. #5928 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Lasa ca esti tu expert. Barca fans .

  9. #5929 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Ba spun, ambele sunt de galben. Asta sau nimic, cam cum e cazul la Cr Ronaldo odata la doua etape, la lovire fara minge.

    ---------- Post added 06-04-2016 at 10:25 ----------



    Domina meciul??? Cred ca din punctul asta de vedere, avem conceptii diferite. Ce inseamna domina meciul pentru tine? Ocazii, posesie sau ce anume?

    Si nu, ambele galbene au fost primite corect, nu aiurea. In plus, Ramos, repet, trebuia trimis la cabine din min 23. Din nou, Barcelona a jucat slab cu Real, din varii motive( nu era asa absolut necesar sa bata, internationalele), dar de aici pana la a infatua victoria ca fiind clara, mai e cale lunga. Clar a fost 0-4.

    In privinta At Madrid, nu e nimic de comentat. Joc asteptat agresiv, nu a dominat meciul, dar a avut momentele ei bune. Barcelona a facut o prima repriza slaba, in mare parte datorita lui Messi, care a jucat prea mult in centru si nu a avut inspiratie. In repriza a doua cred ca pana si un om care vede prima oara un meci de fotbal poate spune obiectiv care a fost echipa care a dominat.

    Interesant cum spui ca s-a chinuit sa dea Barcelona doua amarate de goluri lui Atletico. Spre deosebire de cine, Real Madrid, care pe unde ii prinde pe At Madrid, ii calca in picioare cu cel putin 3-4 goluri diferenta? Sau cu cine faci comparatia asta? Te faci ca nu stii cine e At Madrid, ce joc presteaza si ce defensiva au. Jocul din retur va fi la fel de strans, ori egal, ori victorie Barcelona la un gol diferenta, probabil.
    Barcelona a facut o prima repriza slaba pentru ca Atletico a avut 11 oameni pe teren. A doua repriza nu a fost buna pentru Barcelona pentru ca a jucat cine stie ce fotbal-spectacol, ci pentru ca a avut un om in plus. La fel si faptul ca s-a chinuit sa dea doua amarate de goluri. A avut un om in plus si abia a reusit sa dea doua goluri.
    S-a vazut care a fost valoarea Barcelonei si aseara si in meciul cu Real Madrid. Aseara daca Atletico juca in 11 pana la finalul meciului, nu mai punea Messi piciorul pe minge.
    Daca Torres nu era eliminat, scorul era cel putin 2-0 pentru Atletico la final.

  10. #5930 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Lasa ca esti tu expert. Barca fans .
    Expert nu sunt, dar prin fiecare post al meu incerc sa aduc cate un argument, si sa fiu cat de cat obiectiv. Spre deosebire de marea majoritate de aici. Asta plus ca nu vin cu idei de genul Lewandowski, mai sus amintita, nici cand beau.

    ---------- Post added 06-04-2016 at 11:45 ----------

    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Barcelona a facut o prima repriza slaba pentru ca Atletico a avut 11 oameni pe teren. A doua repriza nu a fost buna pentru Barcelona pentru ca a jucat cine stie ce fotbal-spectacol, ci pentru ca a avut un om in plus. La fel si faptul ca s-a chinuit sa dea doua amarate de goluri. A avut un om in plus si abia a reusit sa dea doua goluri.
    S-a vazut care a fost valoarea Barcelonei si aseara si in meciul cu Real Madrid. Aseara daca Atletico juca in 11 pana la finalul meciului, nu mai punea Messi piciorul pe minge.
    Daca Torres nu era eliminat, scorul era cel putin 2-0 pentru Atletico la final.
    Asa e, in astea ultime doua meciuri s-a vazut adevarata valoarea a Barcelonei. In celelalte 50 de meciuri din sezonul asta, au jucat doar fals, inclusiv in acel 0-4 acasa la Real Madrid sau celelalte victorii(toate) cu Atletico Madrid in 11 oameni. Asta sau ajutati de arbitrii.

    Apropo, ca o paralela, anul asta RM are 40 de meciuri, Atletico 46. Ambele si-au aratat adevarata valoare in astea ultime doua meciuri.

  11. #5931 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Dar tu fara sa te inflamezi nu stii sa raspunzi? 90% din raspunsurile pe care le dai pe acest forum sunt ca cel de aici. Relaxeaza-te putin.
    Daca tie iti place sa citesti printre randuri si sa intelegi ce vrei, asta e strict problema ta. Oricum am vazut ca raspunzi urat in majoritatea timpului.

    "Asa e, in astea ultime doua meciuri s-a vazut adevarata valoarea a Barcelonei. In celelalte 50 de meciuri din sezonul asta, au jucat doar fals, inclusiv in acel 0-4 acasa la Real Madrid sau celelalte victorii(toate) cu Atletico Madrid in 11 oameni. Asta sau ajutati de arbitrii. "

    Asta in situatia in care eu am scris ca s-a vazut care a fost valoarea Barcelonei si aseara si in meciul cu Real Madrid. Aseara si in meciul cu Real Madrid. Nu in alte 50 de meciuri, sau 20 de meciuri sau 10 meciuri. Aseara si in meciul cu Real Madrid. Dar daca iti place sa iti descarci nervii comentand urat pe acest forum, be my guest

  12. #5932 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Venind din partea ta, asta cu raspunsul urat in majoritatea timpului, este chiar hilar.

    Apoi,arata-mi unde vezi ca raspund urat in majoritatea timpului. Ce inseamna urat? Taios? Sau cu injurii, ca altii..cough cough....


    On topic: Daca te referi la valoarea Barcelonei in comparatie cu echipa adversa intr-o repriza de 45 de min sau alta, da, s-a vazut valoarea ei. Slaba intr-o repriza, buna in alta, de acord cu tine aici.

  13. #5933 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai un mod mai special de exprimare, ai un stil ciudat, de cele mai multe ori aduci argumente intr-adevar, dar le expui intr-un limbaj de hater (din cauza ta am dat "unsubscribe" la topicul despre tenis, a ajuns topicul Simonei Halep). Ai tendința de a repeta unele lucruri la infinit, devine obositor, cel puțin pentru mine. Dar nah, de aceea suntem pe un forum, mai râdem, mai glumim, ne mai supăram un pic, noi să fim sănătoși și Barca eliminată în fiecare an. O echipă foarte bună care ar trebui să joace fără antrenor, nu am nimic cu echipa, doar cu antrenorii de acolo, am văzut ce buni sunt pe la alte echipe.

  14. #5934 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Raspuns urat, acid, neplacut, nepotrivit, etc. La fel si intrebarea ce inseamna raspuns urat. Desi stiai, a trebuit sa fii hater (cum zice si Dant3). Pe forum esti o prezenta neplacuta, cel putin pentru mine, cand dai aceste raspunsuri. Iar subtilitatile tale nu isi au rostul de cele mai multe ori. Desi suntem constienti de ele (si eu si colegii de forum), nu iti dam raspunsuri datorita bunului simt.
    Raspunde mai pozitiv. Nu iti scade reputatia daca o vei face

  15. #5935 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Fotbal

    Nu va inteleg de ce obositi sa rasundeti, de cand a declarat kragod ca el intra aici pentru fun si troll imi este foarte clar de ce raspunde asa si cat merita sa primeasca un raspuns, nu stii niciodsta daca face trolling sau vorbeste serios . nu incercati sa convingeti sau sa spuneti ceva de rau de echipa fantastica ca nu e bine deloc .


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #5936 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Din punctul meu de vedere, lucrurile sunt clare. Da, sunt acid, si nu o sa ma schimb, decat atunci cand vad ca si colegul de forum are niste argumente clare, nu subiectivism. Sunt de asemenea constient ca sunt inconjurat de simpatizanti/fani ai "blancos" (AnddRewqp, PoisonRemedy, Tudyniuz, Pizzi, Andreiaka, Cristian2191 etc), asa ca orice analiza a jocului Barcelonei din partea voastra "i take with a pinch of salt". Am avut discutii argumentate cu Tudyniuz si Dant3, chiar placute, deci cu unii se poate.

    Cand vii tu, Pizzi, si ma tragi pe mine de maneca ca am posturi cu limbaj urat, cand prima ta interactiune cu mine pe forumul asta a fost sa imi raspunzi in bascalie la o discutie despre fotbal, permite-mi sa nu te bag in seama. Ai dat dovada de superficialitate, sa nu te astepti la altceva din partea mea. Mai vii si cu ipocrizii de genul "valoarea Barcelonei cu echipa ta favorita din Spania sau Atletico Madrid", cand in finala din 2014 il trageai pe Simeone la raspundere ca joaca urat si se apara cu toti oamenii din min 50 pana la final, sperand sa iasa la ciupeala campioni.
    Rasariti majoritatea dupa cate un meci ca cel cu RM de sambata sau cel de ieri ca ciupercile dupa ploaie, fara sa va cenzurati sau sa priviti putin obiectiv meciul. Bai, dar macar putin. Jubilati dupa un 1-2 al Realului, dupa un meci ce avea o miza relativ mica, fara sa schimbe prea multe in La Liga, dar vreti sa va raspund eu frumos. Daca as face ca multi de pe aici, dupa violul de pe Bernabeu al echipei mele favorite, ar fi trebuit sa umplu 3 pagini cu glume ieftine si gif-uri de pe net. Doar ca nu am facut asta, pentru nu imi sta in caracter sa rad de adversari, intelegand contextul pentru acel scor. Nici dupa tripla istorica de anul trecut nu am facut asta, am felicitat echipa si sanatate.

    Si by the way, AndRewqp, poti sa imi spui de rau de Barcelona, o fac chiar eu cand e cazul. Sunt cativa pe aici care au facut-o si am fost de acord cu ei. Doar ca au lasat la o parte mistoul ieftin, si atunci l-am lasat si eu.

    On topic:
    Chiar daca nu a scos cel mai bun rezultat aseara, am incredere ca Barcelona va trece mai departe. Luis Enrique a reusit sa bata AT Madrid in fiecare meci, deci probabil Barcelona se va califica dupa o victorie limita pe Calderon, sau poate un egal. In orice caz, daca catalanii marcheaza primii, s-a cam terminat. Ingrijorator este faptul ca in ultimele 3 meciuri directe, madrilenii au marcat primii de fiecare data. Probabil daca nu ia gol in primele 20 de min, cand At Madrid va face pressing sus si o va calari, Barcelona isi va face meciul mai usor.

  17. #5937 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Sunt de asemenea constient ca sunt inconjurat de simpatizanti/fani ai "blancos" (AnddRewqp, PoisonRemedy, Tudyniuz, Pizzi, Andreiaka, Cristian2191 etc),
    Imi pare rau sa iti spun dar nu tin cu Real, defapt nici macar nu tin cu o echipa din spania.

  18. #5938 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    O sa fiu putin avocatul diavolului. Nu stiu unde a zis kragod ca face doar trolleala aici si nici nu conteaza asa tare. Poate ca asta e adevarul, face misto. Eu, personal, nu am o problema cu asta atat timp cat ceea ce spune nu sfideaza realitatea si nu sunt atacuri jalnice la persoana. Recunosc ca nu ii urmaresc posturile, rar ne intalnim pe aceleasi arii din forum, deci nu bag mana in foc 100 %. Pot sa vb doar despre ce am vazut pe aici si putin pe la tenis.

    Doar pentru ca are o parere diferita de a voastra si o exprima intr-un mod nefamiliar voua, nu inseamna neaparat ca va trateaza de sus sau face misto. In viata nu vei intalni doar oameni cu aceleasi pareri si discurs, dinamica, mod de expirmare, prezenta, etc. Suntem diferiti si tocmai asta face interactiunile dintre noi unice. De obicei, oamenii care nu sunt "cu curentul", sunt vazuti cu ochi rai. Sunt considerati aroganti, hateri si alte epitete ingenioase. Vezi cazul Halep, cand putini romani pot fi obiectivi. Si asta se intampla peste tot, nu doar aici pe forum. E romanca, e a noastra, e cu stea in frunte, cea mai tare. Atunci cand pierde si apare cineva si spune ca are lacune mari in jocul ei, este considerat hater si se mai baga si placa mea preferata, aia cu "dar tu ce ai realizat in viata ta de iti permiti sa iti dai cu parerea?". Sublim. Cred ca atat timp cat isi expune o idee in mod civilizat si aduce argumente, nu trebuie sa ne fofilam de cuvinte.

    Legat de fotbal, ca sa nu fiu total offtopic. Cand eram mai june, admiram atat Real cat si Barca. Real pentru ca Raul (si acum ma gandesc ca a plecat si pentru ca gelatul a vrut numarul ala de care nici macar nu trebuia sa se atinga, barem sa poarte), Redondo, McManaman, Hierro sau Helguera si Barca pentru ca Figo, Rivaldo, Cocu, Kluivert si adevaratul Ronaldo. - istorie oarecum recenta.

    De cand au adus super-mega-extra starul portughez, nu prea mai simpatizez asa tare cu ei pentru ca omul imi este antipatic. Recunosc, imi placea prea mult Raul ca sa il vad pe asta cum vine sa isi bage el brandul pe gat astora. Cred ca nu dormea noaptea prea bine cat timp a jucat cu 9 pe spate. Nu ii iau nimic din merite, este un fotbalist urias si o sa ramana in istorie asa (cu tot cu controversele lui legat de cum este ca om in afara terenului, pe teren, sau ca da goluri mai mult din penalty). A transformat echipa in propriul lui mecanism de "glorificare". Sa fie el intotdeauna one man show. inteleg sa iti doresti victoria, dar sa nu te bucuri cand inscrie un coleg sau altul, doar pentru ca tu vrei sa te bati cu recordurile, mi se pare exagerat. Aici puncteaza Messi, spre exemplu, care desi este si el intr-o lupta continua cu daramarea bornelor, macar are abilitatea necesara sa mascheze anumite lucruri si pare ca se bucura cu adevarat cand joaca fotbal si echipa lui castiga. Fotbal cu zambetul pe buze. La Ronaldo este inclestare mereu. Este tumefiat la fata, atat de tare isi doreste sa le inchida gura tuturor. De asta toti ii striga "Messi, Messi" pe unde se duce. Eu nu prea am auzit de vice-versa.

    Realul s-a bazat in istoria recenta foarte mult pe campanii de transferuri explozive, super-staruri. Multi au dat chix (l-au stricat pe Kaka de tot, printre altii). Chiar daca la un moment dat aveau aproape numai vedete in echipa (era Beckham, Ronaldo, etc), parca nu era niciunul care sa traga doar pentru el cum este cazul acum. Aici, din nou, e vorba de mentalitate. Admir Barca de azi si consider ca suntem norocosi ca am prins sa vedem pe viu sau la TV o astfel de echipa. Peste vreo 20-30 de ani, cand fotbalul va fi altfel, vor fi vazuti ca niste adevarate legende.

    Atat timp cat nu ne agatam de propriile idei cu dintii si refuzam sa vedem anumite lucruri in stanga si in dreapta, eu cred ca putem sa ne bucuram mai mult de ce are oferit viata, deci si fotbalul.

  19. #5939 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Suntem foarte norocoși, doi jucători senzaționali si o echipă care îmi aduce aminte de AC Milan, perioada Marco van Basten. Problema lui kragod este exprimarea, văd că tu ai stiut să te exprimi fără să pui paie pe foc, sunt convins ca si el poate dar cred că are câteva lupte cu vreo două, trei personaje de pe forum, păcat că noi suntem victime colaterale.

  20. #5940 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ai dreptate, Dant3, exact asa este.

    ---------- Post added 06-04-2016 at 16:26 ----------

    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Imi pare rau sa iti spun dar nu tin cu Real, defapt nici macar nu tin cu o echipa din spania.
    Nu tii, dar esti simpatizant. Daca nu al Realului, a lui CR7 cu siguranta, deci implicit si al Realului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 297 of 360 FirstFirst ... 197 247 287 295 296 297 298 299 307 347 ... LastLast

Similar Threads

  1. Iesiri la fotbal By Mihail in forum Health, Food & Sports
    Replies: 1455 Last Post: 12-08-2018, 11:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts