Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 15 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 282

Thread: MTB - Ram Bikes - Street/Dirt

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post MTB - Ram Bikes - Street/Dirt

    Este cineva pasionat de așa ceva? :) - dacă da...lasați un reply și poate c�nd treceți prin Cluj ne vedem la un Street/Dirt Session :)











    (filmări Cluj)

    (same)


    ...chiar dacă am 22 de ani...ma dau de c�te ori am ocazia cu Bike-ul prin oraș/skate-park p�nă-mi curge s�nge din palmă (XTM știe :D...).

    Ultimul model:
    // Ram Bikes 2008 - 4130
    Attached Images Attached Images mtb_street_ride_by_streetsidekrew.jpg street_riding_by_down1e.jpg sprocket_stall_by_firebeermetal.jpg simple_pleasures__by_extremebiker.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Oh da! de cand asteptam un topic dasta . Eu ma dau si la street si la DH(mai mult), dirt mai putin nu am incercat foarte mult ca nu prea am locatii asa bune pe langa orasul meu sau cel putin nu am aflat eu inca . Here is my baby Acu arata putin diferit fata de poze ca i-am scos foaia mica si mare, am lasat-o doar pe aia mijlocie, am scos si schimbatoru fata cu tot cu maneta si i-am pus un bashguard. Ma gandeam mai demult sa imi iau o furca de 100 mm ca e mult mai buna la street asta dar care o am lucreaza superb si nu prea imi vine sa o schimb.Pt street mi-ar mai trebuii niste cauciucuri mai subtiri de 2.2 sau 2.3 (High Roller daca le sti)pe langa furca aia de 100.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg

  3. #3 SP
    Member N3O2005's Avatar
    iubesc UMF Dirt Fun-ul ala de 05 ( sau 06 parca ) ... este unul din cadrele mele favorite ( chiar daca am vazut vreo 7 rupte pe dropuri un pic mai maricele prin bucuresti )

    din pacate nu am avut nici fonduri si nici suport moral pentru un hardtail mare dar in schimb am un BMX Mongoose Mischief de 2006 argintiu echipat de street

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...perect băieți! Ceva clipuri aveți? :)

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...update și aici, cu două clipuri de nota ZC




    *p.s.

    Urmează niște poze cu RAM-ul meu

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...am selectat c�teva la repezeală, că doar acuma mi-au venit.
    Attached Images Attached Images dsc_6299.jpg dsc_6300.jpg dsc_6436.jpg dsc_6432.jpg dsc_6328.jpg dsc_6390.jpg dsc_6302.jpg dsc_6347.jpg dsc_6343.jpg

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pt street mi-ar mai trebuii niste cauciucuri mai subtiri de 2.2 sau 2.3 (High Roller daca le sti)pe langa furca aia de 100.
    ...da le știu. Eu am optat pentru 2xHoly Roller - Urban de 2.20 și furcă Rock Shox Argyle 302 CL de 100mm (<3 Bunny Setting).

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...un alt clip de nota ZC! Din luna feb. 08


  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    October 02, 2008



    [] - [] - [] - [] - []

    July 20, 2007



    [] - [] - [] - [] - []

    September 24, 2008



    [] - [] - [] - [] - []

    ...woooooooooooooooooo!

  10. #10 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Haolea ce chef de bicla mi-ati facut.tre so ansamblez si s-o scotz din dulap.asa ceva nu se mai poate.it's old,but good.
    Un Dirt Fun-ul 05 made by me,bucatica cu bucatica.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by bitza2408 View Post
    Haolea ce chef de bicla mi-ati facut.tre so ansamblez si s-o scotz din dulap.asa ceva nu se mai poate.it's old,but good.
    Un Dirt Fun-ul 05 made by me,bucatica cu bucatica.
    Poze, filmulețe, peripeții, etc...?

  12. #12 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    soon sper cu niste pictures

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Alex! Alex! Alex!


  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar






    (merge și puțin trial@cluj)




  15. #15 SP
    Member Vami's Avatar
    Stiti de unde as putea sa imi iau si eu un alt bike vreau sa-l schimb p-asta ca-i praf!

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by quik_123 View Post
    Stiti de unde as putea sa imi iau si eu un alt bike vreau sa-l schimb p-asta ca-i praf!
    Cam c�t vrei să �nvestești �n bike?

  17. #17 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nice bike ronan Imi place albul ala si pare ok configurata, simplista cum trebuie sa fie un bike de street. Ce sti sa mai "lucrezi" pe ea inafara de bunny? wheelie, manual ceva.... la wheelie deja am inceput sa ma descurc, dar cu manual un pic mai greu si conteaza mult zona unde il fac ca nu pot sa il tin f mult, oricum mi-am luat vreo 2-3 trante mai sanatoase cu el ca nu am pus frana pe spate la timp
    Ia zi cum merge furca aia?(banuiesc ca e un RockShox Argyle) e buna pentru street? m-ar interersa si pe mine sa imi caut 1 furca mai mica la anu, ceva de 100 ca vreau sa imi transform tanculetzul in ceva mai mic si mai simplist(mai usor in primul rand) Ma taie gandu sa imi iau un Marzocchi 4X World Cup pe 2007... dar am gasit doar pe bolt on deocamdata, iar asta inseamna ca trebuie sa imi schimb si butucul pe fata....
    Si era sa uit.... sa imi zici si mie ce butuc si pinion ai pe spate si daca face fitze, adica daca iti da ceva rateuri cand fortezi bikla.

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce sti sa mai "lucrezi" pe ea inafara de bunny?
    Păi...pot duce la capăt cam orice trick �n primă fază (Barspin, No footer, 180, 360 (de pe kicker), Manual, Tabel top, The Lawnmower (ăsta �l știu de c�nd mă dădeam pe BMX), și variații de trickuri...ce-mi vine pe moment). De abia aștept primavara (chiar dacă iubesc iarna!) să �mi dau un refresh la unele trickuri și să �ncerc altele noi.

    la wheelie deja am inceput sa ma descurc, dar cu manual un pic mai greu si conteaza mult zona unde il fac ca nu pot sa il tin f mult, oricum mi-am luat vreo 2-3 trante mai sanatoase cu el ca nu am pus frana pe spate la timp
    Wheelie și manual la noi �nseamnă același lucru...chiar si cu balance. Eu �i zic Manual. �ncă nu m-am obișnuit pe MTB cu el. �mi mai cate fața...și mă enervez. De tras prea tare și să merg pe spate...n-am avut așa probleme niciodată, mai degrabă trăgeam de bike prea puțin.

    Ia zi cum merge furca aia?(banuiesc ca e un RockShox Argyle) e buna pentru street? m-ar interersa si pe mine sa imi caut 1 furca mai mica la anu, ceva de 100 ca vreau sa imi transform tanculetzul in ceva mai mic si mai simplist(mai usor in primul rand) Ma taie gandu sa imi iau un Marzocchi 4X World Cup pe 2007... dar am gasit doar pe bolt on deocamdata, iar asta inseamna ca trebuie sa imi schimb si butucul pe fata....
    Da, e un RockShox Argyle 302 CL și sunt foarte mulțumit de ea <3 Bunny Setting . Am dat niște drop-uri și a reacționat perfect. Cu Marzocchi 4X World Cup, n-am avut tangențe și nici prieteni care șă aibă n-am dar, am citit ceva reviews pe net...și e oki (oricum astea-s furci de clasă...nu le �ndoi cu una cu două).

    Am c�țiva prieteni care au trecut pe furcă rigidă (ce chestie...)

    sa imi zici si mie ce butuc si pinion ai pe spate si daca face fitze, adica daca iti da ceva rateuri cand fortezi bikla.
    Pe spate am Single speed Gunmetal 36h și da, am avut vreo 3...4...scăpări. (mi-a scăpat caseta, lol). Mai mult din prostia mea că...sunt obișnuit de la BMX după ce fac un trick să o ambalez pentru următorul. Nu-s enul care să aștepte revenirea, cum am aterizat, am ambalat pentru urmatorul trick.

    90% din timp mă dau prin oraș. Nu mă simt �n largul meu prin skate park...odată că...nu m-am obișnuit cu rampele, a 2-a oară că...e super aglomerat acolo...și și c�nd e liber parcă �ți piere cheful să te dai că vrei să fie lume (sunt complicat ) dar...

    Avem și un traseu de DIRT (�n Hoia) dar n-am fost niciodată. Merg la anu' să-l văd.

    Și da, pensionarii sunt o adevărată problemă. Adevărate jaloane, tehe.

  19. #19 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Mersi de raspunsuri
    Wheelie si manual nu sunt aceasi chestie...si astia de la mine am vazut ca le confunda.Wheelie e atunci cand stai pe sa si mergi pe roata spate, pedaland, pe cand manual mergi pe roata spate in picioare, dar nu mai dai la pedale, ala il faci direct din avant,e o chestie de echilibru mai mult acolo sau cum zi zis si tu balance
    Daca sti sa dai 360 din kicker inseamna ca ai ceva experienta, eu nu am ajuns inca pana acolo. Deocamdata sunt pe la table top pe undeva...

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Vreau astăzi să �ncerc c�teva wallride-uri pe cladirea CEC din centru - sper să nu �nceapă ploaia...

    Am uitat să scriu �n postul anterior...c�nd am fost după bike, sus la intrare scria Less is More (că tot ai pomenit de simplitate)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 15 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 23-06-2011, 14:39
  2. A closer look: noile bikes din Burnout By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 24-08-2008, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts