Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 307 of 360 FirstFirst ... 207 257 297 305 306 307 308 309 317 357 ... LastLast
Results 6,121 to 6,140 of 7199

Thread: Fotbal

  1. #6121 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    EL m-a invatat, sa-i dea D-zeu sanatate!

    BTW Dante, mai crezi in calificarea lui Liverpool? Eu personal cred ca va fi o finala spaniola ( probabil in ambele competitii)

  2. #6122 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nope, nu ma așteptam să treacă de Borussia. Da, cred ca o sa avem două finale spaniole .

  3. #6123 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Fotbalul e nedrept dar uite ca s-a facut dreptate. Iar a inceput Guardiola cu metehnele sale de la Barcelona. Arbitrul e cu Bayern, clar!

  4. #6124 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Problema sta in felul "urlator": multi blameaza stilul asta de joc, cu pase multe, masarea adversarului in preajma careului propriu, circulatia mingii ca la handbal, dar nu cred ca toti inteleg cat de greu este sa faci asta aproape meci de meci, si mai ales cu adversari puternici din Europa. Jucatorii trebuie sa alerge foarte mult, trebuie sa se repozitioneze mereu pentru a da coechipierilor solutii de pasa. Faptul ca unii nu contracareaza acest stil si doar stau la ciupeala, asta spune multe si despre adversar.

    Atletico a venit la ciupeala. Daca joaca asa si in a doua repriza, Simeone reuseste sa copieze antrenorul ala special care are in joben "park the bus". Urat fotbal. Aparare pe doua randuri. Macar astia paseaza, incearca. Se mai si castiga trofee asa, dar nu iti iese mereu. Ramane de vazut ce le va zice la pauza.

    Decizia de penalty a fost corecta. Au fost sufocati si baiatul nu a mai stiut ce sa faca, l-a luat de sold ca in dansurile de la Capalna.

  5. #6125 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @kragod Lol, penalty clar, lovitura libera si aia a fost. Parcă mă uit la un meci cu Chelsea, autobuz parcat si noroc. Dacă băieții ăștia de la Atletico nu au mai mult curaj mai încasează vreo două boabe. Unii sunt depășiți de miză, parcă sunt drogați.

  6. #6126 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Am fost prea subtil, imi cer scuze. Vroiam sa zic ca Guardiola este favorizat de arbitrii, ca doar vine de la Barcelona, dar nu mi-a iesit. Se pare ca nici lui, ca altfel dadeau arbitrii offside.

    Eu vreau sa iasa Bayern, tin cu Atletico sa ia cupa, au jucat cu cea mai mare dorinta si cel mai constant. Nu e usor sa faci ce fac ei, meci de meci. Si e mai placut ochiului jocul lor decat al lui Chelsea.

    Finala spaniola probabil in ambele cupe, dar campionatul englez e mai bun oricum. Marturie sta ca anul asta a castigat un underdog, unde mai vezi asa ceva??

  7. #6127 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Până la urmă arbitru a fost cu Atletico, hahahahaha

  8. #6128 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Lasă că mai au șanse. Hai Bayern !!

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  9. #6129 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    V-ati agitat degeaba, e gata, Atleti in finala.

  10. #6130 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu s-a agitat nimeni, Real a scăpat de singura echipă care ar fi batut-o în finală. Iar mănâncă bătaie Atletico, dacă joacă cum a jucat astăzi. Simeone e în acest moment cel mai bun antrenor, sper sa il vad la o echipă mai bogată, să văd dacă știe să atace, să conducă jocul.

  11. #6131 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Daca se califica Real iar o sa avem o finala urata. Macar o sa imi ocup timpul cu altceva.

  12. #6132 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acelasi Bayern care acum 2 ani a pierdut 5-0? Eu zic fix invers, Atletico are cele mai multe sanse si ii vad deja campioni.

  13. #6133 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu s-a agitat nimeni, Real a scăpat de singura echipă care ar fi batut-o în finală. Iar mănâncă bătaie Atletico, dacă joacă cum a jucat astăzi. Simeone e în acest moment cel mai bun antrenor, sper sa il vad la o echipă mai bogată, să văd dacă știe să atace, să conducă jocul.
    Nu stie, e un morcovar, si un circar la margine. Actori mai buni ca la echipele spaniole nici la Oscar nu vezi.

  14. #6134 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Bai, macar am avut macar o semifinala cu suspans si fotbal adevarat de ambele parti. Urmeaza tzurca cu Man City...

  15. #6135 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ai dreptate, Bayern a jucat pe ambele parti a terenului.

  16. #6136 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Ai dreptate, Bayern a jucat pe ambele parti a terenului.
    Oricum a jucat, a facut-o mai bine decat Man City. Probabil intr-o singura repriza din ambele manse echipa germana a jucat mai mult fotbal decat a facut-o si o va face echipa engleza in patru reprize.

  17. #6137 SP
    Banned asperas's Avatar
    chupar duro.. aTL mADRID ! mAma lui de antifotbal si circ cu o maimuta D. Simeone candva apreciata de mine (LAZIO) dar care acum imi produce voma!

    ps nu credeam ca poate exista o echipa mai urata ca Chelsea dar..

  18. #6138 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Va luati de o echipa care nu are cum sa castige altfel in fata unor echipe mai bune. Au batut pe rand anul asta pe cele 3 favorite la UCL: Real, Bayern, Barca. Pe toate 3, si au fost victorii chinuite si pentru care s-au luptat constant si pentru care au dat tot ce au putut. Pai oameni buni, nu e fotbalul un sport de echipa? Nu asta dovedeste Atletico ca e prin munca si suferinta pe care o depune meci de meci? Va plangeti ca joaca urat fata de Bayern si Barca, asa cum va plangeti de Ronaldo ca nu e ca Messi, dar si aici, cum poti sa nu apreciezi mai mult decat talentul unei echipe puterea de lupta a celeilalte echipe? E vorba de spiritul pe care il arata echipa asta cand joaca cu niste echipe mai bogate, cu istoric mai impresionant si cu jucatori mai valorosi. Asta ii face extraordinari si remarcabili, faptul ca incearca sa se lupte ca de la egal la egal cu echipe mai bune, si mai si castiga pe deasupra. E trist cand apreciezi doar talentul si nu si munca pe care o depun unii pentru a depasi rivalii mai talentati.

    Daca vor castiga intr-o finala spaniola, nici nu cred ca ma voi supara prea tare.

  19. #6139 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu cred ca a zis nimeni ca nu apreciaza jocul de echipa, dar cand jocul de ce echipa se rezuma la autobaza peste autobaza si speranta de a ciupi ceva pe contratac, atunci asta nu mai e fotbal placut ochiului, este fotbal de echipe mici pe care il pot vedea weekend de weekend in toate campionatele. E prosteala fata de cei care vin si vor sa vada un spectacol sau stau acasa in fotolii si vor sa aiba parte de asta. Miza e mare, stim, dar asa iti arati valoarea ca antrenor? Ai eliminat x echipe stand la cutie si gol pe contra? Asta e FIFA cu un adversar slab, si este plictisitor.

    Ia-te la tranta de la egal la egal, cum fac altii mult mai mici ca ei. Poate mori, dar mori demn. Joci fotbal, nu bambilici. Si partea mai trista e ca, macar pt putin timp, Atletico ar fi putut sa joace asa, s-a vazut. Pressing, sa tina de minge, sa ii puna pe cei de la Bayern in dificultate. De ce nu joaca asa mai mult timp? Sunt doua motive posibile: ori nu au conditie fizica si nu ii duce prea mult, ori sunt fricosi. Ambele sunt de blamat, in orice caz. Daca ei sunt fricosi, alde Darmstadt si St Pauli ar trebui sa stea ascunsi la vestiare.

    Sunt primul care apreciaza "the underdog" cand castiga, dar nu cand e circumstantiala treaba si e trecuta la "au luptat mult". Da, foarte mult, atat de mult incat au uitat de obiectul muncii. Minuni ca Leicester sa ia BPL sau Atleti sa castige liga se intampla o data la foarte mult timp, tocmai pentru ca in majoritatea cazurilor, fotbalul ii rasplateste pe cei care joaca.

    Nu mai pomenesc de aportul arbitrilor in semifinala de aseara. Sa fie sanatosi, sper macar sa castige trofeul de data asta, desi nu o sa le fie usor.

  20. #6140 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu cred ca a zis nimeni ca nu apreciaza jocul de echipa, dar cand jocul de ce echipa se rezuma la autobaza peste autobaza si speranta de a ciupi ceva pe contratac, atunci asta nu mai e fotbal placut ochiului, este fotbal de echipe mici pe care il pot vedea weekend de weekend in toate campionatele. E prosteala fata de cei care vin si vor sa vada un spectacol sau stau acasa in fotolii si vor sa aiba parte de asta. Miza e mare, stim, dar asa iti arati valoarea ca antrenor? Ai eliminat x echipe stand la cutie si gol pe contra? Asta e FIFA cu un adversar slab, si este plictisitor.

    Ia-te la tranta de la egal la egal, cum fac altii mult mai mici ca ei. Poate mori, dar mori demn. Joci fotbal, nu bambilici. Si partea mai trista e ca, macar pt putin timp, Atletico ar fi putut sa joace asa, s-a vazut. Pressing, sa tina de minge, sa ii puna pe cei de la Bayern in dificultate. De ce nu joaca asa mai mult timp? Sunt doua motive posibile: ori nu au conditie fizica si nu ii duce prea mult, ori sunt fricosi. Ambele sunt de blamat, in orice caz. Daca ei sunt fricosi, alde Darmstadt si St Pauli ar trebui sa stea ascunsi la vestiare.

    Sunt primul care apreciaza "the underdog" cand castiga, dar nu cand e circumstantiala treaba si e trecuta la "au luptat mult". Da, foarte mult, atat de mult incat au uitat de obiectul muncii. Minuni ca Leicester sa ia BPL sau Atleti sa castige liga se intampla o data la foarte mult timp, tocmai pentru ca in majoritatea cazurilor, fotbalul ii rasplateste pe cei care joaca.

    Nu mai pomenesc de aportul arbitrilor in semifinala de aseara. Sa fie sanatosi, sper macar sa castige trofeul de data asta, desi nu o sa le fie usor.
    După părerea ta avizata, Atletico joaca "bambilici"? După mine, e un fotbal inteligent si pragmatic. Voi nu observați ca ei in 2 oameni mai mereu finalizează contraatacurile? Nimeni in Europa, acum, nu reușește asta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 307 of 360 FirstFirst ... 207 257 297 305 306 307 308 309 317 357 ... LastLast

Similar Threads

  1. Iesiri la fotbal By Mihail in forum Health, Food & Sports
    Replies: 1455 Last Post: 12-08-2018, 11:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts